ویژه برنامه قیام بزرگ مردم دلیر اصفهان ـ قسمت اول تا سوم

قیام ایران ـ ویژه برنامه قیام بزرگ مردم دلیر اصفهان ـ قسمت اول ـ ۵آذر۱۴۰۰

گفتگو با خسرو شکراللهی

قیام مردم اصفهان گامهای بلندتری به‌سوی رادیکالیسم برداشت. صحنه‌های آتش زدن چادر تحصن‌کنندگان و مقابلهٔ کشاورزان با آنها را کشاورزان به حمله یزید در روز عاشورا به خیمه‌های امام حسین تشبیه کردند و اعلام کردند که از خواسته‌های خود کوتاه نمی‌آیند.

برای هزارمین بار اثبات شد، این رژیم توان و ظرفیت هیچ اعتراضی را ندارد. ترهاتی مانند «آزاد بودن تشکیل اجتماعات و راهپیمایی‌ها، بدون حمل سلاح» یا «جنبش مسالمت‌آمیز مدنی»! و مرزبندی با اغتشاش‌گران، تنها و تنها ساختهٔ ذهن اصلاح‌طلبان قلابی و اپوزیسیونهای دست‌ساز این رژیم است. «آتش جواب آتش» یا «وقت دوسی با تفنگه»، تنها فرمول راهگشای قیام و اعتراض در حاکمیت استبداد دینی است.

حملهٔ بزدلانه و شبانه به کشاورزان در بستر زاینده‌رود، بار دیگر مردم اصفهان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، لرستان، یزد و دیگر نقاط ایران را با هم متحد کرد و روحی واحد در همه جا دمید. جهان دید که در ایران شرایط انفجاری حاکم است و قاطبهٔ مردم ایران، این نظام هلاک‌کنندهٔ حرث و نسل را نمی‌خواهند.

سرکوب ناکارآمد کشاورزان اصفهانی، مانند پاشیدن بنزین بر خشمی بود که اینک گر گرفته است. این از خصلت‌های دوران پایانی این نظام است. سرکوب به‌جای این‌که به مهار اوضاع کمک کند آن را به سمت رادیکالیسم هر چه بیشتر سوق خواهد داد. این وضعیت، بن‌بست حکومتی را آشکار می‌کند که می‌خواهد سرکوب کند ولی نمی‌تواند و قادر به مقابله با تبعات آن نیست.

زاینده‌رود تشنه با این اقدامات سرکوبگرانه از پا نمی‌ایستد، به جریان درمی‌آید، به‌پیش می‌تازد و قیامهای دیگری برمی‌افروزد.

قیام ایران ـ ویژه برنامه قیام بزرگ مردم دلیر اصفهان ـ قسمت دوم

گفتگو با خسرو شکراللهی، بهروز پرتوی و صلاح عبدالله‌نژاد

قیام ایران ـ ویژه برنامه قیام بزرگ مردم دلیر اصفهان ـ قسمت سوم

گفتگو با هادی مظفری و میثم ناهید

مطالب مرتبط

فیلمهای رسیده از اصفهان ۵ آذر ۱۴۰۰ ـ جوانان با شعار مرگ بر خامنه ای قیام را هدایت می کنند

«زاینده‌رود تشنه»، سرکوب نمی‌شود