هشدار نماینده آمریکا در آژانس بین المللی انرژی اتمی به تشکیل جلسه فوق العاده در مورد عدم همکاری رژیم

نماینده آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هشدار داد: در صورت خودداری رژیم ایران از همکاری فوری با آژانس، شورای حکام انتخاب دیگری جز تشکیل جلسه فوق‌العاده برای برخورد با این بحران قبل از پایان سال جاری نخواهد داشت ـ۵آذر۱۴۰۰

این بانیه می‌افزاید: در ژوئن ۲۰۲۰، شورای حکام قطعنامه‌یی را تصویب کرد که در آن از رژیم ایران خواستار همکاری کامل و بدون تأخیر برای پاسخ به سؤالات آژانس شد. این همکاری باید توضیحات معتبر و قابل راستی‌آزمایی را در بر بگیرد: رژیم ایران باید منشاء و مکان فعلی مواد یا تجهیزات هسته‌یی در سه مکان اعلام‌نشده و اطلاعاتی در مورد مکان و فعالیت‌های مرتبط با دیسک فلز اورانیوم طبیعی مرتبط با چهارمین مکان را اعلام کند. متأسفانه رژیم ایران هنوز همکاری لازم را انجام نداده است. علاوه براین، بازرسیهای بدنی گستاخانه رژیم ایران از بارزسان نیز انجام مؤثر وظایف بازرسان آژانس را مورد تهدید جدی قرار می‌دهد.

در بیانیه نماینده آمریکا لویس بونو که روز ۴آذر منتشر شد هم‌چنین آمده است: اعضای این شورا دو ماه پیش پیام روشنی به رژیم ایران دادند که رفتار نامناسب و ارعاب بازرسان غیرقابل قبول است و ما اقدامات اتخاذ شده توسط رژیم ایران را محکوم می‌کنیم.

مطالب مرتبط

آنتونی بلینکن ـ امریکا از همة امکانات خود برای رویارویی با نفوذ و اقدامات مخرب رژیم ایران استفاده می‌کند ـ دریک نگاه

وزارت خارجه آمریکا: مقامات آمریکایی در مورد امنیت منطقه و طیف گسترده‌ای از نگرانی‌های مرتبط با ایران سرگرم رایزنی هستند.