صالح طبری ـ آلودگی هوا، خطر درجه اول تهران ـ در یک نگاه

صالح طبری ـ آلودگی هوا، خطر درجه اول تهران ـ  در یک نگاه ـ ۴آذر۱۴۰۰

هجوم وحشیانه یکان ویژه و نیروهای سرکوبگر انتظامی خامنه‌ای به کشاورزان اصفهان با گازاشک‌آور و شلیک و آتش زدن چادرهای تحصن کشاورزان اصفهانی در ساعت ۴ بامداد امروز. کشاورزان از مردم درخواست کمک کردند.

دهها هزار تن از جوانان بختیاری روز چهارشنبه در چهارمین روز اعتراض خود علیه مافیای آب خامنه‌ای و پاسداران، در شهرکرد تظاهرات کردند

مجله تایم: کمتر از یک هفته به مذاکره هسته‌یی با رژیم ایران، ژنرال کنت مکنزی فرمانده سنتکام می‌گوید نیروهایش در صورت شکست مذاکرات با یک گزینه نظامی بالقوه آماده هستند.

خبرگزاری فرانسه: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید هیچ پیشرفتی در آستانه مذاکرات اتمی نبوده است.

خبرگزاری بلومبرگ: احتمالاً تمایل آمریکا این است که از مذاکرات با رژیم ایران بیرون بیاید. اگر مذاکرات قطع شود، آمریکا بایستی از طرق دیگری برای مقابله با تهدیدهای رژیم ایران آماده شود.

نیویورک تایمز: امروز توافق اتمی مرده به‌نظر می‌رسد و ایدهٴ بایدن که به‌توافقی قویتر و طولانی‌تر برسد، مدتهاست که از موضوعیت افتاده است.

رویترز: مدیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت، زمان برای پایان دادن به‌بن‌بست رژیم ایران در رابطه با‌تأسیسات اتمی، رو به‌اتمام است.

راب مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران: اگر رژیم ایران به‌بمب اتمی «خیلی نزدیک» شود، ایالات متحده بیکار نخواهد نشست.

ژنرال کنت مکنزی: «بایدن تأکید کرد رژیم ایران سلاح هسته‌یی نخواهد داشت. مقامات کاخ سفید، پنتاگون و وزارت‌خارجه برای توسعه گزینه‌های "طرح B"، «از تحریمهای اضافی تا اقدام نظامی»، کار کرده‌اند.

روزنامه دولت آخوند رئیسی: سفر اخیر گروسی به ایران نتوانست گره چندانی از اختلافات جاری بگشاید

روزنامهٔ حکومتی آرمان: با سفر گروسی به تهران انتظار می‌رفت مواضع وی نسبت به نظام، ملایم‌تر شود، اما او موضع همیشگی خود مبنی بر طلبکاری از نظام و بی‌نتیجه بودن مذاکرات را مطرح کرد.

کامران ندری، nadary کارشناس حکومتی: اگر مذاکرات وین با شکست همراه باشد، شاهد شوک‌های ارزی باز هم بیشتری خواهیم بود.

صالح طبری سرپرست حکومتی مرکز اورژانس تهران: "آلودگی هوا خطر درجه اول تهران است، افزایش ۳۵درصدی مأموریت‌های اورژانس در پی آلودگی هواست".

مشاور ارشد عفو بین‌الملل در سوئد: قتل‌عام سال۱۳۶۷ جنایتی است که ادامه دارد.

اتحادیهٔ اروپا، شورای حقوق‌بشر سازمان ملل‌متحد و سازمانهای حقوق بشری، اعدام جنایتکارانهٔ آرمان عبدالعلی توسط رژیم آخوندی را، که در زمان ارتکاب جرم زیر ۱۸سال داشت، محکوم کردند.

روزنامهٔ حکومتی اسکناس: دلار از مرز ۲۹هزار تومان گذشت. به‌نظر کارشناس‌های اقتصادی، ابهام دربارهٔ سرنوشت مذاکرات وین، بازار ارز را در حالت تعلیق نگه‌داشته است.

 

تحصن کشاورزان اصفهان

حمله وحشیانه نیرو‌های سرکوبگر رژیم به چادرهای تحصن کشاورزان در بامداد امروز. کشاورزان از مردم درخواست کمک کردند.

با وجود هجوم اوباش و نیروی انتظامی خامنه‌ای به کشاورزان، امروز صبح بیستمین روز تحصن اعتراضی کشاورزان محروم اصفهان، در اعتراض به غارت آب و حیات توسط مافیای خامنه‌ای، ادامه یافت.

شب گذشته نیز مردم و کشاورزان تحصن شبانهٔ خود را ادامه دادند و شمار زیادی از گروه‌های مختلف اجتماعی نیز در حمایت از کشاورزان محروم، به محل تحصن آمدند.

یک خانم هموطن با اشاره به توطئه‌های خامنه‌ای و مافیای آب که تلاش می‌کنند اعتراضات برحق مردم ایران علیه نظام سیاه آخوندی را، اختلاف بین شهرها عنوان کنند و به انحراف بکشانند، افشاگری کرد.

در تحصن شب گذشتهٔ مردم و کشاورزان اصفهان، آنها با اشاره به توطئه‌های رژیم برای ایجاد تفرقه، شعار اتحاد سر دادند و از مردم سایر استانها خواستند به اعتراض علیه ظلم و چپاول برخیزند.

یادآوری می‌کنم رویارویی و درگیری در محل تحصن و مناطق اطراف ادامه دارد

کشاورزان طی بیانیه‌یی اعلام کرده بودند اگر تا امروز پنجشنبه مسألهٴ آب حل نشود، روز جمعه جمعیت عظیم مردم به‌محل خواهد آمد و رژیم لرزان آخوندی از این تجمع به‌شدت وحشت‌زده است.

 

تبریز

شامگاه روز گذشته کارگران و کارکنان محروم ایران خودروی تبریز، در اعتراض به سیاستهای غارگرانهٴ حکومت آخوندی، با شعار استعفای کارگزاران رژیم، تجمع بزرگی برگزار کردند. این اعتصاب تا اولین ساعات بامدادی امروز ادامه یافت.

 

هشدار تروئیکا اروپا در مورد غنی‌سازی ۲۰ و ۶۰درصدی رژیم ایران

سه قدرت اروپایی دخیل در برجام در بیانیه مشترکی ضمن ابراز نگرانی عمیق در مورد توسعه فزاینده برنامه هسته‌یی رژیم ایران، در مورد پیامدهای غنی‌سازی ۲۰درصدی و ۶۰درصدی از سوی این رژیم هشدار دادند.

در بیانیه مشترک فرانسه، بریتانیا و آلمان خطاب به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تأکید شده که «رژیم ایران هیچ توجیه غیرنظامی قابل قبولی برای غنی‌سازی ۲۰درصدی و ۶۰درصدی ندارد و تولید اورانیوم غنی‌شده در این سطح برای کشوری که برنامه تسلیحاتی ندارد بی‌سابقه است»

همزمان، ایالات متحده با هشدار از «اقدامات فزاینده رژیم ایران فراتر از محدودیت‌های برجام» رژیم ایران را از اقدامات تحریک‌آمیز در این زمینه بر حذر داشته و خواستار اجرای اقدامات راستی‌آزمایی و نظارتی شده است.

 

برخی عناوین روزنامه‌های امروز رژیم

آرمان: حرفهای گروسی در وین تغییر کرد!

سیاست روز: بی‌شرمی گروسی!

کیهان: گروسی: نمی‌توانیم جلوی درز اطلاعات را بگیریم، اما ایران باید اطلاعات بدهد!

رویش ملت: مقابله با تهدید کم آبی، راه‌حل فوری و سحرآمیز ندارد.

رسالت: خطاهای فاحش در الگوی حکمرانی آب

اقتصاد ملی: خاموشی‌های جدید در راه است؟

اقتصاد آینده: زرشک و زعفران هم از سفرهٔ مردم پر کشیدند!

اسکناس: جیب دامدار خالی؛ جیب دلال پر از پول!

پیام ما: نجومی بگیری ادامه دارد

اقتصاد سرآمد: حقوق نجومی برای کدام خدمات؟

 

اخبار جهان

بر اثر انفجار یک خودرو بمبگذاری شده در موگادیشو، پایتخت سومالی پنج نفر کشته شده‌اند.

یک قایق حامل پناه‌جویان که از فرانسه به انگلستان می‌رفت، در کانال مانش غرق شد و دست‌کم ۲۷تن از پناه‌جویان جان باختند.

ارزش پول ملی لبنان، به پایین‌ترین حد ارزش خود سقوط کرد و نسبت به ارزش ثابت خود، ۱۶برابر کاهش یافت.

 

توافق احزاب آلمان برای تشکیل دولت

پس از هفته‌ها مذاکره، سرانجام احزاب سوسیال‌دموکرات، سبزها و دمکرات‌های آزاد برای تشکیل کابینه ائتلافی و اهداف دولت آینده آلمان پس از مرکل توافق کردند. برخی مهم‌ترین مناصب به این ترتیب تقسیم شد: صدراعظمی و وزرات‌خانه‌های دفاع و کشور به «حزب سوسیال دمکرات» و وزارت امور خارجه به» حزب سبزها» و وزارت دارایی به حزب «دمکرات‌های آزاد» رسید.

 

واکسن جدید

در آستانه ورود موج جدید کرونا به اروپا، پژوهشگران آلمانی اعلام کردند در حال نهایی کردن یک واکسن جدید و کارآمدتر به اسم «کووک – یک» هستند. این واکسن با تقویت سلول‌های آسیب‌دیده و تهاجم همزمان به ویروس مهاجم، باعث افزایش سریعتر «پادتن» و بهبودی بیماران می‌شود.

مطالب مرتبط

چهارمین روز اعتراض جوانان شهرکرد علیه مافیای آب خامنه ای ـ در یک نگاه

مهم‌ترین اخبار ایران و جهان در ۶۰ثانیه – چهار‌شنبه ۳آذر ۱۴۰۰

 

لطفا به اشتراک بگذارید: