سیاست فقیر زدایی حکومت آخوندی

سیاست فقیر زدایی حکومت آخوندی ـ ۴آذر۱۴۰۰

رسانه‌های حکومتی نوشتند: 
«امداد به یک‌ میلیون پولدار»!!! «۳۷۷ هزار خانوار پردرآمد از دهک‌های ۸ تا ۱۰ مستمری‌بگیر کمیته امداد و بهزیستی هستند»
نگاهی موشکافانه به این واقعه یک علامت تعجب بزرگ را در ذهن ایجاد می‌کند. میزان پرداختی ماهانه‌ی کمیته‌ی امداد خمینی ملعون چقدر است که دهک‌های ۸ تا ده به‌دنبال دریافت آن هستند؟ 

به این سند نگاه کنید، خبرگزاری ایسنا ۲۹ دی‌ماه نوشت: «پرداخت ماهانه ۲۰۰هزار تومان کم حمایت معیشتی به نیازمندان» 
در ۶ خرداد ۱۴۰۰ وزیر وقت تعاون و کار و رفاه اجتماعی رژیم آمار خانواده‌هایی که از بهزیستی و کمیته امداد مستمری می‌گیرند را ۳میلیون و ۳۰۰هزار خانوار اعلام کرد. 

حال به این عکس نگاه کنید،  خبرگزاری حکومتی جمهوری نوشت: «ماهانه ۶۴۰میلیارد تومان به حساب مددجویان کمیته امداد واریز می‌شود» 

حال یک‌ حساب ساده این نتیجه منجر می‌شود که با قطع کمک به ۳۷۵هزار خانوار ماهی بیش از ۷۲میلیارد تومان به کیسه‌ی نظام واریز می‌شود!! 

اما سؤال این است که چه کسی از دهک دهم مدارک و روند اداری را طی می‌کند تا ماهی ۲۶۶هزار تومان از کمیته امداد یا بهزیستی بگیرد؟!! 

موضوع این است که مهره‌ها و آقازاده‌های نظام از فقر مردم بی‌پناه سوءاستفاده می‌کنند مابه‌ازاء مبلغی ناچیز از کارت ملی آنها استفاده کرده مراودات تجاری کلان راه‌اندازی می‌کنند. گردش مالی به‌نام مردم فقیر صورت می‌گیرد درحالی‌که آنها به نان شب محتاج‌اند!!! این‌طور بیش از ۳۰۰هزار خانوار زیر خط فقر مطلق را هم در دهک‌های بالا به‌ثبت می‌رسانند و اکنون دزدان نظام را رها کرده و به‌دنبال قطع مستمری ناچیز همان مردم فقیر است. 

مطالب مرتبط

دزدی با طرح دو فوریتی

بنیادهای غارت