آرمان عبدالعالی که در ۱۷ سالگی دستگیر شده بود، پس از ۸ سال زندان اعدام شد

آرمان عبدالعالی که در ۱۷ سالگی دستگیر شده بود، پس از ۸ سال زندان اعدام شد ـ ۳آذر۱۴۰۰ شد ـ ۳آذر۱۴۰۰

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران با صدور اطلاعیه‌یی درباره اعدام شقاوت‌بار آرمان عبدالعالی اعلام کرد: صبح روز چهارشنبه ۳آذر رژیم جنایتکار آخوندی آرمان عبدالعالی را که در سال۱۳۹۲ در ۱۷ سالگی دستگیر شده بود، پس از ۸سال زندان اعدام کرد. در یک اقدام قساوت‌بار و به‌منظور شکنجه روحی، آرمان را پیش از این ۷بار تا پای اعدام برده و مجدداً به بند عمومی برگردانده بودند. او امروز به‌رغم اعتراضها و فراخوانهای گسترده بین‌المللی، بدون اطلاع قبلی و بدون اجازه ملاقات با خانواده‌اش در زندان گوهردشت حلق‌آویز شد. اعدام او نقض مکرر معاهدات و میثاقهای بین‌المللی از جمله میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی و کنوانسیون حقوق کودک توسط رژیم جنایتکار آخوندیست.

دژخیمان قضاییه آخوندها روز گذشته (سه‌شنبه ۲آذر) نیز یک زوج جوان را در یاسوج حلق‌آویز نمودند.

در آبانماه گذشته رژیم آخوندی دست‌کم ۱۹تن از جمله یک زن را در زندانهای مختلف در گوهردشت وقزل‌حصار کرج، مرکزی قزوین، قم، اصفهان، زاهدان، مشهد، شیراز، کرمان و رشت اعدام کرد.

مقاومت ایران ضمن محکوم نمودن اعدام جنایتکارانه آرمان عبدالعالی بر ضرورت اقدام فوری از جانب ملل‌متحد و ارگانها و مراجع مدافع حقوق‌بشر برای نجات جان زندانیان زیر اعدام در ایران، بویژه کسانی که به هنگام دستگیری یا ارتکاب جرم انتسابی کمتر از ۱۸سال داشته‌اند، تاکید می‌کند. پرونده نقض حقوق‌بشر در ایران باید به شورای امنیت ملل‌متحد ارجاع شود و سردمداران دیکتاتوری مذهبی حاکم بر ایران، به‌ویژه خامنه‌ای، رئیسی و اژه‌ای، به‌خاطر بیش از چهار دهه جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی مورد پیگرد قانونی قرار گیرند.

مطالب مرتبط

آرمان عبدالعالی روز ۳۰ آبان به قرنطینه زندان گوهردشت جهت اجرای حکم اعدام منتقل شد

اعدام شقاوت‌بار آرمان عبدالعالی به‌رغم اعتراضها و فراخوانهای بین‌المللی

 

لطفا به اشتراک بگذارید: