دزدی با طرح دو فوریتی

دزدی با طرح دو فوریتی ـ ۳آذر۱۴۰۰

چند ماه پیش نام طرح قطع اینترنت را به مجلس رژیم برده شد و البته نام آن‌را گذاشته بودند: صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی. در حکومت آخوندی برای پی بردن به مقاصد طرح‌های مطرح‌شده باید آنها را کاملاً عکس معنا کرد. 

روز ۲۳ آبان ۱۴۰۰ دولت آخوند رئیسی طرح لایحه‌ی تأمین مطمئن کالاهای اساسی را با قید دو فوریت به مجلس رژیم ارائه کرد!!! اسم این طرح فریبنده است؛ گویی دولت رئیسی دغدغه‌ی تأمین کالاهای اساسی مردم امانش را بریده و اکنون با قید دو فوریت این طرح را به مجلس رژیم برده!!! اما در پس پرده چه خبر است؟!!!

حسینی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس رژیم گفته: «بر اساس قانون بودجه سال ۱۴۰۰ دولت برای تعیین تکلیف ارز ۴۲۰۰ تومانی اختیار دارد و اکنون نیازی به قانون جدید وجود ندارد.» «رئیس سازمان برنامه‌وبودجه و رئیس‌جمهور که اعلام کرده‌اند که این ارز یارانه‌ای به هدف اصابت نکرده، ازقضا دولت از میزان مصوب 8 میلیارد دلار بیشتر و حدود ۱۰میلیارد دلار مصرف کرده و اکنون می‌خواهیم آن را 12.6 میلیارد کنیم پس این ارز یارانه‌ای به جیب چه کسی می‌رود»

این طرح ۲ نکته دارد، مدتی است که بحث حذف ارز ۴۲۰۰تومانی مطرح است؛ اما در وحشت از گرانی‌های منجر به قیام مردم گیرکرده‌اند؛‌ لذا الآن می‌خواهند با این طرح و تصویب مجلس تقصیر آن‌را با اعضاء مجلس رژیم تقسیم کنند. نکته‌ی دوم این‌که ۸میلیارد برای خرید کالاهای اساسی در نظر گرفته‌شده؛ اما تا الآن ۱۰میلیارد دلار برداشت کرده‌اند؛ اما برای خرید کالاهای اساسی هزینه نشده؛ چون بیشتر هزینه کرده‌اند؛ اما اجناس گران‌تر شده‌اند!!! علت همان است که این عضو مجلس رژیم به آن اعتراف کرده! ارز ترجیحی به جیب کسان دیگری می‌رود!!! یعنی تا این رژیم هست مشکل گرانی و معیشت مردم نه‌تنها حل نمی‌شود بلکه تشدید می‌شود

مطالب مرتبط

چرا قیمت دلار مدام بالا می رود؟

راه‌های جدید دزدی از مردم