نوزدهمین روز تحصن اعتراضی کشاورزان اصفهان به غارت آب و حیاتشان توسط مافیای خامنه ای ـ در یک نگاه

نوزدهمین روز تحصن اعتراضی کشاورزان اصفهان به غارت آب و حیاتشان توسط مافیای خامنه ای ـ در یک نگاه ـ ۳آذر۱۴۰۰

امروز صبح تحصن اعتراضی کشاورزان محروم اصفهان در اعتراض به غارت آب و حیاتشان توسط مافیای خامنه‌ای، وارد نوزدهمین روز شد.

شب گذشته مردم و کشاورزان تحصن شبانهٔ خود را در بستر خشک زاینده رود ادامه دادند.

کشاورزان در تجمع و تحصن شبانه خود شعار دادند:

اصفهان، شهر کرد اتحاد اتحاد،

اصفهان خوزستان اتحاد اتحاد،

این همه بیعدالتی، هرگز ندیده ملتی،

یا حجه ابن الحسن، ریشه ظلمو بکن.

تحصن شبانهٔ کشاورزان ـ دوم آذر

مردم و اقشار مختلف اصفهان هم‌چنان بر حمایت و پشتیبانی گسترده خود از کشاورزان محروم ادامه می‌دهند.

درست کردن ساندویچ کشاورزان

در حالی‌که دو هفته از تحصن و اعتراض کشاورزان اصفهان می‌گذرد و روز جمعه نیز شاهد خیزش مردم و کشاورزان اصفهان بودیم، اما رژیم آخوندی تا این لحظه حاضر نشده آب غارت شدهٔ کشاورزان را به آنها بازگرداند.

کشاورز خطاب به خامنه‌ای

صبح امروز قضاییه دژخیمان از اجرای حکم جنایتکارانه آرمان عبدالعالی خبر داد. اتهام انتسابی به آرمان عبدالعالی مربوط به زمانی است که او هنوز به سن قانونی نرسیده بود

علی شریعتی عضو اتاق بازرگانی رژیم: ایران در تجارت آزاد، از طالبان عقب‌تر است.

آسوشیتدپرس: روز سه‌شنبه مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بار دیگر با گفتگوهایی به‌سبک بندبازی، با مقامات رژیم ایران مواجه شد.

سایت حکومتی دیده‌بان ایران؛ خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی با عنوان "بازرسان هسته‌یی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در آستانه مذاکرات وین به سفر ایران پایان دادند،" خبر از شکست و بی‌نتیجه بودن مذاکرات رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌یی داد.

 

رئیسی جلاد در دیدار با سرکردگان بسیج ضدمردمی: دشمن به‌دنبال ریزش در مجموعه نیروهای نظام است. جریانهای معاند به‌دنبال انحراف در فکر، اندیشه و عمل و در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی هستند و راهبرد دشمن، ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه است.

 

بحران مترو

زاکانی، شهردار رئیسی در تهران، به وضعیت بحرانی متروی تهران اعتراف کرد.

این در حالیست که پیاپی خبرهای گیر افتادن مردم در مترو، معطلی‌های چند ساعته و ازدحام شدید در واگن‌ها، آن هم در شرایط کرونایی گزارش می‌شود.

 

تهران ـ ایستگاه تئاتر شهرـ ۲۹آبان ـ گیر افتادن مردم در مترو

روز گذشته نیز به‌علت ازدحام شدید در واگنهای متروی تهران، مردم اعتراض کردند و با فریاد، رئیسی جلاد را «گوسفند بی‌سوادی نامیدند که رژیم به‌عنوان رئیس‌جمهور منصوب کرده» است.

 

شورای حکام

در جلسه امروز شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گزارش آژانس در مورد همکاری نکردن رژیم ایران با آژانس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

روز گذشته نیز رافائل گروسی با کارگزاران رژیم در تهران روی همین موضوع دیدار کرد.

گزارشی در این باره:

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، روز گذشته، دوم آذر با محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی رژیم و امیر عبداللهیان، وزیر خارجهٔ نظام آخوندی، دیدار کرد.

گروسی در نشست خبری گفت توافق شد ادامهٔ همکاری آژانس با رژیم بر اساس شفافیت باشد.

اسلامی هم مدعی شد به بخش‌هایی از فعالیت‌های گذشتهٔ رژیم پاسخ داده. وی هم‌چنین گفت گروسی تأکید کرده که رژیم با آژانس همکاری می‌کند!

این در حالیست که گزارشهای اخیر آژانس، از جمله در آخرین گزارش تأکیده شده که رژیم اورانیوم غنی‌شده را بیش از مقداری که اجازه دارد، تولید و ذخیره کرده و مانع نصب دوربینهای نظارتی در تأسیسات کرج توسط آژانس شده است.

آخرین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، امروز ۳آذر در نشست شورای حکام مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سخنگوی وزارت‌خارجهٔ آمریکا هم روز دوشنبه، ضمن هشدار به رژیم به‌خاطر تنش آفرینی‌هایش گفت: اقدامات رژیم به‌هیچ عنوان نمی‌تواند برای رژیم ایران، در مذاکرات وین اهرم فشار باشد.

ند پرایس هم‌چنین تأکید کرد دولت بایدن به‌هیچ عنوان قصد لغو هیچگونه تحریمی را ندارد، تا زمانی که رژیم به خواسته‌های آمریکا و اروپا پاسخ دهد.

 

برخی عناوین روزنامه‌های امروز رژیم

وطن امروز: راهبرد دشمن: ایجاد یأس

جهان صنعت: اگر مردم دل به جمهوری اسلامی ندهند، فرقی ندارد موشک داشته باشیم یا نه!

ثروت: افزایش ۷۰درصدی هزینهٔ خانوارها

اقتصاد سرآمد: بدمسکنی، گریبانگیر کلان شهرهای ایران

کار و کارگر: دردسر جدید مجلس برای کارگران

امروز: نباید یک میلیون حقوق اضافه کنیم، بعد ۳میلیون از جیب مردم برداریم!

اسکناس: کسری بودجهٔ سنگین در انتظار دولت

اخبار صنعت: بدون لغو تحریم‌ها، بودجهٔ بدون کسری واقعیت ندارد

آفتاب یزد: فوتبال دیدن هم لاکچری می‌شود؟- ده برابر شدن بلیت «آزادی!»

آرمان: عذرخواهی در بین مسئولان نظام (به‌خاطر شکست وعده‌ها) جایی ندارد، استعفا پیشکش!

 

گزارش استانداران سرکوبگر در برابر مردم شورشی

روز ۳۰آبان ۱۴۰۰ رئیسی جلاد در شرایطی که مردم استان چارمحال و بختیاری در خیابانهای شهرکرد برعلیه رژیم و سیاستهای غارتگرانه‌اش شعار می‌دادند، یک پاسدار سرتیپ را به استانداری همین استان منصوب کرد، اقدامی که ناظران آن را پیامی روشن و سرکوبگرانه به مردم این استان از سوی دیکتاتوری تلقی کردند. گزارشی از استاندارهای رژیم.

استانداران سرکوبگر در برابر مردم شورشی

روز ۳۰آبان ۱۴۰۰ در گرماگرم تظاهرات مردم چهار محال و بختیاری، سرتیپ پاسدار غلام‌علی حیدری به سمت استاندار چهارمحال و بختیاری منصوب شد. همزمان حسن بهرام‌نیا دیگر همکار حیدری هم به استانداری ایلام گماشته شد.

پاسدار تحت تعقیب بین‌المللی، احمد وحیدی (وزیر کشور رئیسی) که پیش‌تر، استانداران هرمزگان، آذربایجان شرقی، قم، بوشهر، البرز و خراسان رضوی را هم از میان فرماندهان پیشین سپاه منصوب کرده بود، در حال تکمیل کردن روند نظامی کردن کامل وزارت کشور است.

جلاد ۶۷ درست دو ماه و ۱۶روز پس از به کرسی نشستن، کفالت تهران را رسماً به سپاه جنایتکار پاسداران سپرد، در حالی‌که پیش از آن‌هم سرگرم تحویل دادن استانهای مختلف کشور به سرکردگان سپاه شده بود.

وحشت از قیام‌ها (یعنی همان عاملی که سبب انتصاب جلاد قتل‌عام ۶۷ به ریاست‌جمهوری نظام شده بود) باعث شد خامنه‌ای با نظامی کردن تمام‌عیار وزارت کشور، در عمل به «بازتعریف» روشن «دولت جوان حزب‌اللهی» بپردازد.

خامنه‌ای و رئیسی تاکنون حداقل ۱۵استان کشور را به پاسداران سپرده‌اند، روندی که هم‌چنان ادامه دارد در حالی‌که قیام و خیزش‌های مردمی هم پیوسته رو به گسترش دارند. صحنه‌ای که به گمان ناظران، یک رویارویی نهایی را در چشم‌انداز رخدادهای ایران قرار داده است.

 

به‌دنبال آزادسازی ۵۰میلیون بشکه از ذخایر استراتژیک نفت آمریکا، قیمت جهانی نفت، کاهش یافت.

سازمان ملل‌متحد اعلام کرد تمامی بودجه ۶۰۶میلیون دلاری لازم برای کاهش فاجعه انسانی در افغانستان را با استفاده از کمکهای بین‌المللی‌، تأمین می‌کند.

ایتالیا دو کمپانی معروف آمازون و اپل را به‌علت نقض مقررات مبارزه با انحصار در کسب و کارها، ۲۰۰میلیون یورو جریمه کرد. هر دو کمپانی به این تصمیم اعتراض کردند.

«چون دو هوآن» دیکتاتور سابق کره جنوبی که در سال۱۹۷۹ با یک کودتای نظامی به قدرت رسیده و اعتراضهای مردم این کشور را سرکوب کرده بود، در ۹۰ سالگی در کره جنوبی درگذشت.

به‌دنبال واژگون شدن یک اتوبوس مسافرتی متعلق به مقدونیه شمالی در بلغارستان، دست‌کم ۴۵نفر کشته شدند.


مطالب مرتبط

خیزش مردم شهر کرد برای سومین روز متوالی در اعتراض به غارت آب توسط رژیم ـ در یک نگاه

استمرار تجمع کشاورزان اصفهان در بستر زاینده رود - حمله وحوش رژیم به کشاورزان