خیزش مردم شهر کرد با شعار بختیاری می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ خیزش مردم شهر کرد با شعار بختیاری می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد ـ ۱آذر۱۴۰۰

دومین روز تظاهرات مردم شهرکرد در اعتراض به غارت آب و حق حیات مردم توسط ارتجاع. مردم شعار می‌دهند: «وای اگر ایل ما- برنو به‌دست بگیرد». 

شعار مردم شهرکرد: بختیاری میمیرد ذلت نمی پذیرد، لرستان! خوزستان! حمایت حمایت! اینجا چهار محاله، بردن آب محاله و بختیاری بختیاری اتحاد اتحاد.

 مسعود رجوی: ۳۰ آبان ۱۴۰۰: چهارمحال و بختیاری و در مرکز آن شهرکرد، به اصفهان پیوست و آب می‌خواهد. ایستادگان برای آب و آزادی در سراسر ایران به حمایت برمی‌خیزند. اصفهان و شهرکرد تنها نمی‌مانند. وضعیت در یزد بحرانی و خوزستان ملتهب است. آب را آخوندها و پاسداران دزدیده‌اند. عطش مردم ایران با قیام و سرنگونی آنان جواب پیدا می‌کند. زمان برخاستن است.

خانم مریم رجوی: درود بر مردم دلیر شهرکرد که در پی اعتراضات اصفهان علیه غارت آب به‌پاخاستند. از خوزستان تا اصفهان و شهرکرد مردم ایران به پامی‌خیزند و نمی‌خواهند زیر یوغ حکومت آخوندها باشند که آب و هوای سالم را هم از آن‌ها ربوده‌اند. تنها راه، پایان دادن به نظام ظالمان است.

صبح امروز رانندگان خودروبرها در تبریز، در اعتراض به سیاست‌های غارتگرانة‌ سازمان حکومتی حمل و نقل، دست از کار کشیدند و تحصن کردند 

کشاورزان محروم و مردم اصفهان که از صبح امروز، پانزدهمین روز تحصن شبانه‌روزی خود را آغاز کرده‌اند، به نیروهای سرکوبگر و وحشتزدة خامنه‌ای، نسبت به پیامدهای آتشین هرگونه اقدام سرکوبگرانه،‌ هشدار دادند.

تجمع اعتراضی کارکنان کشتارگاه در اهواز در اعتراض به چپاول دسترنج شان بوسیله کارگزاران دزد و غارت رژیم و پائین بودن دستمزدهایشان

حسین مرعشی، از مهره‌های حکومتی: اگر وضعیت اقتصادی حل نشود، نظام با چالش‌های جدی مواجه می‌شود. چالش‌هایی که نمونه‌های آن را امروز در اصفهان شاهد هستیم.

۱۸ ایستگاه کیفیت هوای تهران در وضعیت قرمز و ناسالم برای همه گروه‌ها قرار دارد.

روزنامه حکومتی وطن امروز: به‌گفتة کارشناسان، فقط یک استان از مشکل کمبود آب رنج نمی‌برد و به شکلی در تمام کشور با چنین پدیده و چالشی مواجه هستیم.

«مک گرک» هماهنگ کننده کاخ سفید برای خاورمیانه و شمال آفریقا هشدار داد که اگر ایران آمریکا را به آزمایش بکشد، واشنگتن ضربه "قاطع" خواهد زد.

جواد منصوری، دیپلمات رژیم: بایدن حتی حاضر نیست تحریم‌هایی که می‌تواند به‌وسیله چند فرمان اجرایی، آنها را لغو کند، کنار بگذارد، چه رسد به  اینکه بخواهد دربارة‌ بازگشت‌ناپذیر بودن تحریم‌ها تعهد بدهد.

رحمان قهرمان‌پور، کارشناس حکومتی: آمریکا و اروپا طرح «بی» را جدی مطرح می‌کنند که اگر مذاکرات وین به توافق نرسد، آمریکا گزینه‌های دیگری در پیش می‌گیرد. 

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد با اینکه کمتر از ۶ درصد مردم آفریقا در برابر کرونا واکسینه شده‌اند اما تلفات این قاره کمتر از ۳ درصد تلفات جهانی است، امری که علت آن موضوع پژوهش‌های دانشمندان قرار گرفته است.

بیش از ۲۰ نفر زخمی و "چند نفر کشته در حمله خودرویی به رژه کریسمس در ویسکانسین 

مطالب مرتبط

هشدار کشاورزان به سرکردگان رژیم آخوندی و همیاری مردمی با کشاورزان اصفهان ـ در یک نگاه

تجمع و راهپیمایی مردم شهرکرد و دیگر شهرهای استان چهارمحال و بختیاری در اعتراض به‌بی آبی و غارت آب با شعار ٰ«وای اگر ایل ما برنو بدست بگیرد»