کشاورزان اصفهان، چهاردهمین روز تحصن شبانه‌روزی خود را، در اعتراض به غارت حقابه‌شان توسط مافیای خامنه‌ای برگزار کردند ـ دریک نگاه

پاسخ دلیرانه کانونهای شورشی به یک قاتل قیام و عامل قتل‌عام در آبان ۹۸: به آتش کشیدن دفتر آخوند نوروزی، نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس ارتجاع در رباط کریم در بامداد شنبه ۲۹آبان ـ ۳۰آبان۱۴۰۰

آخوند جنایتکاری که گفت: یکی از آن‌هایی که به مردم شلیک کرد من بودم، ما کُشتیم. حالا چه کسی می‌خواهد ما را محاکمه کند؟!

خبرگزاری سپاه پاسداران: دفتر حسن نوروزی نمایندهٔ رباط‌کریم را به‌آتش کشیدند.

خبرگزاری فرانسه: دفتر نماینده افراطی رژیم ایران به‌آتش کشیده شد. نوروزی هفته گذشته گفت: من یکی از کسانی بودم که به‌مردم تیراندازی کردم!

وحشت و غلط‌کردم‌گویی آخوند قاتل حسن نوروزی پس از دریافت پاسخ آتشین کانونهای شورشی: احساس کردم اینها مجاهدین هستند، گفتم شوخی کردم و قطع کرد! مجاهدین دفاتر ما را شناسایی کردند و می‌گویند این جانی شناسایی شد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت: آخوند جنایتکار نوروزی که سه دوره توسط خامنه‌ای به‌نمایندگی مجلس ارتجاع منصوب شده است در مورد سرنگون کردن هواپیمای اوکراینی توسط سپاه پاسداران گفت: «هواپیمای اوکراینی در اسراییل دستکاری شده و در کنترل آمریکا بود. بنابراین نیرویی که به‌هواپیمای اوکراین موشک زد، وظیفه‌اش را به‌خوبی انجام داد.

مادران و بستگان شهیدان قیام آبان ۹۸ در شهرهای تهران، اسلامشهر، ملارد، کرج، اصفهان، یزدانشهر اصفهان، تویسرکان، اردبیل، کامفیروز فارس و بروجرد، بر سر مزار شهیدان حاضر شده و بار دیگر بر دادخواهی خون شهیدان قیام تأکید کردند.

از صبح امروز هوای ۹شهر در شرایط ناسالم قرار داد. هوای شهرهای تهران، کرج، زنجان و اصفهان برای همه ناسالم است. هوای اراک، ارومیه، مشهد، تبریز، قزوین، قم و اهواز نیز برای گروه‌های حساس ناسالم است.

کشاورزان اصفهان، چهاردهمین روز تحصن شبانه‌روزی خود را، در اعتراض به غارت حقابه‌شان توسط مافیای خامنه‌ای برگزار کردند.

روز شنبه، کشاورزان در سیزدهمین روز تحصن خود، ضمن یادآوری حضور عظیم مردم اصفهان در خیزش روز جمعه، به رژیم اولتیماتوم دادند که تا پنجشنبه باید پاسخ ۹ خواستهٔ آنها را بدهد. و اگر رژیم باز هم پاسخ ندهد، روز جمعه دوباره همراه با جمعیت عظیم مردم اصفهان، به میدان می‌آیند.

در ادامهٔ آتش‌سوزیهای پی‌درپی در ایران آخوند‌زده، روز شنبه ۲ آتش‌سوزی گسترده دیگر، در نقاط مختلف کشور رخ داد.

آتش‌سوزی اول در شهرک صنعتی «خرمدشت تاکستان» رخ داد و بسیاری از اماکن و امکانات در آتش سوخت.

آتش‌سوزی دوم که خبر آن در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، در جایگاه سوخت «ایمن آباد بابل» رخ داد.

کارشناسان، علت آتش‌سوزیهای پیاپی و مهیب در ایران را، نبود حداقل‌های ایمنی و استانداردسازی توسط رژیم آخوندی، عنوان می‌کنند.

در قیام آبان ۹۸، گزارشی ببینیم درباره آن قیام پرشکوه.

در آستانه قیام آبان ۹۸

در آستانه سالگرد قیام پرشکوه آبان ۹۸ و با گرامی‌داشت قهرمانی‌ها و دستآوردهای بزرگ‌ترین قیام قهرآمیز شهری در تاریخ معاصر ایران، بخشی از وقایع آن قیام بزرگ را به‌نقل از رسانه‌های حکومتی مرور کنیم.

قیامی که طی یک هفته از (۲۴ تا ۳۰آبان ۹۸) در بیش از ۲۰۰ شهر و ۸۰۰ نقطه، حکومت پلید آخوندهای جنایتکار را به لبه سقوط کشاند.

سایت حکومتی مشرق نیوز روز ۲۹آبان ۹۸ نوشت:

- ۶۰۰ میلیارد تومان خسارت به شبکه بانکی کشور/ ۶۳ شعبه در اصفهان، ۴۰ شعبه در خرم‌آباد، همه بانکهای فردیس کرج و ۳۰۰ شعبه در تهران

- ۳۰۰ میلیارد تومان خسارت در اصفهان.

- ۱۵۰ میلیارد تومان خسارت فروشگاههای زنجیره‌یی رژیم

۳۲ میلیارد تومان فضای فروشگاههای حکومتی تخریب شد.

- ۶۳ میلیارد تومان خسارت جایگاههای سوخت/ ۱۸۰ جایگاه سوخت در کشور آتش گرفته و آسیب دیدند.

- ۶۰ میلیارد تومان خسارت شبکه اورژانس.

- ۸ میلیارد تومان خسارت جهاد دانشگاهی شیراز.

۹۰۰ میلیارد تومان خسارت تعطیلی فروش اینترنتی.

علاوه بر این فروشگاهها و بازار نیز ۳ روز تعطیل شدند.

دوماه پس از آبان، قیام دی ۹۸، به رژیم یادآوری کرد که قیام هم‌چنان ادامه دارد.

برخی عناوین روزنامه‌های  رژیم

افکار: نظام، رفع گام‌به‌گام تحریم‌ها را نمی‌پذیرد

آرمان: لااقل با «توافق موقت»، بن بست برجام را باز کنید!

اخبار صنعت: بستن درهای کشور به‌روی دنیا، توسعهٴ اقتصادی ایجاد نمی‌کند

اسکناس: شکستن رکورد کسری بودجه در ۱۴۰۰

امروز: سقوط دو پله‌ای سرعت اینترنت در ایران

اقتصاد سرآمد: حاشیه‌نشینی! ابر چالش سکونت‌گاههای غیررسمی

کار و کارگر: فرش قرمز برای تورم

اقتصاد پویا: بورس هم‌چنان نامطمئن، سهام‌داران هم‌چنان ناراضی!

عصر توسعه: قانون کار تاکنون ۴بار علیه کارگران اصلاح شده!

مردم‌سالاری: برآورد ۲هزار کودک کار در متروها

این روزها بحث آب زاینده رود و قطع آن توسط دولت و پاسداران، کار را به یک خیزش بزرگ اجتماعی کشانده است، گزارشی داریم در وضع مالکیت آب زاینده رود.

آب زاینده‌رود کجاست؟

زاینده رود پرآب‌ترین رودخانه منطقه مرکزی ایران است که ۷۴ و سه دهم درصد آب آن متعلق به کشاورزان و ۲۴ و هفت دهم درصد آن متعلق به دولت است اما اکنون تمامی آب آن‌را دولت تصاحب کرده و سهم کشاورزان اساساً قطع شده است.

این رودخانه در سال‌های اخیر ضمن تأمین آب مزارع دو استان چهار محال و اصفهان، آب مورد نیاز شماری از صنایع سنگین را هم تأمین می‌کرده که از آن جمله باید به صنایع پتروشیمی اصفهان، پالایشگاه اصفهان، صنایع شیمیایی، شرکت نفت سپاهان و شماری از نیروگاههای فعال در منطقه و صنایع فولاد و تأسیسات اتمی رژیم در اصفهان اشاره کرد که تماماً متعلق به سپاه پاسداران، بنیادهای خامنه‌ای و دولت هستند.

به‌عنوان نمونه، روشن نیست آبی که در محدوده سد تا پل «کله» توسط پمپاژ منحرف می‌شود به کجا می‌رود؟ آبی که به تنهایی بیشتر از کل آبی است که سالانه توسط تونل دوم کوهرنگ و تونل چشمه‌لنگان وارد زاینده رود می‌شود!

در کنار این موارد باید به حفر هزاران چاه عمیق در منطقه اشاره کرد که فروش امتیاز حفر آنها در انحصار دولت است و انحصار فروش آب پشت سدها با سپاه پاسداران. آبی که نزدیک به ۷۵درصد آن متعلق به کشاورزان است.

مجموعه خبرهایی از دیگر نقاط جهان

روز شنبه آتش‌سوزی بزرگی در مرکز پاریس، در نزدیکی میدان «اپرا» رخ داد، علت این آتشسوزی هنوز اعلام نشده است.

وال استریت ژورنال اعلام کرد؛ با دخالت آمریکا، ساخت یک پایگاه نظامی چینی در امارات متحده عربی متوقف شد.

وزیر دفاع لهستان گفت: بلاروس تغییر تاکتیک داده و اکنون مهاجران را در گروه‌های کوچک‌تر، به نقاط مرزی این کشور با لهستان هدایت می‌کند تا وارد اتحادیه اروپا شوند.

وزیر دفاع جدید اوکراین روز جمعه گفت ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه با انتقال نیروها و تجهیزات نظامی در امتداد

مطالب مرتبط

تظاهرات بزرگ مردم دلیر اصفهان و پیوستن آنها به کشاورزان زحمتکش ـ قسمت اول تا سوم

خیزش هزاران نفر از مردم و کشاورزان اصفهان در اعتراض به‌غارت حقابه و نابودی زاینده رود با شعار «توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه»