مضحکه خاص و عام شدن عظما در پز حمایت از نخبه‌ها ـ موشکاف

مضحکه خاص وعام شدن عظما در پز حمایت از نخبه ها ـ موشکاف ـ ۲۸آبان۱۴۰۰

موشکاف: سلام به همهٔ دوستان و رفقای باصفا و با مرام! گلی به گوشهٴ جمالتون! دم همه تون گرم. رفقا از تو پوزی‌یی که عظی خورده شنیدین؟ عظمای فلک‌زده تو یه دورهمی با بسیجی‌مسیجیای پخمه، اومد پز حمایت از نخبه‌ها رو بگیره اما خیطی بالا آورد و مضحکهٔ خاص و عام شد. هاهاهاها.

خامنه‌ای ـ ۲۶آبان

لکن آن چیزی که اشکال دارد مهاجرفرستی است. به بنده گزارش داده‌اند -البتّه مال امروز هم نیست، مدّتها است یک چنین چیزی وجود دارد- که در بعضی از دانشگاهها عناصری هستند که جوان نخبه را به ترک کشور تشویق می‌کنند؛ من صریح می‌گویم که این خیانت است؛ این دشمنی با کشور است؛

موشکاف: هاهاهاها. عظی این حرفا رو روز چارشنبه، زده، سگ و سیله‌هاشم سریع توئیتش کردن. اما اوضاع عظما اون قدر بی‌ریخته و پشم و پیلش ریخته که تو همون روز، یکی از آدمای خودش زد تو پوزش کلی هم لایک و ریتوئیت گرفت. هاهاهاها. آخه زدن به عظما لایک زیاد میاره. هاهاهاها.

۴ 

محمود صادقی ـ عضو پیشین مجلس ارتجاع ـ ۲۶آبان

«جوان نخبه به‌خاطر تشویق این و آن کشور را ترک نمی‌کند. شرایط حاکم بر دانشگاه و کشور او را فراری می‌دهد».

موشکاف: هاهاهاها. عظی خوردی؟ هسته‌اشو تف کن. هاهاهاهاها. اما اگر دردم یکی بودی چه بودی! ملاحظه بفرمایین که این یکی کارشناس نظام یه ریزه شسته رفته‌تر میگه. هاهاهاها.

راغفر ـ کارشناس حکومتی ـ ۲۵آبان

چرا الآن این امواج گسترده مهاجرت از کشور وجود داره؟ چرا این تقاضا وجود داره؟ و بین جوانها وجود داره؟ برای خاطر این‌که زندگی را برایشان در کشور و ما سرزمین خودشان را برایشان غیرقابل سکونت کردیم با این قیمت گذاریها با این‌که برایشان شغل وجود نداره برای این‌که این پولهایی که بایستی صرف سرمایه‌گذاری در داخل می‌شد رفته خودرو لوکس وارد کرده و بعد کی این کار را کرده؟ فکر نکنید آدمهای عجیب و غریب هستند همینها که در حکومت هستند این کار را کردند

موشکاف: هاهاهاها. بعله، همینایی که تو حکومتن، از خود عظی بگیر که ایرانو واسه هر چی نخبه س غیرقابل سکونت کرده تا بقیه‌شون!. هاهاهاها. اما این یکیو داشته باشین که میگه نخبه‌ها کاملاً قطع امید کردن از نظام. هاهاهاها.

تلویزیون رژیم ـ ۲۶آبان

قهرمان پور: مرکز رصد ملی مهاجرت در دانشگاه شریف انجام داده حدود ۴۲درصد گفتند که نداشتن امید نسبت به بهبود اوضاع در آینده این مهمترین دلیل مهاجرت نخبگان هست در مورد نخبگان کارآفرین گفتند نبود فرصتها برای کارآفرینی این مهمترین دلیل است یعنی کشوری که افقی نسبت به آینده نداشته باشه خیلی بد است...

موشکاف: هاهاهاها. بعله، رئیس سازمان نظام پزشکی رژیم هم، گفت تو یه سال گذشته ۳هزار پزشک درخواست مهاجرت دادن. هاهاها. رفقا! اونایی که از دست آخوندا در میرن، وطنشونو فراموش نکردن، خیلیاشون همینایین که از پاریس تا بروکسل و از لندن تا استکهلم علیه نظام تظاهرات می‌کنن. اما عظی! از بندهٴ موشکاف به تو نصیحت، از نخبه‌هایی که تو ایران موندن بیشتر بترس! همونایی که بهشون میگن کانون شورشی! چون اونا به آینده شغلی‌شون امید نبستن اما به رپ‌ت‌پتو کردن نظام ولایت امید بستن. هاهاهاها. مرحمت زیاد.

مطالب مرتبط 

ایران؛ سقوط شتابان رتبهٔ «حاکمیت قانون»

میرسلیم: برآورده‌کردن انتظارات مردم در توان دولت نیست، باید خزانه را پر کرد