تورم درد بی درمون عظما ـ موشکاف

خبیثی با حذف ارز ۴۲۰۰ تومنی دنبال دوا کردن درد بی‌درمون عظما است ـ موشکاف ـ ۲۱آبان۱۴۰۰

موشکاف: سلام و عرض ادب درم به همهٔ دوستان و رفقا! سرحال و سردماغ باشین ایشالا. هاهاهاها.

عرض کنم خدمتتون که این روزا عظی و خبیثی واسه جور کردن جیره مواجب بسیجی مسیجیا و پاسدار ماسدارا مثل حمار تو گل گیر کردن. هاهاهاها.

گرون کردن بنزین و بورس رو که شیخ فری سوزوند، خبیثی میخواد با حذف ارز چار هزار و دویس تومنی درد بی‌درمون عظما رو دوا کنه! و حالا دنبال اوکی گرفتن از این و اونه هاهاهاها.

میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه رژیم ـ ۱۹آبان

رئیس‌جمهور چند مسأله اساسی را مطرح فرمودند این‌که وضعیت ارز در کشور چگونه خواهد شد و تخصیص این ارز به برخی از کالاها تا کی میتونه ادامه داشته باشه؟ و مشکلاتی که کشور از این بابت دارای مشکلاتی که بخش خصوصی در این زمینه دارند

موشکاف: هاهاهاها. برو عظماتو سیا کن! مردم دستتو خوندن!هاهاهاها. یارو چار تا شریک دزد و به اسم اقتصاددان آورده که ازشون اوکی ورداشتن ارز چارهزار و دویستی رو بگیره. هاهاهاها. ملاحظه بفرمایین یارو از استبل نظام چطوری هشدار میده. هاهاهاها.

محسنی ـ عضو مجلس ارتجاع ـ ۱۹آبان

آقای رئیس افزایش بی‌رویه قیمت کالاها به‌ویژه کالاهای اساسی مورد نیاز مردم از مرغ و تخم‌مرغ تا گوشت و لبنیات و سایر کالاها کمر مردم را شکسته و هر روز معیشت‌شان را تنگ‌تر کرده اخیراً تماسهای زیادی از طرف مردم به‌ویژه بیماران گرفته میشه مبنی بر نگرانی آنها در خصوص حذف ارز ۴۲۰۰تومانی دارو و اخیراً هم وزیر محترم بهداشت اعلام کردند که حذف این ارز خانمان برانداز هست

موشکاف: هاهاهاها. رفقا! تاثیرش فقط رو دارو نیستا! ملاحظه بفرمایین!

خبرگزاری حکومتی دانشجو ـ ۱۵آبان

حذف دلار ۴۲۰۰تومانی ریختن بنزین روی آتش تورم است/ دلالان برنده خواهند بود و مردم بازنده!

یکی از اولین پیامد‌های حذف ارز ۴۲۰۰تومانی، افزایش شدید و یک‌باره نرخ ارز در کشور است. موضوعی که قطعاً روی قیمت کالا‌ها و خدمات تأثیر می‌گذارد. یعنی از این محل گرانی‌های بیشتری به سفره و معیشت مردم تحمیل می‌شود.

این تورم بسیار بزرگ نه تنها حمایتی از اقشار هدف و ضعیف جامعه برای بهبود وضعیت معیشتی ایجاد نمی‌کند، بلکه همان یک لقمه نان را هم از سفره آنها خارج می‌کند.

موشکاف: هاهاهاها. بعله، یارو میخواد کسری بودجه شو به قیمت یه لقمه نونی که تو سفرهٔ مردم باقی‌مونده حل کنه. اما ارتش گرسنگان شوخی بردار نیست. هاهاهاها.

روزنامه حکومتی فرهیختگان ـ ۲۰آبان

حتی در شوک‌های ارزی و حامل‌های انرژی ۹۷ و ۹۸ هم این تجربه را کردیم که برای مثال دولت آمد برای ایجاد درآمد و رفع کسری بودجه بنزین را گران کرد اما امروز که آثار آن را نگاه می‌کنیم... . قطعاً همین تجربه باید مدنظر دولت سیزدهم هم باشد و از تجارب استفاده کند و مبادا بیاید کسریهای وحشتناکی که خود بر اثر شوک‌درمانی ایجاد شده‌اند بخواهد با شوک‌درمانی ارزی یا حامل‌ها رفع کند.

موشکاف: هاهاهاها. این فلک‌زده عظما تو بن‌بست گیر کرده. ارز چار و دویستی رو ورداره دود قیام میره تو چشمش، اگه ور نداره، پول سگ و سیله‌هاشو نداره بده و مثل برگ خزون می‌ریزن. هاهاهاها. حالا عظی مونده و کاسهٔ چه کنم تو دستش. هاهاهاها. مرحمت زیاد.

مطالب مرتبط 

حذف ارز ۴۲۰۰تومانی و «خلق تورم‌های بالا»

رخداد ـ رئیسی و دست درازی در جیبهای خالی مردم