حمله پهپادی به نخست‌وزیر عراق ـ قضاوت با شما

قضاوت با شما ـ حمله پهپادی به نخست‌وزیر عراق ـ ۲۰آبان۱۴۰۰

نگاهی به حمله سه پهپاد مملو از مواد منفجره به منزل الکاظمی نخست وزیر عراق

به‌دنبال شکست بزرگ مزدوران پیشانی سیاه ولایت فقیه در انتخابات عراق، نیروی تروریستی قدس با پهپادهای انفجاری محل اقامت کاظمی نخست‌وزیر این کشور را مورد حمله قرار داد. در این حمله که دقایقی پس از ساعت ۲ بامداد یکشنبه با سه پهپاد صورت گرفت هفت تن از محافظان کاظمی مجروح شدند اما نخست‌وزیر عراق آسیبی ندید.

وال‌استریت ژورنال ۱۶آبان۱۴۰۰ نوشت: حمله پهپادی به محل اقامت مصطفی کاظمی نخست‌وزیر عراق در پی هفته‌ها تشدید تنش میان دولت عراق و شبه‌نظامیان تحت حمایت رژیم ایران و به‌دنبال تهدیدهای مشخصی از جانب رهبر یک گروه از شبه‌نظامیان وابسته به رژیم ایران صورت می‌گیرد. شبه‌نظامیان عراقی وابسته به رژیم ایران در ماههای اخیر دست به یک سلسله حملات پهپادی در عراق و سوریه زده‌اند. یک مقام ارشد وزارت کشور عراق گفت از سه فروند حمله پهپادی، دو مورد توسط نیروهای عراقی خنثی شد و پهپاد سوم به هدف اصابت کرد.

قیس خزعلی آخوندک سرکرده مزدوران «عصائب» که در حملات موشکی به مجاهدین هم سر و کله‌اش پیدا می‌شد، روز شنبه، یک قبل از این‌که حمله پهپادی صورت بگیرد، گفت «پاسخ» مصطفی الکاظمی را به اخراج او و طرفدارانش از منطقه سبز بغداد خواهد داد. آنها در اعتراض به نتایج انتخابات به برهم زدن اوضاع در این منطقه مبادرت کرده بودند اما با عکس‌العمل شدید دولت عراق روبه‌رو شده و با یک کشته وادار به عقب‌نشینی شدند.

قیس الخزعلی، سرکرده شبه‌نظامیان عصائب، روز شنبه الکاظمی را مسئول خشونتها دانست و او را تهدید کرد که با «آتش زنده» به وی پاسخ خواهد داد.

آسوشیتدپرس نوشت برخی از گروه‌های شبه‌نظامی وفادار به رژیم ایران آشکارا کاظمی را مسئول درگیریهای روز جمعه و کشته شدن یکی از طرفداران خود در انتخابات ماه گذشته دانستند.

مطالب مرتبط

توجیه مفت‌خوری توسط آخوند حکومتی ـ قضاوت با شما

حمله پهپادی نیروی تروریستی قدس برای کشتن نخست‌وزیر عراق به‌دنبال شکست باند هادی عامری مهره دستبوس خامنه‌ای

لطفا به اشتراک بگذارید: