انزوای بین‌المللی رژیم و فعالیت‌های مقاومت ایران ـ تیک تاک ـ قسمت اول و دوم

تیک تاک ـ انزوای بین‌المللی رژیم و فعالیت‌های مقاومت ایران ـ قسمت اول ـ ۱۷آبان۱۴۰۰

گفتگو با هوشنگ روزبهانی از سوئد

ما شاهد آکسیونهایی برای گرامیداشت قیام آبان و شهدای آن در کشورهای مختلف هستیم. انگیزه شما برای این فعالیت‌های بی‌وقفه چیست؟

هوشنگ روزبهانی: انگیزه در کل مبارزه برای آزادی است که از مشروطه تا الان صدها هزار نفر بخصوص در جریان دو دیکتاتوری اخیر برای رسیدن به آزادی به شهادت رسیده‌اند. بخصوص نمونه این انگیزه از قیام میلیونها نفر در آبان ۹۸ می‌آید.

میلیونها نفر در آن قیام شورانگیز بر علیه نظام آخوندی به خیابان ریختند و در دو روز محدود ۱۵۰۰ نفر به شهادت رسیدند و هزاران نفر مجروح شدند. این انگیزه‌ای است که مردم ما را چه در ایران و چه در نقاط مختلف دنیا وا میدارد که این راه را ادامه بدهند و تا سرنگونی این نظام پلید دمی از پای ننشینند.

در همین سوئد ما شاهد بودیم که شنبه گذشته علیرغم سرمای شدید هوا هموطنان و اشرف‌نشانها ساعتها در مقابل پارلمان تظاهرات داشتند. تظاهرات باشکوهی بود و یاد این شهدا و قهرمانان را گرامیداشتند. راهپیمایی نسبتا طولانی در استکهلم داشتیم به مردم اینجا که بخصوص بعد از دادگاه دژخیم نوری با این مسائل بیشتر آشنا شده‌اند، با نشان دادن عکسهای این شهدا در خیابانهای استکهلم جنایات رژیم را بیشتر نشان دادند.

این کارها انگیزه می‌خواهد و انگیزه آن مبارزه برای آزادی است. این انگیزه از مشروطه تا ۳۰خرداد و تا قیام آبان ۹۸ امتداد دارد و هر روز در پیوند با شهدای قهرمان سازمان مجاهدین این انگیزه بیشتر و بیشتر می‌شود تا این رژیم را به زباله دانی تاریخ بیاندازیم.

تیک تاک ـ برجام، معنای ۳ شرط رژیم ـ قسمت دوم

گفتگو با میثم ناهید

مطالب مرتبط

تاثیرات فقر و گرانی بر جامعه ایران ـ تیک تاک ـ قسمت اول و دوم

روزنامه حکومتی مستقل: فعال شدن ماشه در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات و انزوای منطقه‌ای