کرونا، پیک ششم، کمبود واکسن معتبر ـ تیک تاک ـ قسمت اول و دوم

تیک تاک ـ کرونا، پیک ششم، کمبود واکسن معتبر ـ قسمت اول ـ ۱۵آبان۱۴۰۰

گفتگو با دکتر حسین جهانسوز از آمریکا

برخی از کارشناسان رژیم گفته‌اند که وارد پیک ششم شده‌اند ولی وزیر بهداشت آنرا تکذیب کرده‌اند. نظر شما در این رابطه چیست؟

دکتر جهانسوز: همانطوریکه خود شما گفتید وقتی روزانه تعداد شهرهای قرمز زیاد می‌شود نشان می‌دهد که پیک به طرف بالا حرکت می‌کند. الان با توجه به سیستمی که در جمهوری اسلامی است و مبنی آن فقط حفظ نظام ولایت فقیه است و به چیز دیگری توجه نمی‌کنند روز به روز پیکهای جدیدی می‌آید.

حتی می‌توان گفت که پیک پنجم و ششم روی‌ هم افتاده‌اند. این را می‌شود از کادرهای درمانی که آدمهای صادقی هستند شنید. خود اینها آدمهای بسیار شیاد و دروغگو هستند از خامنه‌ای گرفته تا تمام وزیران و وکیلان آنها.

حتی یک نفر هست بنام محبوب فر که یکی از نفرات سیستم کرونا است می‌گوید که عین‌الهی که وزیر بهداشت است اولین کسی است که در جامعه عادی انگاری ترویج می‌کند یعنی محترمانه می‌گوید که دروغ می‌گوید.

 محبوب فر می‌افزاید: خیلی زودتر از پیش‌بینی‌ها پیک جدید کرونا آغاز شده است. افزایش شهرهای با وضعیت قرمز کرونا در ایران نگران‌کننده است. ۳۳نقطه شهری به وضعیت قرمز تغییر یافته‌اند. لغو دورکاری سازمانها و ادارات دولتی و غیردولتی وخیم‌تر شده است.

اما آنچه باعث نگرانی عمیق کارشناسان حوزه بهداشت و سلامت است، بازگشایی بخش دیگری از مدارس از امروز شنبه و برنامه‌ریزی برای بازگشایی دیگر مدارس کشور و دانشگاهها از اول آذر ماه است.

اکنون زمان مناسبی برای بازگشایی مدارس و آغاز آموزش حضوری نیست. میزان واکسیناسیون دانش‌آموزان به حد مورد تأیید نرسیده و این‌که عنوان شده است بیش از ۸۸درصد دانش‌آموزان واکسینه شده‌اند گمراه‌کننده است.

تصور این‌که حداقل ۴۰درصد جمعیت کشور حتی دز اول واکسن خود را دریافت نکردند و با این حال رقم واکسیناسیون دانش آموزی حدود ۹۰درصد اعلام شود، سخت و دشوار است. 

تیک تاک ـ پشت پرده یک درگیری خیالی نظامی ـ قسمت دوم

گفتگو با رضا هفت برادران

مطالب مرتبط

یک گواهی بزرگ ـ تیک تاک

آمار قربانیان کرونا در سراسر کشور از ۴۷۱هزار و ۴۰۰نفر بیشتر است