زنده کردن یاد شهیدان قیام آبان ۹۸ ـ ری‌توئیت ـ یک قدم تا آزادی

نگاهی به زنده کردن یاد شهیدان قیام آبان ۹۸ در توئیتر ـ ۱۵آبان۱۴۰۰

امروز شنبه ۱۵آبان ماه ایرانیان آزاده و حامیان مقاومت در کشورهای مختلف جهان طی تظاهرات و آکسیونهایی ضمن ابراز همبستگی با قیام آبان ۹۸ خواستار محاکمه و حسابرسی از خامنه‌ای و رئیسی جلاد شدند.

قیام آبان و تکانه‌های عظیم آن این باور را در داخل و خارج ایران تقویت کرد که استبداد دینی حاکم بر ایران سرنگون‌شدنی است و این سرنگونی در چشم‌انداز نزدیک است.

اصلاح‌طلبان قلابی، اپوزیسیونهای فیک و دست‌ساز حکومت، لابی‌های این رژیم و حامیان مماشات‌گر خارجی آن تبلیغ می‌کردند که براندازی مورد پسند مردم ایران و گزینه آنها نیست، باید به اصلاح این رژیم چشم دوخت و تنها راه‌کار در درون این ساختار است، قیام آبان تمام محاسبات آنها را به‌هم ریخت و اثبات کرد که مردم ایران دست در دست و شانه به شانه مقاومت انقلابی از ۳۰خرداد۶۰ تاکنون آزادی را نه در زیر عبای خامنه‌ای، بلکه در واژگونی ساختاری می‌جویند که بر ولایت مطلقه فقیه بنا شده است.

رادیکالیسم برآمده از قیام آبان، مرزبندیهای سیاسی ـ اجتماعی را تیز و تیزتر کرد. نشان داد که در جامعه ایران، یک قطب‌بندی بیشتر نیست، باقی تقسیم‌بندیها، فراکسیون‌سازی‌ها و جناح‌بندیها و اپوزیسیون‌تراشی‌ها کف روی آب است. در یک‌طرف نظام ولایت فقیه با تمام شکل‌ها و شکلک‌های آن قرار دارد و در طرف دیگر براندازان با پیشتازی مقاومت ایران و کانون‌های شورشی.

قیام آبان سرنگونی را به‌عنوان خواست اصلی مردم ایران در مواجهه با استبداد دینی مهر کرد.

مطالب مرتبط

مقاومت و ایستادگی و امید به آینده در جامعه ایران ـ ری‌توئیت ـ یک قدم تا آزادی

گرامی‌داشت و همبستگی با قیام آبان ۹۸ و فراخوان به محاکمه خامنه‌ای و رئیسی جلاد در کشورهای مختلف جهان