قتل زندانیان سیاسی در زندان‌های رژیم ـ قضاوت با شما

قضاوت با شما ـ قتل زندانیان سیاسی در زندان‌های رژیم ـ ۲۱مهر۱۴۰۰

رژیم زندانیان عادی خطرناک را تهدید و تطمیع می‌کند تا به جان زندانیان سیاسی می‌اندازد.

ضرب و شتم و کشتن زندانیان زیر شکنجه از زمان انتصاب رئیسی به ریاست‌جمهوری و اژه‌ای به ریاست قضاییه به یک امر عادی تبدیل شده است. پیش از این شاهین ناصری در اواخر شهریورماه و امیر حسین حاتمی جوان ۲۲ساله در اوایل مهرماه زیر ضربات دژخیمان قضاییه آخوندی در زندان جان‌باختند.

در همین حال اعدام جنایتکارانه زندانیان ادامه دارد. صبح روز چهارشنبه ۱۲آبان یک زندانی پس از ده سال حبس در زندان گوهر‌دشت به‌دار آویخته شد. در همین روز در زندان قزل‌حصار کرج یک زندانی دیگر به‌نام منوچهر کاظمی پس از ۶سال زندان به‌دار آویخته شد. همزمان یک زندانی در زندان مشهد حلق‌آویز شد. روز قبل از آن (سه‌شنبه۱۱ آبان) محمد رئیسی یک زندانی ۲۳ساله از هموطنان بلوچ در زندان شیراز اعدام شد. روز ۵آبان نیز دژخیمان آخوندی، سوسن رضایی‌پور را در زندان مرکزی قزوین به‌دار آویختند. وی پنجمین زنی است که از ابتدای سال۱۴۰۰ اعدام او ثبت شده است.

رژیم آخوندی، در وحشت از انفجار خشم مردم به‌جان آمده، مذبوحانه تلاش می‌کند با سرکوب و شکنجه اعدام و ایجاد فضای رعب و وحشت، از بالا گرفتن خیزشهای مردمی جلوگیری کند. مقاومت ایران بار دیگر ملل متحد و مراجع حقوق‌بشری و دولتهای اروپایی و آمریکا را به محکوم کردن این اعدامهای جنایتکارانه و اقدام فوری برای توقف آنها فرامی‌خواند. ادامه و گسترش روابط سیاسی و اقتصادی با این رژیم قرون‌وسطایی باید مشروط به توقف اعدام و شکنجه و بهبود حقوق‌بشر در ایران شود.

 

مطالب مرتبط

رژیم هزار فامیل و دامادهای در حکومت ـ قضاوت با شما

ستار بهشتی ـ خونی که خشم جهان را برانگیخت

لطفا به اشتراک بگذارید: