هفتم آبان سالگرد سنگین ترین حمله موشکی در لیبرتی ـ یادواره شهیدان در اشرف۳ ـ ۷آبان۱۳۹۷

موشک‌باران وحشیانهٔ لیبرتی در ۷آبان ۱۳۹۴ و شهادت ۲۴مجاهد خلق ـ ۸ آبان۱۴۰۰

سخنرانی خانم مریم رجوی در هفتم آبان ۱۳۹۷:

۱۱آبان ۱۳۷۸ سالروز حملهٔ موشکی رژیم به قرارگاه حبیب است.

و شهادت مجاهدانٍ دلیر مجاهدینی دلیر و پرآوازه چون حمیداحرار، حمید دانایی، روح‌الله صفا بخش، محمدرضا دلیر و عباس فروغ‌زاده

درود بر همه آنها یاد و نام و ارزشهای آنها همواره زنده باد.

و هم‌چنین هفت آبان ۱۳۸۷ سالگرد شهادت مجاهد خلق عبدالرضا رجبی در شکنجه‌گاههای خامنه‌ای جلاد است.

بر این مجاهد قهرمان هم درود

و اما و اما هفت آبان ۱۳۹۴ سالروز شهادت ۲۴مجاهد خلق در موشک‌باران لیبرتی.

روز فراموش نشدنی در تاریخ خونبار مجاهدین، تاریخی که قدم به‌قدم با رنج و شکنج و قربانی پیش رفته و اینچنین در ۵۳سال گذشته مایهٔ شرف ملت ایران شده.

سلام بر مجاهد خلق خواهر عزیزم نیره ربیعی، عضو شورای مرکزی مجاهدین،

نمونه و مظهرِ دیگری از نسل زنان پیشتاز ایران که برای آزادی همهٔ هستی خودشان را نثار کردند آن هم به‌خاکپای ملت ایران.

سمبلی از نسل زنان پیشتاز که بار مسئولیت جنبش مقاومت برای آزادی را بر دوش دارند.

سلام بر مجاهد خلق نیره ربیعی

و سلام و سلام بر مجاهد خلق حسین ابریشمچی، از فرماندهان سرفراز ارتش آزادیبخش ملی ایران،

و هم‌چنین سلام بر فرماندهان و افسران ارتش آزادیبخش

منوچهر براتی، حمید دهقان، اکبر علیدوست، حسن توفیق جو، حمیدرضا ایمن، ابوطالب هاشمی، سهراب همایونفر، کیومرث یوسفی، ‏حسین گندمی، فرشید ربیعی، حسن ابراهیمی، علی میرزایی، بهزاد میرشاهی، حسین اداوی، ‏رجب قربانی، رضا وادیان، شریف ویسی، حسین سرو آزاد،

احمد مسچیان، جاسم قصیر، جواد سالاری و حسن نورعلی.

سلام بر شما که در انقلاب درونی مجاهدین فولاد‌های آبدیده شدید، به‌عهد خود وفا کردید و فدیه‌ٔ آزادی مردم ایران شدید. درود درود درود

سلام بر شما که پیوسته در صفوف مقدم همهٔ نبردهای مجاهدین حاضر و ناظرید.

ما نام‌های این مجاهدان به‌خون‌خفته را همواره تکرار می‌کنیم و باز تکرار خواهیم کرد؛

هم برای تجلیل از فضیلت‌های آنها فضیلتهایی که آنها یک به یک خلق کردند ارزشهایی که خلق کردند و بر جا گذاشتند.

هم برای یادآوری این‌که هر یک از ما پرچم آنها را بر دوش داریم و باید که این بار امانت را به‌مقصد پیروزی برسانیم.

و به یاد داشته باشیم که آنها در آخرین لحظهٔ حیات به سازمان‌شان فکر می‌کردند و با امید و یقین پرکشیدند و به رفیق اعلی شتافتند با این امید که راهشان به قطع و یقین ادامه خواهد یافت آری چنین خواهد شد.

همه شما ۷آبان را به یاد دارید. لحظاتش را... لحظات سختش را... در آن شبی که بر سر مجاهدین، آن هم مجاهدین بی‌دفاع و بی‌سلاح آتش می‌بارید، خامنه‌ای و رژیم‌اش در این خیال ابلهانه بودند که در آن حمله یا در حملات بعدی مجاهدین را کمرشکن خواهند کرد. و نیروی محوری آلترناتیو دمکراتیک را می‌توانند از سر راه بر‌دارند. اما حالا به‌رغم همه آن شهادتها و آن جانهای عزیز و والا که در این مسیر فدا شدند، مجاهدین شکوفا و متحد و مستحکم، اشرف۳ را برپا کرده و نیروها و هواداران‌شان در داخل ایران استراتژی کانونهای شورشی و هزار اشرف برای سرنگونی محتوم آخوندها را به بهترین وجه به پیش می‌برند.

یادتان هست که موشک‌باران ِ لیبرتی درست هشت روز بعد از آن صورت گرفت که رژیم به‌طور رسمی توافق اتمی یعنی همان برجام را امضا کرد و تصویب کرد.

می‌خواست برجام خودش را با انهدام مجاهدین به‌پیروزی برساند و مهر کند.

اما امروز از برجام چیزی باقی نمانده و به‌جایش هجوم تحریم‌های سنگین رژیم را از داخل و خارج هم از نظر سیاسی و هم از نظر اقتصادی و اجتماعی به‌شدت زیر فشار برده و به‌شدت آنرا فرسوده کرده است.

هم‌چنانکه بارها گفته‌ام مبنای این پیروزی، پایداری شما و خون شهیدان و رنج مجروحان و همهٔ تلاشهای بی‌دریغ در راسش خود مسعود در این سالیان بوده که توانسته چنین پیروزی عظیمی را خلق کند.

الان دیگر این برای همه برای بسیاری روشن است که ماندگاری و پیشرفت مجاهدین، بیش از هر عاملی ناشی از استحکام و قوت درونی این جنبش است.

اما این استحکام، این سرزندگی و این توان پیشروی خودش میوه و ثمرهٴ پایداری درونی شما یا همان انقلاب ایدئولوژیک شماست که هر روز به تعمیق اون و به پیشرفت اون و ارتقا آن می نشینید

و شهادت آن ۲۴مجاهد خلق عزم مجاهدین را برای پیشروی در همین انقلاب صد چندان مضاعف کرده.

و امروز انگار که آن ۲۴نفر تک به تکشان تک به تکشان در صحنه‌های رزم ایدئولوژیک تک‌تک مجاهدین یعنی یکایک شما حاضر و ناظرند.

فرمانده کاظم یعنی حسین ابریشم‌چی در پیشاپیش شماست و هم‌چنین نیرهٴ عزیز من جلو دار شماست.

خروش آنها و صدق و صفای آنها را همین امروز در مجاهدت‌های شما و در رزم بی‌امان شما می‌توان دید.

شما یادتان باشد که حرف نویی دارید. حرف نویی که قلب مسأله رهایی و آزادی بشریت در زنجیر است.

شما برخاسته‌اید برای گسستن زنجیرهای ازخودبیگانگی، برخاسته‌اید برای شکستن زنجیرهای اسارت انسان.

و خون پاک شهیدان هفت آبان هم هم‌چنان در جوشش است در این مسیر بوده هست و خواهد بود

و ما هرگز هرگز آنها را از یاد نخواهیم برد و به‌طور قطع و یقین سران رژیم را به‌جایی خواهیم رساند که به‌خاطر ارتکاب این جنایت وحشیانه در پیشگاه مردم ایران مورد حسابرسی قرار بگیرند. و آن روز دیر نیست.

حماسه پایداری مجاهدین در موشک‌باران لیبرتی در ۷آبان، همان که همه شما از نزدیک شاهد آن بودید. چه در موقع اصابت موشکها چه در موقع پیدا کردن پیکر پاک شهدا و جمع‌آوری آنها و چه در موقع جمع کردن خرابه‌های ناشی از موشک‌باران و در روزهای سخت بعد از آن.

هم‌چنین حماسه مقاومت‌های پرشکوهی که در اشرف و لیبرتی داشتید. مثل همه ایستادگی‌ها و شهادتها و همه فعالیت‌ها و مجاهدت‌های شما صحنه‌های نبرد شما با رژیم ولایت فقیه است و یک مضمون واحد دارد.

مطمئنم که مجاهدینی که چنین حماسه و چنین صحنه‌ها و چنین روزهایی را پشت سر گذاشته‌اند با همه دردها با همه تلاشها و با همه عظمت و شکوه و فداکاری و مایه گذاریها می‌توانند و باید امروز که روز روزهاست و روز به ثمر نشاندن همه این تلاشها و این رنجها و این حماسه‌ها

اری می‌توانید و باید امروز به تعهد تاریخی همه مجاهدین

و به‌طور ویژه در این سالیان پاسخ بدهیم و یادتان باشد این در توان مجاهدین آماده انقلابهای پی‌درپی و پیشرویهای پی‌درپی به سوی قله‌های بسا بالاتر هست.

مطالب مرتبط

هفتم آبان سالگرد سنگین ترین حمله موشکی برای قتل عام مجاهدین در لیبرتی

موشک‌باران وحشیانهٔ لیبرتی در ۷آبان ۱۳۹۴ و شهادت ۲۴مجاهد خلق