آنتونی بلینکن ـ امریکا از همة امکانات خود برای رویارویی با نفوذ و اقدامات مخرب رژیم ایران استفاده می‌کند ـ دریک نگاه

 وزیر خارجهٔ آمریکا: ایالات متحده از همهٔ امکانات خود برای رویارویی با نفوذ و اقدامات مخرب رژیم ایران، از جمله گسترش برنامهٔ پهپادی این رژیم، استفاده می‌کند ـ دریک نگاه  ـ۸آبان ۱۴۰۰

بیانیهٔ مشترک آمریکا و فرانسه: رؤسای جمهور آمریکا و فرانسه در حاشیه اجلاس سران جی۲۰ در ایتالیا دیدار و تأکید کردند: رژیم ایران هرگز نباید به سلاح هسته‌یی دست پیدا کند!

سناتور رابرت منندز رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا: رژیم ایران در حال توسعه جاه‌طلبی هسته‌یی است و زمان را کش می‌دهد.

امام جمعه رژیم در قرچک: جنگ امروز، جنگ سایبری است، بدون شک عوامل شیطنتها و فتنه‌های گذشته مثل آبان ۹۸ در این موارد سهیم هستند.

آخوند ابوترابی فرد در نمایش جمعه تهران: امروز دولت به یک کارفرمای بزرگ و مطلق تبدیل شده و تمام بودجه عمومی کشور فقط برای هزینه‌های دولت تصویب می‌شود.

در ادامهٔ گرانی‌های پیوسته و افسارگسخته، قیمت هر کیلو ماهی قزل آلا تا ۱۴۵هزار تومان افزایش یافت. یک عدد ماهی حلوای سفید نیز تا ۸۰۰هزار تومان گران شد.

رئیس سازمان شیلات رژیم: علت افزایش قیمت ماهی، افزایش قیمت نهاده‌ها و هزینه‌های تولید، هم‌چنین نبود شبکهٔ توزیع و دلال بازی است.

بر اثر گاز گرفتگی، ۶ کودک یک خانواده، در شهرستان دورود جان باختند.

بر اثر واژگون شدن یک اتوبوس در جادهٔ سمنان به گرمسار، متأسفانه ۳تن از هموطنان جان‌باخته، و ۱۷تن دیگر مصدوم شدند (عکس دارد-در پوشه منابع).

تخریب خانه مردم

بر اساس تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، با حکم قضاییهٔ جلادان، مزدوران خامنه‌ای و رئیسی به بهانهٔ «رفع تصرف زمین»، خانهٔ یک خانم فقیر با ۶ فرزند را ویران کردند.

فرونشست زمین

علی بیت الهی، از کارگزاران رژیم در گفتگو با خبرگزاری حکومتی ایسنا اعتراف کرد: در ۱۸استان کشور شاهد رخداد فرونشست زمین هستیم.

این کارگزار رژیم اعتراف کرد: هیچ اقدامی برای جلوگیری از فاجعهٔ فرونشست زمین توسط حاکمیت صورت نگرفته است.

تخریب آثار باستانی

رسانه‌های رژیم اعتراف کردند به‌خاطر نبود حفاظت از آثار باستانی توسط حاکمیت آخوندی، سنگ آسیابی که متعلق به ۷۰۰سال پیش است و در دانشگاه بو علی همدان کشف شده، تخریب شد.

دولت پاکستان به اعضای حزب «تحریک لبیک پاکستان» که قصد دارند از شهر لاهور به سمت اسلام‌آباد تظاهرات کنند، هشدار داد به سمت پایتخت نیایند.

یک آکادمی بین‌المللی آنلاین در پاکستان که بیش از یک و نیم میلیون دانش‌آموز در مناطق عقب مانده در این کشور را وارد چرخه آموزش کرده بود، اعلام کرد اکنون به ۱۲میلیون دانش‌آموز در ۸کشور خدمات آموزشی ارایه می‌کند.

باستان‌شناس‌ها یک مجموعه مجسمه رومی ارزشمند در یک کلیسای متروکه متعلق به قرون وسطا در انگلستان کشف کردند.

بیش از ۱۶۰ شخصیت جهانی، از رهبران شرکت‌کننده در اجلاس جی ۲۰ رم خواستند مازاد واکسن خود را به کشورهای در حال توسعه و فقیر بفرستند. در میان امضا‌کنندگان اسامی ۳۶ رئیس‌جمهور سابق هم در پایین این بیانیه دیده می‌شود.

کنفرانس جی ۲۰ در رم

کشورهای عضو گروه ۲۰، روز جمعه در رم تشکیل جلسه دادند. این گروه، ۸۰درصد اقتصاد جهان را در دست دارد. یکی از موضوع‌های مهم این اجلاس؛

توافق بر سر مالیات گرفتن از شرکت‌های چندملیتی است،

توافق بر سر قیمت نفت و گاز،

اختصاص کمک سالانه ۱۰۰میلیارد دلاری مورد انتظار سازمان ملل به کشورهای فقیر

و توافق‌های اولیه بر سر مسایل زیست‌محیطی،

از دیگر موضوع‌های مطرح شده در این اجلاس بود.

 

مطالب مرتبط

سران جی۲۰ متعهد شدند ۵ تریلیون دلار برای کاهش اپیدمی کرونا به اقتصاد جهان تزریق کنند

رویترز:‌ رهبران جی۲۰ عهد کردند از توزیع منصفانه واکسن کرونا حمایت کنند