قیام آبان، ضرورتها و استمرار آن ـ ساعت وصل ـ قسمت اول تا چهارم

ساعت وصل ـ قیام آبان، ضرورتها و استمرار آن ـ قسمت اول ـ ۷آبان۱۴۰۰

میهمان برنامه: مجید شکوهی

محمد از کرمانشاه: ابتدا خواستم یاد و خاطره شهیدان هفت آبان سال۹۴ را تسلیت بگویم به مجاهدین خلق و ملت ایران و کانونهای شورشی و انشاالله بتوانیم راه آنها را هر چه زودتر به سرانجام برسانیم.

امروز سالروز بزرگداشت کورش کبیر را به تمامی هموطنان خود تبریک می‌گویم. خواستم روز ۳۰مهر سالروز انتخاب خواهر مریم به‌عنوان رئیس‌جمهور دوران انتقال را هم تبریک بگویم.

آخوندهای روبه صفت که در قیام آبان ۹۸ خون جوانان ایرانی را به زمین ریختند فکر می‌کنند با چند تا وعده و وعید می‌توانند خون این جوانان را پامال کنند. مردم همه الآن آماده هستند و هر کس از طریقی زخمی شده و دیگر کسی نمی‌گوید من نه.

الان فقط نفهم‌هایی مثل خودشان این وعده‌های تو خالی را باور می‌کنند. مردم در هر کوچه و خیابان داد می‌زنند و آماده هستند. این آبان ۱۴۰۰ با آبان ۱۳۹۸ فرق می‌کند. زیرا خون جوانان مردم به زمین ریخته است. قیام و جرقه این آبان دیگر آخرین آبان جمهوری اسلامی خواهد بود.

این را تمامی ایرانیها می‌گویند. کسانی که فرزند و همسر را خودش را از دست داده‌اند، می‌گوید. جمهوری اسلامی به هر خانواده‌ای ضربه‌ای زده است، ضربه جانی یا مالی به همه زده‌اند.

شاهین از شیراز: شهرهای ایران دو سال پیش آبستن وقایعی بود که در مخیله هیچ‌کس نمی‌گنجید. رژیم فکر می‌کرد که با گران کردن بنزین می‌تواند دست در سفره مردم ایران کند. پس ارتش گرسنگان شمه‌ای از قدرت خودش را نشان داد و وارد میدان شد. ارتشی که پیشتازان آن زنان بودند. همانهایی که بیشترین ظلم به آنها در رژیم روا می‌شود.

من با چشم خودم ایستادگی خانمها را با بچه‌های کوچکشان در مقابل این پاسداران لمپن دیدم. رساندن تدارکات را به عهده گرفته بودند.

جیغ بنفش رژیم از این ایستادگی خانمها به هوا رفته بود. آبان ۹۸ گذشت ولی استمرار آنرا در قیام سراوان و قیام خوزستان دیدیم. از این تریبون استفاده می‌کنم تا به آنهایی که چشمشان کور است و نمی‌بینند بگویم که قیام آبان تا سرنگونی این رژیم ادامه دارد.

می‌خواهم از جوانانی بگویم که وارد صحنه شدند و آنرا به نفع مردم تغییر دادند. ما برای حقوق اولیه خود رفته بودیم ولی رژیم حاضر نبود این را هم بدهد و شروع کرد به سرکوب. ما مجبور شدیم که از خودمان دفاع کنیم.

این مسیری که ما در قیام آبان طی کردیم به ما یاد داد که دیگر جای مماشات با این رژیم وجود ندارد. این را شنیده بودیم ولی شنیدن بود کی مانند دیدن. در روز اول زمانیکه مردم جمع شده بودند و شعارها مطالبات مردمی را داشت. رژیم وارد شد و فرمانده میدان اعلام کرد که به آنها دستور داده‌اند که سریع این غائله را ختم کنیم.

همانجا با ما اتمام‌حجت کرد. در بلندگو تا می‌توانست آنچه لایق خودش و بالا دست او هست نثار مردم کرد تا مردم را تحریک کند. ولی مردم خیلی هوشمند برخورد کردند. بعد دستور داد که ماشین آب‌پاش مردم را خیس کند. بعد نیروهای سرکوبگر به مردم حمله کردند و با باتون آنها را مورد ضرب و شتم قرار بدهند.

ما در آن نقطه شروع کردیم به مقابله مثل کردن و از همانجا برخورد ما با این سرکوبگران شروع شد.

ساعت وصل ـ این آبان خونین ادامه دارد ـ قسمت دوم

تماس هموطنان از شهرهای مختلف میهن

ساعت وصل ـ ایران کشوری است که بیش از هر زمان آماده قیام است ـ قسمت سوم

تماس هموطنان از داخل کشور

ساعت وصل ـ انقلابی دیگر در تقدیر است و هیچ نیرویی نمی‌تواند از وقوع آن جلوگیری کند ـ قسمت چهارم

سخنان هموطنان از داخل میهن

مطالب مرتبط

سی مهر سالروز انتخاب مریم رجوی به‌عنوان رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران ـ ساعت وصل ـ قسمت اول تا چهارم

پاسدار وحیدی: دشمن برای آبان ماه برنامه‌ریزی کرده و این آغاز آن قلمداد می‌شود