پارلمان انگلستان ـ تجلیل از سر دیوید ایمس با حضور نخست وزیر و مقامات دولت انگلستان

نخست وزیر انگلستان از دیوید ایمس  به‌عنوان یک خدمتگزار کشورش و یک انسان والا و کسی که خواستار آزادی برای مردم ایران می‌شد، یاد کرد ـ ۲۶مهر۱۴۰۰

پارلمان انگلستان روز دوشنبه با حضور نخست‌وزیر، وزیر کشور و شماری دیگر از مقام‌های این کشور از سر دیوید ایمس تجلیل کرد. اعضای پارلمان ابتدا  با یک دقیقه سکوت یاد سر دیوید ایمس را که روز جمعه در یکی از حوزه‌های انتخابیه خود ترور شد گرامی داشتند

بوریس جانسون نخستین وزیر انگلستان گفت ۷۲ساعت گذشت، اما از میزان شوک و غمی که همه ما از شنیدن خبر درگذشت تراژیک و تکان‌دهنده سر دیوید ایمس پیدا کردیم چیزی کاسته نشده است. این مجلس یک خدمتگزار متعهد را از دست داد و ما یک دوست و همکاری عزیز مان را از دست دادیم. همسر او جولیا و فرزندانش یک همسر عزیز و پدر وفادار را از دست دادند.

کلماتی یافت نمی‌شود که من یا هر کس دیگری بتوانیم بگوییم که بتواند درد، غم و خشمی که در این روزهای تاریک پیدا کرده‌اند را بکاهد... . .

سردیوید طی یک عمل خشونت‌آمیز و ستیزه‌جویانه از ما گرفته شد... . ولی ما اجازه نخواهیم داد که رفتار و ایده‌های سر دیوید ایمس و دست آوردهایی که او به‌عنوان یک سیاستمدار به عنوان یک انسان کسب کرده بود نادیده گرفته شود.

سر دیوید یک وطن‌پرست بود که به کشورش و به مردمش عشق می‌ورزید. او هم‌چنین یکی از بهترین، مهربانترین و خوش رفتارترین فردی بود که تاکنون در این مجلس حضور داشته است. او دهها سال خدمت و تجربه‌اش را برای ارائه حمایت و دوستی به اعضای جدید حزبش هدیه کرد... .

در ورای وجود شناخته شده و غیرقابل وصف او، یک فعال خستگی‌ناپذیر شجاعت و استقامت نهفته بود.

چه زمانی که او خواستار آزادی برای مردم ایران می‌شد و چه زمانی که برای خروج از انگلستان از اتحادیه اروپا مبارزه می‌کرد... . .

مطالب مرتبط 

بوریس جانسون ـ علت این که اینقدر مردم ناراحت و شوکه هستند این است که او یکی از مهربانترین و بهترین افراد در سیاست بود ـ دریک نگاه

دیوید ایمس؛ پیوند شرافت و سیاست