انتخابات عراق جهان در هفته ای گذشت

انتخابات عراق جهان در هفته ای گذشت ـ ۲۶مهر۱۴۰۰


هفته گذشته انتخابات د رمیان امواج بی تفاوتی عموم مردم برگزار شد اما همین انتخابات تحریم شده نتایج دور از انتظار در پی داشت

مزدوران رژیم ایران در عراق به سختی شکست خوردند.

انتخابات عراق که روز ۱۹ مهر ۱۴۰۰ برگزار شد با بی تفاوتی گسترده و تحریم بسیاری از فعالات جوان که در اواخر سال  ۲۰۱۹ در خیابانهای بغداد و استانهای جنوبی عراق دست به تظاهرات میزدند همراه بود.

رویترز نوشت در بحبوحه بی اعتمادی به طبقه سیاسی به عنوان مسببان اصلی اختلاس بیکاری و فروپاشی خدمات عراق نفت خیز بسیاری از ۲۵ میلیون واجد شرایط رای در عراق انتخابات در عراق را تحریم کردند.

رویترز افزود آینده مصطفی الکاظمی نخست وزیر نامعلوم است.

الشرق الاوسط ۲۰ مهر گزارش داد شاید بزرگترین شگفتی در انتخابات عراق مربوط به شکست فاحش ائتلاف فتح باشد که شامل همه نیروها و شبه نظامیان هم پیمان و وفادار به رژیم تهران هست.

الشرق الاوسط افزود مقتدا صدر در سخنرانی تلویزیونی پس از اعلام نتایج با اشاره به جناحهای وفادار به ایران متعهد شد که سلاحهای غیرقانونی در دست افراد متفرقه حتی کسانی که مدعی مقاومت بودند را بگیرد ولی تاکید کرد که عراق متعلق به عراق است

رویترز نیز نوشت: در انتخابات این هفته رای دهندگان عراق به نیروهای وابسته به ایران به شدت دست  رد زدند اما خارج کردن کنترل دولت از چنگال گروههای شبه نظامی شیعه وابسته به رژیم ایران همچنان یک هدف سیاسی حساس خواهد بود. 


درگیریهای مرزی هند چین 
رشد اقتصادی جهان در سال جاری میلادی 
کنفرانس اقلیمی گلاسگو
ادامه پیامدهای انفجار لبنان وقاضی بیطار 
نوبل اقتصادی و روش جدید 
افشای کمپین جدید جاسوسی سایبری رژیم در جهان 
محدودیت د ر استفاده از آسپرین 

مطالب مرتبط 

خامنه‌ای؛ سیاست خارجی و پز پوشالی قدرت

اعلام نتایج نهایی انتخابات عراق و نگرانی رژیم آخوندی سیاست