محاکمه حمید نوری از دژخیمان قتل عام ۶۷ در سوئد ـ شهادت دادن برادر مجاهد سیدجعفر میرمحمدی

شهادت دادن برادر مجاهد سید جعفر میرمحمدی به‌صورت آنلاین از دادگاه دورس در آلبانی با دادگاه استکهلم در سوئد ـ ۲۳مهر۱۴۰۰

تظاهرات ایرانیان آزاده و بستگان شهیدان سربه‌دار در استکهلم

شهادت دادن برادر مجاهد سید جعفر میرمحمدی از اشرف۳ به‌صورت آنلاین از دادگاه دورس با دادگاه استکهلم در سوئد

برادر سید جعفر میر محمدی، قهرمان شهید مجاهد خلق سید عقیل میرمحمدی دانشجوی علوم سیاسی، از زندانیان سرفراز و سرموضع بود که در قتل‌عام ۶۷ در برابر جلادان هیأت مرگ در زندان گوهردشت کرج از نام و آرمان مجاهدین خلق ایران دفاع کرد و پس از ۷سال مقاومت در برابر شکنجه و زندان سربه‌دار شد.

سه تن دیگر از بستگان مجاهد خلق سید جعفر میرمحمدی، میلیشیای مجاهد خلق فاطمه رحیمی و مجاهدان دلیر یارعلی و حسینعلی حاجیان در سالهای ۶۰ و ۶۱ در قائمشهر و تهران به‌دست پاسداران و دژخیمان خمینی به‌شهادت رسیدند.

میلیشیای قهرمان فاطمه رحیمی در اردیبهشت سال۶۰ در جریان رویارویی مجاهدین در برابر حملات وحشیانه پاسداران جهل و جنایت در قائم‌شهر در حین فروش نشریه همراه با همرزم دلیرش سمیه نقره خواجا با شلیک پاسداران جنایتکار خمینی به‌شهادت رسید.

قهرمان مجاهد خلق یارعلی حاجیان از فرماندهان دلیر هنگ حنیف در سال۶۱ در تهران در یک درگیری مسلحانه با پاسداران جنایتکار خمینی جلاد به‌شهادت رسید .

مجاهد پاکباز و دلاور حسینعلی حاجیان دانشجوی حقوق دانشگاه تهران در آبان ۶۱ در زیر شکنجه دژخیمان خمینی در تهران به‌شهادت رسید.

برادر مجاهد جعفر میرمحمدی که به‌صورت آنلاین از دادگاه دورس با دادگاه استکهلم در سوئد شهادت داد از ۴۳سال پیش همراه و در صفوف مجاهدین در نبرد با دیکتاتوری آخوندی برای آزادی خلق و میهن بوده است.

در جلسه روز جمعه دادگاه که از ساعت ۱۰صبح شروع شد ابتدا وکیل مدافع شاکی شرح مختصری درباره برادر مجاهد سید جعفر میرمحمدی و بستگان او که توسط رژیم به‌شهادت رسیده‌اند ارائه داد.

در ادامه، برادر مجاهد سیدجعفر میرمحمدی درباره برادرش مجاهد قهرمان سید عقیل میرمحمدی گفت:

عقیل دانشجوی حقوق دانشگاه تهران و از مسئولان سازماندهنده در جنبش دانشجویی هوادار مجاهدین بود وی در ۱۰اسفند ۱۳۶۰ در حالی که مخفی بود توسط پاسداران دستگیر و به زندان اوین منتقل شد او را به‌شدت تحت شکنجه قرار دادند و به دهسال زندان محکوم کردند.

به گفته همبندیهایش در سال۶۵ و ۶۶ عقیل از مسئولان تشکیلات مجاهدین در زندان بود.

که همراه با مجاهد شهید جعفر اردکانی تشکیلات مجاهدین در زندان اوین را اداره می‌کردند در بهمن ۶۶ زندانیان در اعتراض به فشارهای ضدانسانی زندانبانان اعتصاب غذا کردند که عقیل را همراه با ۲۰۰ زندانی هوادار مجاهدین به گوهردشت منتقل کردند.

جعفر میرمحمدی در ادامه افزود: از خرداد ۶۷ ملاقاتها در گوهردشت قطع شد و دیگر خبری از عقیل نداشتیم زندانیانی که در گوهردشت با او بودند بعدها گفتند. عقیل از مجاهدین مقاوم و سر موضع بود که ۱۵ یا ۱۸مرداد وی را همراه با گروه دیگری از مجاهدین سرموضع به راهروی مرگ برده و در مقابل هیأت مرگ قرار دادند که آنها با پایداری بر مواضع و آرمانهای مجاهدین همان روز یا شب اعدام شدند و دیگر کسی از همبندیهایش آنها را ندید.

برادر مجاهد جعفر میرمحمدی در پاسخ به سؤالات دادستان درباره نحوه باخبر شدن از اعدام برادرش گفت:

در مهرماه سال۶۷ بعد از چند ماه که پدر و مادرم در جستجوی عقیل بودند آنها را به زندان اوین فراخواندند در آنجا پاسداران ساکی شامل لباسها و یک ساعت شکسته را به پدرم تحویل دادند و گفتند: پسر شما منافق بود و با فتوای خمینی او را کشتیم اینهم وسایلش هست بردار و برو!

پدرم سراغ جسدش را گرفت پاسداری توهین کرد و گفت جسدی در کار نیست.

و حق گرفتن مراسم تحریم را هم ندارید و محل دفن هم وجود ندارد. پاسداران با خانواده‌های دیگری هم که در همان زمان مقابل زندان اوین بودند، برخورد مشابهی کردند

جعفر میرمحمدی سپس نمونه‌هایی از فشارهای ضدانسانی اطلاعات آخوندی و مزدوران شکنجه‌گر رژیم علیه پدران و مادران سالخورده شهیدان برای اعمال شکنجه‌های روحی بر بستگان شهیدان قتل‌عام را برشمرد.

همزمان با شهادت دادن برادر مجاهد سیدجعفر میرمحمدی در دادگاه، ایرانیان آزاده و بستگان شهیدان در برابر دادگاه در استهکلم تجمع کردند و ضمن گرامی‌داشت خاطره شهیدان بر ادامه راهشان تأکید کردند. آنان خواستار محاکمه جلادان و قاتلان بویژه خامنه‌ای و رئیسی جلاد۶۷ و اژه‌ای رئیس قضاییه جلادان شدند.

مطالب مرتبط

شهادت دادن خواهران مجاهد مهناز میمنت و مهری حاجی نژاد ـ محاکمه حمید نوری از دژخیمان قتل عام ۶۷ در سوئد

شهادت دادن خواهران مجاهد مهناز میمنت و مهری حاجی‌نژاد از دادگاه دورس در آلبانی با دادگاه استکهلم در سوئد

لطفا به اشتراک بگذارید: