السیاسه کویت ـ تظاهر کنندگان در ۱۴ کشور خواستار محاکمه علی خامنه‌ای و ابراهیم رئیسی شدند

السیاسه کویت ـ تظاهرات اپوزیسیون ایران ۱۴کشور را فراگرفت ـ۲۲مهر۱۴۰۰

تظاهر کنندگان خواستار محاکمه علی خامنه‌ای و ابراهیم رئیسی شدند.

السیاسه کویت: تظاهرات اپوزیسیون ایران از برلین و واشتنگتن و لس‌آنجلس تا پاریس و لندن و ژنو و آمستردام و بروکسل و تورنتو و ونکور و مونترال و ازاستهکلم و کپنهاک و اسلو و وین و بخارست تا سان فرانسیسکو و دالاس گسترده بود و ۱۴کشور را فراگرفت و (تظاهر کنندگان) خواستار محاکمه سرکردگان و سردمداران رژیم آخوندی و در رأس آنها علی خامنه‌ای و ابراهیم رئیسی شدند.

مریم رجوی رئیس‌جمهور منتخب مقاومت ایران در یک پیام ویدئویی به مردم آزاده‌ای که در همبستگی با مبارزه مردم ایران برای سرنگونی رژیم اعدام و قتل‌عام تجمع کرده بودند، درود فرستاد و گفت: ”به ۱۲۰هزار شهید راه آزادی در مبارزه با دیکتاتوری آخوندی به‌خصوص ۳۰هزار زندانی سیاسی قتل‌عام شده که ۹۰درصد آنها اعضا و هواداران ”مجاهدین خلق“ هستند، ادای احترام می‌کنیم“ .

مریم رجوی پرسید: ”راستی جهانی که شرم و آزردگی خود را از مجازات اعدام ابراز کرده است،

چرا رژیم اعدام و قتل‌عام در ایران را تحمل می‌کند؟ و چرا در ملل‌متحد چنین رژیمی را می‌پذیرد که به‌اذعان دبیرکل ملل متحد، در همین لحظه ۸۵ نوجوان را در زندانها زیر حکم اعدام نگه‌داشته است؟“ .

رئیس‌جمهور منتخب مقاومت ایران تأکید کرد رژیم آخوندی در داخل ایران به چوبه‌دار تکیه دارد و در خارج ایران به‌دلیل مماشات طولانی و مزمن دولتهای غرب، (از مصونیت در قبال جنایت‌هایش برخوردار) است. اما امروز آمادگی اجتماعی برای سرنگونی رژیم و فعالیت‌های ضداختناق کانون‌های‌شورشی، شرایطی ایجاد کرده که این جنایتها و اعدامها رژیم را به سرنگونی نزدیک‌تر می‌کند. ”ما برای یک ایران بدون شکنجه و سرکوب و عاری از تبعیض و نابرابری به‌پا خاسته‌ایم“ .

تعدادی از نمایندگان پارلمان و شخصیتهای آلمانی از جمله ریتا زوسموت رئیس پیشین مجلس فدرال آلمان و فرانتس جوزف یونگ وزیر دفاع سابق آلمان در این گردهمایی سخنرانی کردند یا پیام فرستادند. سخنرانان نقض سیستماتیک و گسترده حقوق‌بشر توسط رژیم ایران را محکوم کردند.

مطالب مرتبط

السیاسه کویت ـ تظاهرات ایرانیان در استکهلم - فراخوان برای محاکمه بین المللی خامنه ای و سران رژیم آخوندی

انعکاس تظاهرات ایرانیان در استکهلم و فراخوان به‌اتخاذ سیاستی قاطع در قبال رژیم ایران