کنفرانس مطبوعاتی اعلام شکایت علیه رئیسی جلاد در انگلستان و اسکاتلند ـ قسمت اول و دوم

کنفرانس مطبوعاتی اعلام شکایت علیه رئیسی جلاد در انگلستان و اسکاتلند ـ قسمت اول ـ ۲۱مهر۱۴۰۰

سخنرانی حسین عابدینی و استرون استیونسون

آقای استراون استیونسون به همراه جمعی از هواداران مقاومت و اعضای جنبش دادخواهی با تکیه بر «اصل صلاحیت جهانی» درخواست دستگیری ابراهیم رئیسی را به پلیس اسکاتلند دادند

رئیسی یک عضو کمیته ۴نفره مرگی بود که برای اجرای فتوای خمینی در سال۱۳۶۷ مبنی بر کشتار زندانیان مجاهد سرموضع تشکیل شده بود. ۳۰هزار زندانی سیاسی که ۹۰درصد آنها عضو و یا هوادار سازمان مجاهدین خلق ایران بودند بر اساس این فتوا در تابستان ۱۳۶۷ اعدام شدند. این کشتار بدون تردید مصداق بارز نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت است و مسئولان و مجریان آن و قبل از همه رئیسی باید در برابر عدالت قرار گیرند.

جنایات رئیسی به‌قتل‌عام ۱۹۸۸ محدود نمی‌شود، قبل از آن وی تحت عنوان دادستان کرج و همدان شمار زیادی از زندانیان سیاسی به‌ویژه مجاهدین را در این دو استان اعدام کرده است. بعد از قتل‌عام نیز وی به‌دستور خمینی و بعد خامنه‌ای در کشتار شمار زیادی از زندانیان سیاسی و تظاهر کنندگان بیگناه نقش فعال داشته است.

در سه دهه گذشته او در قضاییه آخوندها و در سالهای اخیر به‌عنوان رئیس این قضاییه مسئول هزاران اعدام خودسرانه بوده است. در جریان قیام آبان ۱۳۹۸ که ۱۵۰۰تن از جوانان با گلوله پاسداران به‌شهادت رسیدند، دژخیمان زیر دست رئیسی شمار زیادی از ۱۲۰۰۰زندانی دستگیر شده را تحت وحشیانه‌ترین شکنجه‌ها قرار داده و شماری از آنها را به‌شهادت رساندند.

این درخواست به‌طور گسترده در رسانه‌های اسکاتلند و اروپا بازتاب یافت و روشن است که موش ولایت چنان هراسان شد که دیگر «ذوق سفر» را بالکل فراموش کرده و در پستو خزید و به ادامه‌ٔ سفرهای استانی خود اکتفا کرد.

اما عدالت مرز زمانی نمی‌شناسد، همان‌گونه که آخوند پور محمدی به درستی گفته بود، یک تسویه‌حساب میان مردم و مقاومت ایران با سران نظام آخوندی باقی مانده که تردیدی نیست این تسویه‌حساب به این منجر خواهد شد که این جانیان با لباس متهم در دادگاههای صالحه و مردمی قرار بگیرند.

کنفرانس مطبوعاتی اعلام شکایت علیه رئیسی جلاد در انگلستان و اسکاتلند ـ قسمت دوم

سخنرانی طاهر بومدرا

مطالب مرتبط

عقب نشینی مفتضحانه رئیسی جلاد از سفر به اسکاتلند پس از شکایت ها و اعتراض جهانی هموطنان

عقب‌نشینی مفتضحانه جلاد۶۷ از سفر به اسکاتلند پس از شکایت‌ها و اعتراض جهانی هموطنان