درگذشت اتو برنهارد شخصیت برجسته آلمانی حامی بزرگ مقاومت ایران و مجاهدان اشرفی

 عضو هیأت رئیسه  بنیاد کنراد ادنائر به مدت ۲۰سال نماینده پارلمانهای فدرال و ایالتی به مدت ۲۴سال ـ ۱۹مهر۱۴۰۰  

اتو برنهارد از برجسته‌ترین شخصیتهای سیاسی آلمان که طی دو دهه در کازرارهای سیاسی و بین المللی مقاومت ایران برای مقابله با توطئه ها و جنایات تروریستی دیکتاتوری آخوندی، در منتهای صمیمیت به حمایت از مجاهدان اشرفی و رئیس جمهور برگزیده مقاومت برخاست، روز جمعه ۱۶مهر، بر اثر بیماری سرطان در سن ۷۹ سالگی درگذشت.

اتو برنهارد از رهبران حزب دموکرات‌مسیحی ،۲۴ سال نماینده پارلمانهای فدرال و  ایالتی،  ۲۰ سال عضو هیئت رئیسه بنیاد کنراد آدنائر، ۲۷سال رئیس بنیاد هرمان الرز بود. در سالهای  پس از کودتای ۱۷ژوئن و  بمباران و محاصره اشرف  به حمایت و یاری از  مقاومت و مردم ایران برخاست .

در تابستان ۱۳۸۶ به‌دیدار بستگان و یاران مجاهدان اشرفی که در برلین در مقابل وزارت خارجة آلمان در اعتراض به‌ گروگانگیری اشرفیان توسط مالکی در اعتصاب غذا بودند رفت و همزمان در یک کنفرانس مطبوعاتی خواستار آزادی گروگانها در عراق شد..

در همین سال اتو برنهارد از جمله ۱۸نمایندة مجلس فدرال آلمان بود که با امضای بیانیه‌یی خواستار بررسی علل گزارش دهی در مورد مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت در گزارشهای سالانه اداره حراست و حذف آن شدند.

اتو برنهارد در چند دیدار مارتین‌کوبلر را که به‌عنوان نمایندة ملل متحد در عراق به‌دشمنی با اشرفیان و همراهی و همدستی رژیم آخوندی برخاسته بود، مورد بازخواست قرار داد و او را یک درغگو نامید.

وی از سال ۱۳۹۰ ریاست کمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد را به مدت ۱۰سال به‌عهده داشت و با تلاشهای ارزشمند و پیگر خود این کمیته را هدایت کرد و شخصا در تمامی فعالیتها و دیدارهای کمیته با  اعضا و نمایندگان مقاومت و دیگر مدافعان و حامیان اشرفی ها حضور داشت و در دیدارهای خانم مریم رجوی  از آلمان از رئیس جمهور برگزیده  مقاومت استقبال کرد.

اتو برنهارد در گردهماییهای بزرگ مقاومت ایران شرکت و سخنرانی می‌کرد.

او که پیوند عمیقی با اشرفیان و آرمان آزادی ایران داشت، همیشه سخنرانیهایش را با عبارت «سلام ایران، سلام اشرف» به‌‌پایان می‌برد و می‌گفت «من یک اشرفی هستم».

اتو برنهارد ۳بار همراه با هیأتهایی از شخصیتهای سیاسی آلمان به‌اشرف۳ رفت و با اشرفیان از نزدیک گفتگو کرد. در یکی از این دیدارها او عکس نمادین ساختمان اصلی مجلس فدرال آلمان را به «مدیر اشرف ۳» خواهر مجاهد زهره اخیانی به‌عنوان نماینده اشرفیان اهدا کرد.

اتو برنهارد همراه با نمایندة مجلس فدرال مارتین پاتسلت کتابی تحت عنوان « مجاهدین خلق ایران - داستان مبارزه‌ای بی‌نظیر بر علیه دیکتاتوری و برای آزادی» نوشته است.

پیام تسلیت خانم مریم رجوی

به یاد دوست و حامی مردم و مقاومت ایران در آلمان، اتو برنهارد

درگذشت دوست ارزشمند مردم و مقاومت ایران آقای اتوبرنهارد را به مردم آلمان و بویژه حامیان مقاومت ایران در این کشور و همچنین به آزادیخواهان جهان تسلیت میگویم.

آقای برنهارد یکی از شخصیتهای سیاسی آلمانی بود که از همان ابتدا با اتخاذ یک سیاست قاطع در قبال رژیم ایران مرزبندی خود را با سیاست مماشات و چشم بستن به نقض حقوق بشر در ایران ترسیم کرد.

او که نماینده مجلس آلمان وعضو هیات مدیره بنیاد کنراد آدنائر بود همواره از پیشتازان آزادی ایران، مجاهدان  اشرفی، قاطعانه دفاع میکرد و در مقابل حملات وحشیانه مزدوران خامنه ای همواره میخروشید و جبهه ای  بزرگ برای محکومیت جانیان تشکیل داد.

وی از جمله کسانی بودکه در برابر برچسب تروریستی اتحادیه اروپا فعالیتهای ارزشمندی در سطح اروپا داشت و در این راستا نقش برجسته ای ایفا کرد.

به دلیل شناخت از ماهیت ضدبشری دیکتاتوری آخوندی و اعتقاد عمیقش به ارزشهای انسانی و آزادی و دمکراسی، به حقانیت مقاومت ایران اعتقاد داشت و در کنار سایر شخصیتهای آلمانی نقش تعیین کننده ای در مقابله با توطئه های رژیم آخوندی در آلمان و مجامع بین المللی ایفا کرد.

درگذشت اتو برنهارد را به خانواده او از صمیم قلب تسلیت میگویم و برای آنها صبر و بردباری آرزو میکنم. یاد و نام این شخصیت بزرگ آلمانی در تاریخچه مقاومت ایران ثبت است و در خاطره مردم ایران ماندگار خواهد بود.

مطالب مرتبط

اتوبرنهارد: به این باور می‌رسم که اشرف۳ حتی از اشرف۱ هم زیباتر شود

اتوبرنهارد: یک آلترناتیو با یک رئیس‌جمهور وجود دارد که باید از آن حمایت کرد