هزینه‌های کلان و گسیل مردم به عراق ـ قضاوت با شما

قضاوت با شما ـ هزینه‌های کلان و گسیل مردم به عراق ـ ۱۸مهر۱۴۰۰

رسانه‌های رژیم خبر از اوجگیری دوباره کرونا می‌دهند

در حالی که وزیر بهداشت دولت رئیسی جلاد از جشن غلبه بر کرونا در ظرف چند روز آینده خبر می‌دهد، اما بسیاری از پزشکان و متخصصان سلامت و درمان نسبت به‌نزدیک شدن شبح مخوف خیز ششم کرونا هشدار می‌دهند و نسبت به‌وقوع کشتاری مهیب‌تر از آنچه طی یک ماه گذشته شاهد آن بودیم، در هفته‌های آینده خبر می‌دهند. حتی خبرگزاری نیروی تروریستی قدس (۱۳مهر) خبر داد: «در ۱۴روز آینده احتمالاً شاهد اوجگیری دوباره شاخصها و احتمال آغاز پیک ششم در کشور خواهیم بود».

کارشناسان علل مختلفی برای این فاجعهٔ در راه، ذکر می‌کنند، از عقب بودن فاحش واکسیناسیون در ایران نسبت به‌همهٔ دنیا و این‌که بنا‌به آمار خود رژیم، حدود ۲۰درصد جمعیت کشور واکسینه شده‌اند؛ تا کیفیت نازل واکسنهای تزریق شده، تا بازگشایی زودرس مدارس و... اما تقریباً همهٔ این کارشناسان بر روی برگزاری مراسم و راه‌پیمایی اربعین به‌عنوان عامل اصلی وقوع خیز ششم انگشت می‌گذارند:

«می‌توان بر اساس اظهارات رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین حسینی، آمار ابتلای زائران اربعین به‌کرونا را نگران‌کننده دانست و پیک پنجم بیماری تمام نشده، منتظر وقوع پیک ششم کرونا حتی زودتر از برآوردها، در هفته پایانی مهر ماه بود»

واقعیت این است که پزشکان و متخصصان با توجه به‌تجربه‌های مکرر یک سال و نیم اخیر و این‌که پس از تجمعات مذهبی مانند عاشورا و شب قدر و... شاهد وقوع یک خیز مرگبار بوده‌ایم، پیوسته نسبت به‌ برگزاری مراسم اربعین که رژیم هر ساله جمعیتهای انبوه برای آن به‌راه می‌اندازد، هشدار می‌دادند، اما رویکرد مقام‌های رسمی و به‌ویژه عین‌اللهی وزیر بهداشت، غلبه بر کرونا و عادی‌انگاری بود و این‌که تا ۳، ۴روز آینده ۷۰درصد جمعیت را واکسینه می‌کنیم و جشن پیروزی می‌گیریم.

اکنون به‌نظر می‌رسد که چه بسا همهٔ این تبلیغات عادی‌انگاری، زمینه‌سازی برای راه‌اندازی راهپیمایی اربعین بوده است که برای رژیم اهمیتی استراتژیک و غیرقابل صرف‌نظر کردن دارد.

مطالب مرتبط

خامنه‌ای و ممنوعیت واردات لوازم خانگی ـ قضاوت با شما

اربعین و شبح هولناک پیک ششم

لطفا به اشتراک بگذارید: