حمله به زندانیان سیاسی در زندان تهران بزرگ توسط مزدوران اجیرشده و مجروح شدن شماری از زندانیان

حمله مزدوران اجیرشده رژیم به زندانیان سیاسی در زندان تهران بزرگ و مجروح شدن شماری از زندانیان ـ ۱۷مهر۱۴۰۰ 

بعدازظهر جمعه ۱۶ مهرماه ۱۴۰۰ شماری از مزدوران اجیرشده توسط رئیس زندان و مأموران امنیتی و اطلاعاتی، با چاقو و قمه و پنجه‌بکس به زندانیان سیاسی حمله‌ور شده و شماری از آنها از جمله اکبر باقری، پویا قبادی، شاپور احسانی‌راد، اسماعیل گرامی و اکبر فراجی را به‌شدت مجروح و مصدوم نمودند.

مهاجمان که از میان زندانیان خطرناک اجیرشده بودند، با قمه و چاقو ضربات متعددی به سر اکبر باقری، پویا قبادی و اکبر فراجی وارد آورده و چندین فلاکس را بر سر آنان خرد کردند. آنها بر اثر این حمله وحشیانه آنان به‌شدت مجروح و به بهداری زندان منتقل شدند.

زندانبانها که در تبانی با زندانیان اجیرشده از این حمله با خبر بودند، به عمد در سالن را بسته بودند تا زندانیان سیاسی نتوانند از محل خارج شوند تا مهاجمان فرصت جنایت داشته باشند. تنها پس از پایان حمله و مجروح شدن زندانیان بود که درب سالن را باز کردند. رئیس زندان در پشت در سالن بر این عملیات جنایتکارانه نظارت میکرده است.

اکبر باقری به اتهام «عضویت در سازمان مجاهدین خلق» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به ۹سال زندان محکوم شده است.

پویا قبادی ۲۷ ساله به اتهام «عضویت در سازمان مجاهدین و تبلیغ علیه نظام» دو سال و نیم است در زندان تهران بزرگ در بلاتکلیفیبه‌سر می‌برد. قضاییه جنایتکار آخوندها برای آزادی موقت وی وثیقه‌ای به‌مبلغ ۵۰میلیارد تومان مشخص کرده که تأمین آن در توان هیچ خانواده‌ای نیست. اسماعیل گرامی، ۶۷ ساله و از بازنشستگان معترض به ۵ سال زندان و شاپور احسانی‌راد، فعال کارگری به ۶سال زندان محکوم شده است.

در پی افشای این جنایت توسط رسانه‌ها، دژخیم حاج محمدی رئیس سازمان زندانهای رژیم آخوندی در تلاش برای رفع و رجوع این جنایت، وقیحانه نوشت: «در خصوص خبر غیردقیق درگیری در زندان تهران بزرگ، همین بس که، زندان محفل فرهیختگان نیست؛ بلکه محفل مجرمان است. با وجود کنترل‌ها، اختلاف و تنش بین آنها دور از انتظار نیست». (ایرنا/تسنیم- ۱۷مهر ۱۴۰۰)

حاج محمدی همان دژخیم جنایتکاری است که در پی هک دوربینهای زندان اوین و افشای تصاویر ضرب‌وشتم زندانیان، در منتهای وقاحت به عذرخواهی از خامنه‌ای و زندانبانان پرداخت و آنان را «زندانبانان شریف» لقب داد.

خانم مریم رجوی: 

خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران ضمن محکوم کردن یورش وحشیانه به زندانیان سیاسی در زندان تهران بزرگ، خواستار اقدام فوری ملل متحد، آمریکا و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو برای نجات جان زندانیان سیاسی شد. وی بار دیگر بر ضرورت بازدید یک هیأت بین‌المللی از زندانهای ایران و ملاقات با زندانیان تاکید کرد و گفت زندان در رژیم ایران هیچ معنایی جز شکنجه‌گاه و قتلگاه ندارد. خانم رجوی افزود پرونده نقض وحشتناک و سیستماتیک حقوق‌بشر در ایران به‌خصوص پرونده رفتار رژیم در زندانها باید به شورای امنیت ملل‌متحد ارجاع شود و سردمداران رژیم به‌خاطر ۴دهه جنایت علیه بشریت در برابر عدالت قرار بگیرند.  

مطالب مرتبط

بعدازظهر روز جمعه، مزدوران اجیر شده ‌شماری از زندانیان سیاسی را به‌شدت مورد ضرب و جرح قرار دادند ـ دریک نگاه

حمله به زندانیان سیاسی در زندان تهران بزرگ توسط مزدوران اجیرشده توسط نیروهای امنیتی و اطلاعاتی و مجروح شدن شماری از زندانیان