برلین مقابل صدراعظمی آلمان ـ تظاهرات و راهپیمایی به مناسبت روز جهانی علیه اعدام ـ پیام خانم مریم رجوی

برلین مقابل صدراعظمی آلمان ـ تظاهرات و راهپیمایی به مناسبت روز جهانی علیه اعدام ـ پیام خانم مریم رجوی ـ ۱۷مهر۱۴۰۰ 

پیام خانم مریم رجوی به‌مناسبت روز جهانی علیه اعدام نه به‌رژیم اعدام و قتل‌عام

ضرورت محاکمه بین‌المللی خامنه‌ای و رئیسی

سخنرانیها و پیامهای پارلمانترها و شخصیتهای سیاسی آلمان

محکومیت اعدامهای فزاینده در ایران فراخوان به دستگیری و محاکمه رئیسی جلاد در سفر به اسکاتلندبه‌جرم نسل‌کشی و ارتکاب جنایت علیه بشریت

در تظاهراتی که روز شنبه ۱۷مهر به‌مناسبت روز جهانی علیه اعدام در برلین برگزار شد، تظاهر کنندگان پس از تجمع مقابل دفتر صدراعظمی آلمان، به سوی مجلس فدرال دست به راهپیمایی زدند و ضمن محکوم کردن نقض گسترده حقوق‌بشر و اعدامهای فزاینده در ایران خواستار محاکمه سران رژیم به‌ویژه خامنه‌ای و رئیسی و اژه‌ای به جرم جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی در قتل‌عام ۶۷ و کشتار قیام‌کنندگان و استمرار اعدامها و سرکوب مردم ایران شدند.

تظاهرات کنندگان هم‌چنین تأکید کردند رئیسی جلاد ۶۷ در سفر به اسکاتلند برای شرکت در کنفرانس جهانی آب و هوا به‌خاطر نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت باید دستگیر و محاکمه شود.

خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت به تظاهرات هموطنانمان در برلین پیامی فرستاد:

پیام خانم مریم رجوی

هموطنان عزیز،

یاران شورشگر،

دوستان آلمانی مقاومت ایران!

به همه شما که در برلین، برای همبستگی با مبارزه مردم ایران برای سرنگونی رژیم اعدام و قتل‌عام گرد‌آمده‌اید، درود می‌فرستم. از تمام هموطنان و یاران مقاومت تقدیر می‌کنم که به‌این مناسبت در ۴روز اخیر در شهرهای مختلف اروپا، آمریکا و کانادا، تظاهرات و اجتماعات متعدد برگزار کرده‌اند.

در سالگرد روز جهانی علیه مجازات اعدام، به یک صد و بیست هزار شهید راه آزادی به‌خصوص ۳۰هزار زندانی سیاسی قتل‌عام شده که ۹۰درصد آنها اعضا و هواداران مجاهدین هستند ادای احترام می‌کنیم. ... .

روز جهانی علیه مجازات اعدام امسال به زنان اختصاص داده شده است و این بیش از هر حکومتی محکومیت و منفوریت رژیم زن‌ستیز آخوندی را برجسته می‌کند که بالاترین اعدام کننده زنان در جهان معاصر است.

امسال در روز جهانی علیه اعدام، فریاد زندانیان سیاسی اعدام شده و زندانیان به‌قتل رسیده در زیر شکنجه، از آسمان خون‌گرفته ایران به‌گوش می‌رسد. در این روز فریاد شورشگران شهید در قیام خوزستان یا قیام سراوان را می‌شنویم که همه ایرانیان را به‌خیزش و قیام برای سرنگونی قاتلان حاکم فرامی‌خواند.

هموطنان،

دوستان عزیز!

روز نه به‌اعدام، روز خشم و انزجار علیه رژیمی است که بالاترین شمار اعدامها را نسبت به‌جمعیت در تمام جهان مرتکب می‌شود،

رژیمی که به‌بزرگ‌ترین قتل‌عام زندانیان سیاسی از جنگ جهانی دوم تاکنون دست زده، و با کشتار دست کم ۱۵۰۰نفر در خیابان‌ها در قیام آبان‌۹۸، رکورددار کشتار است،

راستی جهانی که با تعیین روز نه به اعدام شرم و آزردگی وجدان خود را از حکم اعدام ابراز کرده است، جهانی که از هفت دهه پیش میثاق حقوق‌بشر را پذیرفته، چرا ولایت اعدام و قتل‌عام در ایران را تحمل می‌کند؟ و چرا در ملل‌متحد چنین رژیمی را می‌پذیرد که به‌اذعان دبیرکل ملل متحد، در همین لحظه ۸۵نوجوان را در زندانها زیر حکم اعدام نگه‌داشته است؟

از این پیش‌تر، عفو بین‌الملل این رژیم را «آخرین جلاد کودکان» توصیف کرده بود.

هم‌میهنان،

رژیم آخوندی در داخل ایران به‌چوبه‌دار تکیه دارد و در خارج ایران به‌دلیل مماشات طولانی و مزمن دولتهای غرب، از مصونیت در قبال جنایت‌هایش برخوردار است.

خامنه‌ای با همین پشتوانه، جلاد ۶۷ را رئیس‌جمهور خود کرده تا با این آخرین تیر ترکش نظام اعدام و قتل‌عام، راهی برای نجات رژیم پیدا کند. عفو بین‌الملل هشدار داده است که «مقام‌های رژیم ایران در حال استمرار ارتکاب عمل مجرمانه ناپدیدسازی قهری هستند» .

خامنه‌ای می‌خواهد با افزایش سرکوب و تشدید شکنجه و اعدام عموم زندانیان، مثل سال۶۷ رژیم را از سرنگونی نجات دهد. به‌این منظور نه فقط زندانیان سیاسی بلکه تمام زندانیان را زیر فشارهای ضدانسانی قرار داده است، آنها را تا سرحد مرگ شکنجه می‌کند و به‌سادگی به‌حلقه‌های دار می‌سپارد تا شاید از این راه، جامعه را مرعوب کند و راه قیام‌ها را ببندد.

اما امروز آمادگی اجتماعی برای سرنگونی رژیم و فعالیت‌های ضداختناق کانون‌های‌شورشی، شرایطی ایجاد کرده که اعدام هر زندانی یا فریاد هر اسیر زیر شکنجه، کل رژیم را به سرنگونی نزدیک‌تر می‌کند.

خامنه‌ای به‌اعدام احتیاج دارد اما هر اعدام آتش زیر خاکستر قیام‌ها را شعله‌ور می‌کند.

به‌قول مسعود «پاسخ خمینی و خامنه‌ای یک چیز بیشتر نیست: کشتار و اعدام و قتل‌عام و جلّاد ۶۷ و ادامهٔ آن در خرداد ۸۸، دیماه ۹۶ و آبان ۹۸. درست به‌همین دلیل باید دیکتاتوری منفور ولایت فقیه را از ریشه برانداخت و بند از بندش گسست».

اکنون رژیم جلادان، علاوه بر اعدام جریان‌وار زندانیان سیاسی، از زجرکش‌کردن زندانیان سیاسی بیمار به‌عنوان روش دیگری از اعدام زندانیان استفاده می‌کند.

زندانی سیاسی، ساسان نیک نفس به‌این دلیل که زندانبانان از انتقال او به بیمارستان جلوگیری کردند، جان باخت و درویش زندانی، بهنام محجوبی، به‌دلیل محرومیت از دسترسی به مراقبت‌های پزشکی جان خود را از دست داد.

در همین ماه آخوندها، عباسقلی صالحی از رادمردان بختیاری و از فرزندان محبوب یزدان‌شهر اصفهان را پس از ۲۰سال زندان، با سبعیت تمام اعدام کردند.

افشای فیلم‌هایی که از هک شدن دوربینهای مداربسته زندان اوین به‌دست آمد، گوشه‌یی از قساوت آخوندها نسبت به‌زندانیان را نشان داد که چگونه پیکر مجروح و نیمه‌جان آنها را روی پله‌های زندان می‌کشانند. آنها با همین روش‌ها، پی‌در پی زندانیان مظلوم را در زیر شکنجه به‌قتل می‌رسانند. از جمله هادی عطارزاده در زندان اهر و شاهین ناصری افشاکننده شکنجه‌های قهرمان ملی نوید افکاری.

راستی وقتی که یک خلق و فرزندان دلیرش برای کسب آزادی این‌چنین جان‌فشانی می‌کنند، در حتمیت پیروزی و آزادی چه تردیدی باقی می‌ماند؟

به‌همه این شهیدان درود که پرچم تسلیم‌ناپذیری مردم ایران و طلایه‌داران قیامهای بزرگی هستند که برای پایان دادن به‌کار رژیم بر می‌خیزند.

هم‌میهنان،

مقاومت مردم ایران در سطح داخلی و بین‌المللی با گسترش جنبش دادخواهی قتل‌عام‌شدگان، رژیم را در تنگنا قرار داده است.

کارزار حقوقی مقاومت ایران که به‌صدور حکم دادگاه فدرال سوئیس برای ازسرگیری و گسترش تحقیقات در پرونده ترور دکتر کاظم رجوی شهید بزرگ حقوق‌بشر ایران در چارچوب نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت منجر شد، نقطه عطفی در دادخواهی قتل‌عام‌شدگان است.

در ماجرای محاکمه دژخیم حمید نوری یکی از دژخیمان زندان گوهردشت در سال ۶۷، تلاش مجاهدین و مقاومت ایران، حضور فعال و تظاهرات مستمر هواداران این مقاومت در استکهلم و شهادت مؤثر صفی طولانی از زندانیان از بندرسته مجاهد و هوادار مجاهدین که هم‌چنان ادامه دارد، مانع سوء‌استفاده دستگاه اطلاعاتی آخوندها و مزدوران‌شان شد و روند این محاکمه را بر جنایت سران رژیم متمرکز کرد.

در تیرماه امسال، گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق‌بشر در ایران، خواستار تحقیق مستقل در مورد قتل‌عام زندانیان سیاسی و نقش رئیسی جلاد در آن جنایت بزرگ شد. به‌نوبه خود عفو بین‌الملل و بیش از ۱۵۰شخصیت برجسته مدافع حقوق‌بشر بر ضرورت تشکیل این هیأت تأکید کرده‌اند.

در روز جهانی علیه مجازات اعدام، تکرار و تأکید می‌کنیم که سردمداران رژیم به‌خاطر نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت باید در برابر عدالت قرار گیرند.

-از دبیرکل ملل متحد، کمیسر عالی و شورای حقوق‌بشر و گزارشگران ملل‌متحد و سازمانهای بین‌المللی مدافع حقوق‌بشر می‌خواهیم که برای بازدید از زندانهای رژیم و ملاقات با زندانیان سیاسی اقدام کنند.

-پرونده نقض وحشتناک حقوق‌بشر در ایران به‌خصوص پرونده رفتار رژیم در زندانها و به‌ویژه آزار و شکنجه زنان زندانی، باید به شورای امنیت ملل‌متحد ارجاع شود.

-خواست مردم ایران محاکمه بین‌المللی خامنه‌ای، رئیسی و اژه‌ای و سایر جلادان قتل‌عام و کشتار در ایران است.

در مقابل اعدام و قتل‌عام که ابراز اصلی رژیم برای حفظ حاکمیت پوسیده و نامشروعش است، پاسخ مردم ما کانون‌های‌شورشی و قیام و ارتش بزرگ آزادی برای سرنگونی رژیم آخوندی است.

-ما برای یک ایران بدون شکنجه و سرکوب و عاری از تبعیض و نابرابری به‌پا خاسته‌ایم.

-برای یک جمهوری دموکراتیک بر اساس جدایی دین و دولت و یک ایران غیراتمی که در آن حکم اعدام لغو شده باشد.

- با «یک نظام قضایی مستقل مبتنی بر اصل برائت، حق دفاع، حق دادخواهی، حق برخورداری از محاکمه علنی و استقلال کامل قضات» و الغای قوانین شریعت آخوندی

هم‌میهنان!

در مقابل سبعیت و سنگدلی آخوندها، راه و رسم ما شفقت و انسانیت است.

این پیامی است که همبستگی و همدلی را در جامعه ایران فروزان می‌کند. پیامی که از آن قیامهای بنیان‌کن برای پایان دادن به‌کار رژیم اعدام و قتل‌عام بر می‌خیزد و چنین خواهد شد.

سلام بر مردم ایران ـ سلام بر آزادی

در تظاهرات برلین شماری از پارلمانترها و شخصیتهای سیاسی آلمان و مدافعان حقوق‌بشر سخنرانی کردند یا پیامهایی فرستادند که عبارتند از:

-پروفسور ریتا زوسموت رئیس پیشین مجلس فدرال آلمان

-دکتر فرانتس یوزف یونگ وزیر دفاع آلمان ۲۰۰۵ – ۲۰۰۹

خانم دکتر کاتیا لایکرت (نایب‌رئیس گروه پارلمانی دموکرات‌مسیحی / سوسیال مسیحی

خانم گیزلا ماندرلا عضو کمیسیون خارجی مجلس فدرال آلمان

مارتین پاتسلت گزارشگر امور ایران در کمیسیون حقوق‌بشر مجلس فدرال

و نمایندگان پارلمان فدرال آلمان:

اریش ایرستوفر، کارستن مورینگ، رودلف هنکه

لئو داوتسنبرگ نماینده پیشین پارلمان فدرال

ولفگانگ هولتس اپفل رئیس انجمن حقوق‌بشری «قیام مردمی ۱۷ژوئن ۱۹۵۳ آلمان

و دکتر معصومه بلورچی نماینده شورای ملی مقاومت ایران در آلمان

در تظاهرات برلین هم‌چنین دکتر عزیز فولادوند جامعه‌شناس و شماری از اعضای جوامع ایرانیان در آلمان و خانواده‌های شهیدان و نماینده سازمان خبات کردستان ایران سخنرانی کردند یا پیام فرستادند

سخنرانان با محکوم کردن اعدامها و نقض سیستماتیک و گسترده حقوق‌بشر توسط رژیم آخوندی، از خواست مردم به جان آمده ایران برای سرنگونی رژیم ولایت فقیه و استبداد دینی و استقرار یک جمهوری دموکراتیک و مبتنی بر جدایی دین و دولت حمایت کردند

آنان از جامعه جهانی خواستار محاکمه سران رژیم به‌ویژه خامنه‌ای و رئیسی جلاد ۶۷ و اژه‌ای رئیس قضاییه جلادان به جرم نسل‌کشی و ارتکاب جنایت علیه بشریت در جریان قتل‌عام ۶۷ و سرکوب قیامهای مردم ایران به‌ویژه کشتاربیش از ۱۵۰۰تن از فرزندان بپاخاسته میهن در قیام آبان ۹۸ شدند

شرکت‌کنندگان در این گردهمایی در خیابانهای برلین به سمت مجلس فدرال آلمان راهپیمایی کردند.

 

مطالب مرتبط

خبرگزاری رویترز ـ تظاهرات ایرانیان در لندن علیه ابراهیم رئیسی در آستانه روز جهانی علیه اعدام

پیام خانم مریم رجوی به‌مناسبت روز جهانی علیه مجازات اعدام