تجمع اعتراضی کارگران هفت‌تپه جلوی استانداری خوزستان ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ تجمع اعتراضی کارگران هفت‌تپه جلوی استانداری خوزستان ـ ۱۷مهر۱۴۰۰

روز شنبه هفدهم مهرماه کارگران شرکت هفت‌تپه در دوازدهمین روز متوالی از اعتصاب به اهواز رفته و در مقابل ساختمان استانداری رژیم در خوزستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

پرداخت حقوق‌های معوقه، تعیین‌تکلیف فوری مدیریت شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراجی، تمدید قرارداد کارگران فصلی، بخشی از خواسته‌های این کارگران زحمتکش میهن‌مان است.

کشف سلاح

در ادامهٔ هشدارها و ابراز وحشت‌های سرکردگان نظامی و انتظامی رژیم نسبت به افزایش ورود سلاح به کشور، سرکردهٔ نیروی سرکوبگر انتظامی رژیم در ایلام، با نگرانی، از کشف ۵۰۰قبضه سلاح از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

پاسدار گودرزی، سرکردهٔ مرزبانی ناجا هم در مصاحبه‌یی که با تلویزیون رژیم داشت، ضمن بیان افزایش ورود سلاح به کشور، با هراس نسبت به «توطئه‌» های دشمنان هشدار داد.

«بیش از ۴۲درصد کشفیات افزایش پیدا کرد، اما در سلاحهای جنگی که عمدتاً کلت هستند، بعضی از کلتها از کشور آمریکا به خوزستان آمده بود، هفته گذشته همکاران ما کشف کرده بودند، رگباری من تا حالا ندیده بودم، کلتی که رگبار می‌زند!

همین است که می‌گویم توطئه، توطئه همه‌جانبه‌ای است. به بصره آورده بودند و از بصره به اینجا آورده بودند. . ». .

قیمت ۴۰ قلم کالا در محدوده بحران قرار دارد

سایت حکومتی همشهری آنلاین در گزارشی از بحران در قیمتهای مواد خوراکی نام برد و نوشت: «جدیدترین گزارش مرکز آمار تأیید می‌کند از بین ۵۳ قلم کالاهای خوراکی منتخب، قیمت ۴۰ قلم کالا در محدوده بحران قرار دارد و رشد تورم ماهانه بالای ۲ درصد را تجربه کرده است»

به‌رغم وعده و وعیدهای پوشالی آخوند رئیسی‌جلاد در مورد حل مسأله گرانی، اما بنا بر اعترافات رسانه‌های حکومتی قیمت کالاهای اساسی مورد نیاز دهکهای پایین جامعه در مرحله بحران قرار گرفته و سفره‌های مردم هر روز کوچکتر می‌شود.

فاجعه‌ای به نام سوء‌تغذیه در ایران تحت حاکمیت آخوندها

زهرا عبداللهی، مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت رژیم، در گفتگویی با خبرگزاری حکومتی ایلنا با تلاش برای لاپوشانی نقش سیاستهای ضدایرانی رژیم آخوندی به‌عنوان عامل ا صلی گرسنگی دادن به مردم، ‌گفت:

«افزایش قیمت مواد غذایی و گرانی‌ها همگی دست به دست هم داده‌اند که خطر ناامنی غذایی در کشور مخصوصاً در اقشار کم‌درآمد و دهک‌های درآمدی پایین افزایش یابد. در حال حاضر این نگرانی وجود دارد که با توجه به مواردی که به آن اشاره شد، یعنی خشکسالی و وضعیت اقتصادی، شرایط در استانهای کم برخوردار بدتر و ناامنی غذایی بیشتر شود.»

مطالب مرتبط

شب گذشته هواپیماهای اسراییلی به‌فرودگاه نظامی تیفور ، محل استقرار شبه‌نظامیان وابسته به‌رژیم ایران، حمله کردند ـ دریک نگاه

تجمع اعتراضی کارگران هفت‌تپه جلوی استانداری خوزستان و تجمع اعتراضی خانواده‌های کارگران شهرداری منطقه۶ + فیلم و عکس