ویران کردن خانه‌های مردم توسط رژیم جنایتکار آخوندی ـ روی خط ایران ـ قسمت اول و دوم

روی خط ایران ـ ویران کردن خانه‌های مردم توسط رژیم جنایتکار آخوندی ـ قسمت اول ـ ۱۳مهر۱۴۰۰

گفتگو با نظام‌الدین میرمحمدی

ماموران سرکوبگر شهرداری و وحوش گارد ویژه رژیم در رفسنجان میدان امینی ساعت ۵صبح روز ۱۲شهریور بدون اطلاع قبلی دیوارهای خانه یک شهروند را خراب کردند.

یکی از مادران گفت: صبح می‌خواستم وضو بگیرم یدفعه دیوار فرو ریخت... فکر نمی‌کنند یک پیرزن این بلا سرمان آوردن من چیکار بکنم. خالو اینها ناموس نمی‌شناسند اینها باید در بزنند. صبح اومدن ساعت ۵ خونه را خراب کردن راه رو بستیم هر کی بیاد شیشه‌اش را با آجر میارم پایین لعنت خدا بر شما»...

یکی دیگر از شهروندان گفت: و این حصار امن در فرهنگ ایرانی حریم شخصی خانواده ایرانی است درب خانه در فرهنگ اصیل ایرانی یعنی برای ورود از صاحب خانه باید اجازه گرفت. چادر و دیوار و درب سه مفهوم عمیق در فرهنگ دارن زمانی چادر را به‌زور کشیدن و پاره کردن و خراب کردن دیوار بدون اجازه تجاوز به حریم خصوصی است بی‌احترامی است خواستن فرهنگ سازی کنند امروز می خواهند جاده‌سازی کنند این ره که تو می‌روی به ترکستان است این جاده که تو می خواهی بسازی و این تخریب خانه‌ها که نیم قرن قدمت دارن

من یکی از شهروندان شهر رفسنجان هستم جمعه شب ۱۲شهریور ساعت ۵ بامداد توسط شهرداری و گارد ویژه مورد هجوم قرار گرفت که خانه‌ها تخریب شد ما و همسایه‌ها که در حال خواب و بعضی هم در نماز بودن به حریم ما تجاوز شد و مادر من که توان راه رفتن نیست با داد و فریاد ما را بیدار کرد که یک پیرزن و یک کارگر و چقدر خطرناک است که باید با گارد ویژه مورد تهاجم قرار بگیرن تمام این محل را خودمان درست کردیم.

هیچ قراردادی صورت نگرفته جز تجاوز با زور... . ما دنبال روزی حلال بودیم یک معلم که برای مردم خدمت کرده با حقوق ناچیز معلمی باید حریم خانه‌اش فرو بریزد، نمک نشناسی نیست؟ گربه‌ها به شما شرف دارن. نمی‌دانید این غصب است و حرام است اهداف پشت‌پرده شما چیزی دیگر است شما هیچ دلیل قانونی ندارید بهمین دلیل نیمه‌شب در خفا صبح زود میاید که غیرقانونی بودن شما را نشان می‌دهد».

روی خط ایران ـ جنبش دادخواهی علیه قاتلان ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ در حال پیشروی است ـ قسمت دوم

گفتگو با محمد راپوتام

مطالب مرتبط

علت نگرانی رژیم نسبت به وضعیت جامعه و آینده نظام ـ روی خط ایران ـ قسمت اول و دوم

رخداد ـ سازندگی رئیسی؛ تخریب و میلیونها آواره