مانع‌تراشی واهی رژیم آخوندی در مقابل نظارت آژانس ـ روی خط ایران ـ قسمت اول و دوم

روی خط ایران ـ مانع‌تراشی واهی رژیم آخوندی در مقابل نظارت آژانس ـ قسمت اول ـ ۹مهر۱۴۰۰

گفتگو با اسحاق علی‌نژاد

موضوع اصلی دعوا و تنش بین رژیم آخوندی و آژانس همین هفته گذشته بر سر چه بود؟

اسحاق علی‌نژاد: در واقع نقض توافقنامه‌ای که رژیم با آژانس در ۱۲سپتامبر یعنی ۲۱شهریور در تهران امضا کرده بود. روز یکشنبه قبل از آن جلسه شورای حکام آژانس با سرعت و سراسیمه رافائل گروسی را برد تهران این توافقنامه را امضا کردند.

یک هفته بعد از این داستان رژیم زیر توافق زد. این توافق این بود که رژیم از ترس محکوم شدن در اجلاس آژانس گفت که با نصب دوربین در تمامی سایتهای اتمی خودم موافقت می‌کنم. می‌توانند کارتهای حافظه آنها عوض کرده و سرویس کنند.

اما در مورد سایت مونتاژ سانتریفوژها قبول نکرد و زیر آن زد. لذا روز یکشنبه رافائل گروسی آمد و گفت که رژیم نقض توافق کرده و اجازه نصب دوربین و سرویس آنها را در سایت تولید سانتریفیوژها را نداده است.

کاظم غریب‌آبادی، سفیر و نماینده رژیم آخوندی در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین با بیان این‌که تاسیسات اتمی «تسا» در کرج مورد «حملات تروریستی» قرار گرفته‌ است، عنوان کرد که نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مشمول این تاسیسات نخواهد شد.

غریب‌آبادی، شامگاه سه‌شنبه ۶مهر در مصاحبه‌ با صدا و سیمای رژیم اظهار کرد که آژانس جهت سرویس فنی و تعویض کارت‌های حافظه دوربین‌های نظارتی نمی‌تواند وارد این تاسیسات شود.

او افزود: در توافق اخیر با این نهاد تاکید شد که این تاسیسات مشمول سرویس فنی و تعویض کارت‌های حافظه دوربین‌ها نمی‌شود.»

غریب آبادی با اشاره به این‌که این کشور نسبت به آژانس هیچ تعهدی ندارد، گفت: «همکاری‌های فراپادمانی تهران با این نهاد داوطلبانه است.»

پاسدار اسلامی، معاون رئیسی جلاد و رئیس انرژی اتمی رژیم که هم‌اکنون در روسیه است، با غیظ نسبت به افشاگریهای مجاهدین که طناب دار اتمی را به گردن نظام انداخته‌اند، سوزوگداز کرد.

اسلامی در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک، با اشاره به بالا‌گرفتن تنش میان رژیم و آژانس گفت: موضوع وجود ذرات اورانیوم با منشأ انسانی «از همان داستانهایی است که مجاهدین که در پناه امن اروپایی‌ها هستند (پرداخته شده) و آنها با اخبار کذب آژانس را تحت تأثیر قرار می‌دهند. آژانس نباید بازیچهٔ این گروه‌های ضد نظام بشود!». 

روی خط ایران ـ بررسی وضعیت دانشگاه و دانشجو تحت حاکمیت ولایت فقیه ـ قسمت دوم

گفتگو با ناصر خادمی

مطالب مرتبط

بررسی کیفیت آموزش و اعتبار دانشگاههای ایران ـ روی خط ایران ـ قسمت اول و دوم

آژانس اتمی؛ لگدپرانی رژیم؛ وظایف جامعهٔ جهانی