هزینه ۶ ارتش بر دوش مردم ایران ـ قضاوت با شما

قضاوت با شما ـ هزینه ۶ ارتش بر دوش مردم ایران ـ ۷مهر۱۴۰۰

نگاهی به ۶ ارتشی که سلیمانی در خارج از ایران سازماندهی کرد

بشاره الراعی، رهبر مسیحیان مارونی لبنان اعلام کرد، ورود تانکرهای نفتکش حامل سوخت از رژیم ایران تحت سلطه امنیتی ارتش سوریه و حزب‌الله اقدامی غیرمجاز و کاستن از اعتبار حاکمیت لبنان به‌شمار می‌رود که نمی‌توان آن را قبول کرد.

العربیه روز جمعه ۲مهر نوشت، بشاره الراعی پس از دیدارش با میشل عون رئیس‌جمهوری لبنان، در کاخ بعبدا گفت: پیش‌تر درباره حاکمیت لبنان گفتگو کردم و الآن می‌گویم که وارد کردن نفت از رژیم ایران توسط حزب‌الله، نقض حاکمیت لبنان به‌شمار می‌رود.

وی در ادامه گفت، ورود نفتکش‌های حامل سوخت رژیم ایران تحت‌نظر یک مقام امنیتی ارتش سوریه و حزب‌الله مجاز نیست و این چیزی است که من آن را نقض حاکمیت لبنان نامیدم و نمی‌توانم آن را بپذیرم. انتقال محموله‌های نفت رژیم ایران به لبنان به‌دلیل تحریم‌های بین‌المللی، این کشور را با مشکل مواجه خواهد ساخت.

معین عبدالملک نخست وزیر یمن، بر ضرورت همبستگی و یکپارچگی مواضع میان نیروها و طیف‌های سیاسی شرکت کننده در دولت یمن بنا بر توافق ریاض، تاکید کرد.

العربیه روز دوشنبه ۱۴ تیر به نقل از نخست وزیر یمن نوشت، همبستگی و یکپارچگی مواضع تنها پاسخ برای پشت سر گذاشتن همه خطرها، مشکلات و تجدید اتحاد در رویارویی با خطر توطئه مداخله‌جویانه رژیم ایران است که از طریق گروه‌های نیابتی آن، شبه‌نظامیان حوثی، یمن و منطقه را تهدید می‌کند.

معین عبدالملک که در یک نشست مجازی شورای وزیران دولت قانونی یمن شرکت کرده بود تاکید کرد، مشکلات نباید بر عملکرد دولت، وظایف آن، و نبرد سرنوشت‌ساز و وجودی آن در روند بازپس‌گیری کامل حکومت و پایان دادن به کودتای حوثی‌های وابسته به رژیم ایران، تاثیر بگذارد.

مطالب مرتبط

گوشه‌ای از جنایات ۴۳ساله رژیم آخوندی ـ قضاوت با شما

رونق گرفتن تجارت مواد مخدر توسط حزب‌الله لبنان