سفیر سابق رژیم در انگلستان حرفهای رئیسی را «مواضع تکراری» توصیف کرد

ساداتیان، سفیر سابق رژیم در انگلستان حرفهای رئیسی را «مواضع تکراری» توصیف کرد ـ ۱مهر۱۴۰۰ 

دجالبازیهای رئیسی در سخنان آنلاین خود در مجمع عمومی که به‌نحو مضحکی قرائت جملات تکراری و سرهم‌بندی شده گفته می‌شد، به موضوع جنگ گرگها وطعن و تمسخر باند رقیب تبدیل شده است

آفتاب یزد نوشت: متن سخنرانی رئیسی هیچ نقطه مثبتی نداشت. کاش به جای گفتن جملاتی که بیشتر شبیه سرتیتر اخبار بود، موضع رسمی‌تر نسبت به مسائل جاری گرفته می‌شد.

این منبع نوشت: ابراز موضع رسمی در مورد برجام و مذاکرات وین باید با سفر رئیسی به نیویورک اتفاق می‌افتاد. اما این فرصت بزرگ از دست رفت... . این فرصت طلایی را به‌راحتی از دست دادیم.

یک رسانه حکومتی دیگر هم نوشت: شاید نقطه‌عطف گفتار رئیسی این باشد که «نظام به آمریکا اعتماد ندارد». این یک داوری قاطعانه است که اگر اساس سیاست خارجی دولت و نظام سیاسی باشد و تجدیدنظر در آن ناممکن شود، باید گفت دیگر نباید چشم‌انتظار این باشیم که مذاکرات با آمریکا حتی به‌صورت غیرمستقیم به جایی برسد...

جهان صنعت افزود: واقعیت این است که نظام سیاسی آمریکا و اقتصاد این کشور به‌رغم همه تهدیدهایی که بر آن متصور است قدرت نفوذی فوق‌العاده دارد و در این باره روسیه و چین هرگز در حال حاضر قدرت آمریکا را ندارند. بنابراین باید توجه داشته باشیم نمی‌توان حرفی زد که تنها برای ما هزینه دارد.

ساداتیان، سفیر سابق رژیم در انگلستان حرفهای رئیسی را «مواضع تکراری» توصیف کرد .

و نوشت: این مواضع که قبلاً هم بارها اعلام شده بود، در حالی بیان شد که در سخنرانی بایدن درست مواضعی عکس آن را دیدیم. یعنی او هم بازگشت آمریکا به برجام را مشروط به بازگشت جمهوری اسلامی به تعهدات خود کرد... از آنجایی که حرف و موضع تازه‌یی در سخنرانی رئیسی بیان نشد، برخی می‌گویند که نظام باید از فرصت سخنرانی در مجمع عمومی به شکل دیگر و بهتری بهره می‌برد.

مطالب مرتبط

انعکاس سخنان آنلاین رئیسی در مجمع عمومی در رسانه های حکومتی

سخنان رئیسی در مجمع عمومی موضوع طعن و تمسخر باند رقیب و رسانه‌های حکومتی قرار گرفت