چرا رئیسی جلاد مناصب استانداری را به پاسداران میدهد ـ تیک تاک

تیک تاک ـ چرا رئیسی جلاد مناصب استانداری را به پاسداران میدهد؟ ـ ۱مهر۱۴۰۰

گفتگو با حسین میرداماد

معنای اینکه استاندارها را از میان پاسداران انتخاب می‌کنند چیست؟

حسین میرداماد: البته فقط استانداران را از میان پاسداران انتخاب نکرده است بلکه وزرای کابینه هم از میان پاسداران انتخاب کرده است. پاسدار احمد وحیدی که سرکرده سپاه قدس بوده الان وزیر کشور شده است. پاسدار قاسمی وزیر نفت و پاسدار ضرغامی وزیر گردشگری شده است.

پاسدار رضایی مشاور اقتصادی شده است. همینطور پاسدار دور خودش چیده است. الان این استاندار بوشهر که انتصاب شده است قبلا فرمانده دوم نیروی دریایی سپاه بوده است. این نفرات یا پاسدار هستند یا سرکرده ارگانهای امنیتی نظام بوده‌اند.

 استاندار فعلی کهکیلویه و بویراحمد قبلا ۷ سال سرکرده حراست قوه قضائیه بوده است. این ارگان هم تنگاتنگ سپاه و وزرات اطلاعات مشغول سرکوب مردم است. سایت سپاه تروریستی قدس بنام تسنیم روز ۲۰ شهریور یک لیستی داده از گزینه‌های احتمالی استانداران. وقتی این لیست را بخوانید و بیوگرافی آنها را دنبال کنید اساسا از سپاه پاسداران و بسیج هستند.

مثلا استانداری آذربایجان شرقی فردی است بنام علی اکبر پورجمشیدیان این سرتیپ سپاه بوده است. یک فرد دیگر بنام محمد یوسف شاکری که او هم پاسدار سرتیپ است. او در دوران انتخابات، سرکرده ستاد انتخاباتی رئیسی جلاد در آذربایجان شرقی بوده است.

آخوند رئیسی جلاد، مدرس خیابانی، از سران مافیای حکومتی را به‌عنوان استاندار سیستان و بلوچستان منصوب کرد. سابقه مدرس خیابانی در غارت و دزدی آن‌چنان رسوا است، که حتی مجلس ارتجاع که خود شالودهٔ چپاول و غارتگری است، در مرداد۹۹ به مدرس خیابانی به‌عنوان وزیر صمت رأی اعتماد نداد.

هم‌چنین در جدال گرگهای نظام، چندی پیش اسنادی منتشر شد که نشان می‌دهند مدرس خیابانی تنها در تیرماه سال جاری، حقوق نجومی ۱۱۷ میلیون تومانی دریافت کرده است. از سوی دیگر، پس از اعلام انتصاب او به‌عنوان استاندار رژیم در سیستان و بلوچستان، علی قلهکی از مهره‌های حکومتی در توئیتی نوشت:

«مدرس خیابانی در حالی استاندار سیستان و بلوچستان شد که در تیرماه سال ۱۴۰۰ مبلغ ۱۱۷ میلیون تومان حقوق دریافت کرده! آیا یک استاندار نجومی‌بگیر، درد استان محروم و مردم مستضعف سیستان و بلوچستان را درک می‌کند؟!».

مطالب مرتبط

تشدید وضعیت وخامت‌بار اقتصادی و وعده درمانیهای آخوند رئیسی جلاد ـ تیک تاک ـ قسمت اول و دوم

مدرس خیابانی از سران مافیای حکومتی استاندار سیستان و بلوچستان شد