ویژه برنامه بازگشایی مدارس و دانشگاهها ـ روی خط ایران ـ قسمت اول و دوم

روی خط ایران ـ ویژه برنامه بازگشایی مدارس و دانشگاهها ـ قسمت اول ـ ۳۱شهریور۱۴۰۰

گفتگو با سهیلا صادق مسئول کمیسیون آموزش و پرورش شورای ملی مقاومت

ماه مهر رسید ولی مانند همیشه نیست و مقامات رژیم صحبتهای متناقضی می‌کنند. آخرین وضعیت چیست و امسال مدارس چگونه قرار است بازگشایی شوند؟

سهیلا صادق: همانطور که گفتید یک بهم ریختگی در بازگشایی مدارس در مقامات رژیم وجود دارد. هنوز هم مشخص نیست که آیا کلاسهای مدارس حضوری برگزار می‌شوند یا نه. به دلیل خطرات کلاس حضوری که مشخص است و اقداماتی که باید قبل از آن انجام می‌شد منجمله واکسیناسیون.

جدای از اینکه هر روز وارد شدن میلیونها دوز واکسن می‌شود ولی واکسیناسیون انجام نمی‌شود. در مجموع الان سه گفته است. یکسری می‌گویند که مدارس آنلاین خواهد بود. یکسری می‌گویند که مدارس حضوری خواهد بود. در حال حاضر بیشتر روی حضوری بودن مدارس متفق‌القول هستند ولی احتمال دارد که از آبانماه شروع شوند.

واقعا خانواده‌ها دغدغه دارند و این ادعاهای رژیم هیچ گاه نتوانسته دغدغه خانواده‌ها را برای فرستادن فرزندانشان به مدرسه را از بین ببرد. تجربه تلخ جانباختن برخی دانش‌آموزان در سال گذشته وجود دارد.

برای رژیم فقط یک چیز مهم است و آن امنیت رژیم است. می‌خواهد کاری کند که جلوی فوران خشم جوانان علیه خودش را بگیرد. بخصوص که تجربه قیام خوزستان و قیام بلوچستان را داشت. رژیم به چشم دیده که چطور کانونهای شورشی در کشور گسترش پیدا کرده است..

رژیم دیده است که همین نسل جوان که در این رژیم به دنیا آمده‌اند و از بچگی در معرض همه گونه تبلیغات و شیطان‌سازی علیه مجاهدین بوده و وحشیانه‌ترین سرکوبها را شاهد بوده‌اند ولی جذب کانونهای شورشی شده‌اند.

لذا رژیم می‌خواهد کلاس‌ها حضوری باشد که بتواند این جوانان را به زعم خودش کنترل کند. برای رژیم اصلا مهم نیست که بچه‌های مردم در مدارس به کرونا مبتلا شده و در کوره‌های کرونای رژیم بسوزند و خاکستر شوند.

روی خط ایران ـ کنفرانس جوامع ایرانیان مقیم آمریکا همزمان با هفتادوششمین جلسه مجمع ملل متحد ـ قسمت دوم

گفتگو با علیرضا جعفرزاده معاون نمایندگی شورای ملی مقاومت در آمریکا

مطالب مرتبط

کنفرانس در واشنگتن با حضور شخصیتهای برجسته سیاسی ـ روی خط ایران ـ قسمت اول و دوم

اعتراف رسانه حکومتی به وضعیت اسفبار دانش‌آموزان تحت حاکمیت آخوندی