تشدید وضعیت وخامت‌بار اقتصادی و وعده درمانیهای آخوند رئیسی جلاد ـ تیک تاک ـ قسمت اول و دوم

تیک تاک ـ تشدید وضعیت وخامت‌بار اقتصادی و وعده درمانیهای آخوند رئیسی جلاد ـ قسمت اول ـ ۳۱شهریور۱۴۰۰

گفتگو با مهدی سامع مسئول کمیسیون صنایع شورای ملی مقاومت ایران

قیمتها روز به روز در حال بالا رفتن است ولی آخوند رئیسی وعده و وعیدهای زیادی داده بود که می‌خواهد این مشکلات را تحولی یا جهادی به قول خودش حل کند. چرا وضعیت تاکنون این چنین باقی مانده است؟

مهدی سامع: اگر ما بخواهیم به وعده و وعیدهایی که کارگزاران رژیم در مقاطع مختلف داده‌اند گوش کنیم ما باید الان در یک بهشت پر نعمتی زندگی می‌کردند مردم ایران. بنابر این، این وعده‌ها را نباید چیزی بیشتر از اراجیف تلقی کرد.

بخصوص در رابطه با اقتصاد. اگر رئیسی می‌گفت مثلا من تمامی زندانیان سیاسی را آزاد می‌کنم خوب این یک تصمیم سیاسی بود، اگر چه چنین کاری نخواهد کرد، ولی منظورم این است که بین یک تصمیم سیاسی و تصمیم در رابطه با اقتصادی خیلی تفاوت است.

اگر ما به تیم اقتصادی او نگاه می‌کنیم می‌بینم که آدمهایی که آنجا هستند نقش بسزایی در غارت به نفع خودشان و ولی‌فقیه داشتند و برای مردم کاری انجام نداده‌اند.

اگر ما بخواهیم تحولی در وضعیت اقتصادی ایجاد کنیم و قیمت‌ها پایین بیاید باید در بخش تولید و خدمات سرمایه‌گذاری شود. سرمایه‌گذاری که بتوان نتیجه داشته باشد. این سرمایه‌گذاری کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت می‌تواند باشد.

این سرمایه‌گذاری باید یک سرمایه‌گذاری علمی باشد. ولی این رژیم گاها رفته و یک کارخانه مانند کارخانه فولاد را در بخش مرکزی کشور که آبی نیست ساخته و باعث شده که آبی که در ایران است را به آنجا روانه می‌کنند که سرمایه‌گذاری بیهوده است.

این سرمایه‌گذاری باید طوری باشد که ما شاهد افزایش تولید و اشتغال باشیم. 

این روزها مقامات و مهره‌ها و رسانه‌های حکومتی به هزار زبان به ابعاد حیرت‌انگیز غارت و فساد در نظام اذعان می‌کنند و نسبت به ورشکستگی کامل اقتصادی و پیامدهای آن‌که چیزی نیست جز رنج بیشتر و افزایش خشم انفجاری مردم، به یکدیگر هشدار می‌دهند.

رسانه‌های حکومتی به‌نقل از اکبر کمیجانی رئیس کل بانک مرکزی در دولت رئیسی جلاد، نوشتند: «حجم نقدینگی به رقم ۳۹میلیون و ۲۱۴هزار میلیارد تومان رسید». این ساده‌ترین و در دسترس‌ترین روش غارت مردم در نظام آخوندی است که بر اساس اظهارات کمیجانی روزانه دوهزار میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان پول بدون پشتوانه چاپ می‌شود».

روزنامهٔ حکومتی جهان صنعت ۲۵شهریور از این میزان چاپ پول در روز این طور نتیجه گرفته است: «به نظر می‌رسد شکست سیاست‌های پولی در کنار نظارت‌های ضعیف بانک مرکزی بر عملکرد بانکها، به جریان خلق پول در اقتصاد شتاب بخشیده و ضربه‌گیرهای تورم را از کار انداخته است».

تیک تاک ـ بررسی سخنرانی آخوند رئیسی جلاد در مجمع عمومی سازمان ملل متحد ـ قسمت دوم

گفتگو با علیرضا معدنچی

مطالب مرتبط

برگزاری تظاهرات هموطنان در شهرهای بزرگ جهان و لغو سفر رئیسی به نیویورک ـ تیک تاک ـ قسمت اول و دوم

فساد و غارت زیرساختهای نظام ولایت فقیه