ادعاهای مقامات رژیم آخوندی در رابطه با واکسیناسیون ـ روی خط ایران ـ قسمت اول و دوم

روی خط ایران ـ ادعاهای مقامات رژیم آخوندی در رابطه با واکسیناسیون ـ قسمت اول ـ ۲۷شهریور۱۴۰۰

گفتگو با دکتر جلیل ارسی

امروز تلویزیون رژیم گفت که ۴۱میلیون دوز واکسن را تزریق کردند. اما علت اینکه آمار جانباختگان کرونا بالاست، چیست؟

دکتر ارسی: می‌خواهم یک توضیحی حول روند این بیماری بدهم. ویروس کرونا از دیماه ۹۸ وارد ایران شد. رژیم دو تا سه ماه ورود ویروس را انکار می‌کرد در حالیکه ویروس در حال گسترش بود. این عاملی بود که در آن مقطع ایران به عنوان دومین کشور در حال گسترش این بیماری شناخته شده بود.

تا اینکه رسیدیم به مقطع تولید و واکسیناسیونی که شروع شده بود. همان گفته معروف سرکرده این نظام که از ورود واکسنهای استاندارد یعنی فایزرز و مدرنا و آسترازنیکا به دلیل اینکه تولید آمریکا و انگلستان و کشورهای اروپایی است باید جلوگیری کرد.

این گفته و حکم این دژخیم بود ولی همین گفته منجر به این شد که واکسیناسیون در ایران نزدیک به ۲۰۰روز عقب بیافتد. در این مدت بیش از ۲۰۰هزار تن از هموطنانمان در کوره های کرونای رژیم جانشان را از دست دادند.

این اولین ثمره حکم و فتوای این جانی که الان حکمرانی می‌کند بود. اینها می‌گویند که واکسیناسیون را شروع کرده اند و می‌خواهند ادامه دهند.

همانطوریکه می‌دانید الان سوشهایی که در حال گسترش هستند سوشهای دلتا و لاندا که بصورت شایع گسترش پیدا کرده اند. در حالیکه واکسنهایی که در ایران استفاده می‌شوند واکسنهای تولید داخل و واکسن چینی هستند.

در رابطه با این سوشهای جدید واکسنهای مورد تایید بهداشت جهانی یعنی فایزرز و مدرنا و آسترازینکا گفته می‌شود که کم تاثیر دارند برای اینکه میزان مصونیت بدن بالا برود نیاز به تزریق دوز دوم و سوم است.

در حالیکه این واکسنهایی که در ایران استفاده می‌شود اولا کارکرد واکسنهای اصلی را ندارد و زیرا علامت سوال است و ثانیا این واکسنها امکان اینکه دوز دوم و سوم یادآور داشته باشند وجود ندارد. 

کیفیت واکسنهای رژیم هم‌چنان یکی از مشکلات جدی مردم است. واکسن‌هایی که با دو و یا حتی سه دوز تزریق هم، مانع فوت بیماران نمی‌شوند، نگاهی به یک گواهی حکومتی در این مورد.

مجری تلویزیون حکومتی زاگرس: خیلی از افراد دو دوز و حتی سه دوز واکسن کرونا را تزریق کردند اما در برخی موارد شاهد آن هستیم با این‌که واکسن هم تزریق شده، باز هم عده‌یی به کرونا مبتلا می‌شوند و در مواردی هم جان خودشان را از دست داده‌اند

سلطانی مدیر مرکز واکسیناسیون نمایشگاه بین‌المللی قم: متأسفانه شاهد این هستیم که استقبال خوبی را از سوی مردم عزیز استان نمی‌بینیم مراکز مان اغلب خلوت هستند.

راستی چرا مردم به این رژیم حتی در درمان کرونا هم که جان عزیزانشان مطرح است اعتمادی ندارند.

روی خط ایران ـ اهمیت نامه ۴۰۰نخبه ایرانی در آمریکا به رئیس جمهور این کشور  ـ قسمت دوم

گفتگو با مهندس ژیلا عندلیب و دکتر شاهین توتونچی

مطالب مرتبط

مواضع رژیم در برابر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ـ روی خط ایران ـ قسمت اول و دوم

نمای روز – معنای بی‌اعتمادی به واکسن قدیم و جدید رژیم