روزنامه شرق ـ چه شد که اولویت ساخت واکسن ایرانی رنگ باخت و جایش را به واردات اورژانسی واکسن داد؟

جنگ گرگ ها بر سر ورود واکسن و  مقصر قلمداد کردن یکدیگر بالا گرفته است ـ۲۳شهریور ۱۴۰۰

در حالی‌که خشم عمومی از کشتار عمدی مردم در قتلگاه کرونا بر اثر ممنوع کردن ورود واکسن توسط خامنه‌ای به‌ویژه در میان بستگان قربانیان کرونای ولایت در شهرهای مختلف ادامه دارد، جنگ گرگها بر سر این جنایت حکومتی بالا گرفته و باند غالب و مغلوب نظام یکدیگر را مقصر قلمداد می‌کنند.

در حالیکه رئیسی جلاد سعی می‌کند با مانور حول وارد کردن واکسن خودش و خامنه‌ای را درببرد، روزنامه حکومتی شرق ۲۳شهریورنوشت: چه شد که اولویت ساخت واکسن ایرانی رنگ باخت و جایش را به واردات اورژانسی واکسن داد؟ تکلیف جانهایی که در دعواهای سیاسی از دست رفتند چه می‌شود؟

این رسانه باند مغلوب زیر عنوان «واردات واکسن جایگزین سیاست تولید واکسن شد»، نوشت: شخص رئیسی در تماس با رئیس‌جمهور چین درخواست خرید ۹۰میلیون دوز واکسن را مطرح کرد و با پذیرش «شی جینپینگ» روند واردات واکسن «سینوفارم» یکباره متحول شد»؛ این بخشی از گزارش رسانه نور‌نیوز، رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت است که خبر از تماس تلفنی ابراهیم رئیسی با رئیس‌جمهور چین برای تأمین واکسن می‌دهد.

روزنامه حکومتی شرق در ادامه نوشت: «به بیان دیگر، «شی جی پینگ» منتظر یک زنگ از سوی ابراهیم رئیسی بود تا واکسن به ایران برسد و اولویت تولید واکسن ایرانی کنار برود و واکسن مثل نقل‌ و‌ نبات در دسترس مردم قرار بگیرد... اما تکلیف جانهایی که در دعواهای سیاسی از دست رفتند چه می‌شود؟ چه کسی می‌تواند پاسخ‌گوی خانواده‌هایی باشد که مادر را تنها برای چند روز دیرکرد واردات واکسن از دست داده‌اند؟ چه شد که اولویت ساخت واکسن ایرانی رنگ باخت و جایش را به واردات اورژانسی واکسن داد؟

در واقع سؤال اصلی این است که چه شد که حسن روحانی به «شی جینپینگ» زنگ نزد؟ شماره‌اش را نداشت؟ نمی‌دانست که باید زنگ بزند؟ یا چینی‌ها جواب تلفنش را ندادند؟ اصلاً اگر ابراهیم رئیسی آن‌قدر میانه نزدیکی با رئیس‌جمهوری چین داشت، چرا زودتر تماس نگرفت؟ چرا زودتر وارد نشد تا این بازی مرگ روزمره تمام شود؟

مطالب مرتبط 

سلامی: واکسن خارجی سلاح بیولوژیک است ـ قضاوت با شما

افشای پشت پرده مافیای واکسن، تولید ۵میلیون بجای ۱۲۰میلیون واکسن توسط موسسه برکت