ادامه محاکمه حمید نوری از دژخیمان قتل‌عام ۶۷ در سوئد

ادامه محاکمه حمید نوری از دژخیمان قتل‌عام ۶۷در سوئد ـ۲۳ شهریور ۱۴۰۰

تظاهرات ایرانیان آزاده و بستگان شهیدان قتل‌عام

ضرورت محاکمه سران رژیم آخوندی به‌ویژه خامنه‌ای، آخوند رئیسی و اژه ای به جرم ارتکاب نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت

گرامی‌داشت یاد نوید شورشگر

محکومیت توپ‌باران جنایتکارانهٴ هموطنان کرد

در ادامه محاکمه دژخیم حمید نوری از دژخیمان قتل‌عام ۶۷ در زندان گوهردشت در دادگاه سوئد، روز سه‌شنبه ۲۳شهریور ۱۴۰۰رمضان فتحی از شاکیان پرونده و از شاهدان قتل‌عام ۶۷ مشاهدات خود را از قتل‌عام زندانیان سیاسی در زندان گوهردشت، در شهادت خود در دادگاه جزییات تکان‌دهنده ای از قتل‌عام مجاهدین در مرداد ۱۳۶۷ را شرح داد و گفت اکثر زندانیان هوادار مجاهدین در زندان گوهردشت اعدام شدند. او توضیح داد دژخیمان مجاهدین را به‌خاطر ورزش جمعی و نماز جماعت مورد آزار و شکنجه قرار می‌دادند.

رمضان فتحی علاوه قتل‌عام ۶۷ به اعدامهای گسترده در اوین در سال های اول دهه۶۰ اشاره کرد و گفت ما صدای تیرباران مجاهدین را در پشت بند ۴ اوین می‌شنیدیم و تیرهای خلاص قابل شمارش بود. او گفت در سال۶۲ وقتی مدتها تحت حکم اعدام بوده است در اتاق ۱۰۲ اوین بوده است. اعدامیها را به این اتاق می‌آوردند و روزهای یکشنبه و چهارشنبه در گروههای ۲۵ -۳۰ نفره برای اعدام می بردند. او سه ماه در این اتاق بوده است و زندانیان در حالیکه سرود مجاهدین می‌خواندند به سمت اعدام می‌رفتند

همزمان، ایرانیان آزاده و بستگان شهیدان سربدار در مقابل دادگاه سوئد دست به تظاهرات زدند و ضمن فراخوان به تحقیقات مستقل درباره قتل‌عام ۶۷ توسط جامعه بین‌المللی خواستار محاکمه بین‌المللی سران حکومت آخوندی به‌ویژه خامنه‌ای و رئیسی و اژه‌ای به جرم ارتکاب نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت شدند.

یاران شورشگر و بستگان شهیدان در این تظاهرات هم‌چنین خاطره شهید ملی قیام نوید شورشگر را در سالگرد شهادت گرامی داشتند و بر ادامه راه او تا تحقق آزادی و حاکمیت مردمی تأکید کردند

شرکت‌کنندگان در تظاهرات هم‌چنین حملات جنایتکارانه رژیم به هموطنان و پناهندگان و احزاب و گروه‌های کرد ایرانی در اقلیم کردستان عراق را محکوم کردند و خواستار اقدام ملل‌متحد و شورای امنیت برای جلوگیری از استمرار جنایات رژیم آخوندی شدند.

مطالب مرتبط 

ادامه محاکمه حمید نوری از دژخیمان قتل عام ۶۷ در سوئد ـ گزیده ای از جلسه دادگاه

تظاهرات ایرانیان آزاده و هواداران مجاهدین در استکهلم سوئد - دادخواهی قتل‌عام شدگان۶۷