بزرگداشت سالگرد شهادت نوید افکاری قهرمان ـ روی خط ایران ـ قسمت اول و دوم

روی خط ایران ـ بزرگداشت سالگرد شهادت نوید افکاری قهرمان ـ قسمت اول ـ ۲۲شهریور۱۴۰۰

گفتگو با پهلوان مسلم اسکندر فیلابی مسئول کمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت ایران

در سالگرد شهادت نوید افکاری قهرمان ملی می‌خواستم که نظرتان را در مورد این قهرمان کشتی ایران و شهادتش و پیام آن برای جامعه ورزشی ایران بگویید.

پهلوان مسلم اسکندر فیلابی: درود بر شما که به من اجازه دادید که در چنین موقعیتی از یک جوانمردی که برای مردم ایران و برای آزادی مردم کشورش جانش را داد و در تاریخ در ردیف قهرمانان ملی شد.

من می‌خواهم به حرفهای خود این قهرمان ملی نوید اشاره کنم که ذاتش جوانمردی و انسانیت است. او گفت من در کشتی جوانمردی آموختم و با جوانمردها کشتی گرفتم و در کشتی ناجوانمردی ندیدم ولی این حکومت یک حکومت ناجوانمردی است که به جان و ناموس مردم ایران حمله کرده و و مملکت ما را به نابودی کشانده و دهها هزار ایرانی را به شهادت رسیده است.

جوانمردی در طول تاریخ ایران بوده است. از حمله اعراب به ایران کانونهای شورشی فراوان وجود داشتند و می‌خواستند که در برابر دشمن خودشان ایستادگی کنند و کردند.

در این موقعیت ۴۳سال گذشته همه کسانی به جامعه آمده و به دفاع از مردم خود برخاستند تک تکشان قهرمانان ملی ما بودند و هستند. جامعه ما چقدر جوان داده برای اینکه این رژیم جنایتکار را نابود کنند. نوید یکی از آنهاست.

او را به زندان بردند و شکنجه کردند. چه عذابهایی که در زیر شکنجه کشید. ولی او هیچگاه کوتاه نیامد. او هیچگاه نیامد عذرخواهی و یا توبه کند که جان خودش را نجات بدهد. زیرا یک پهلوان و جوانمرد که او یک پهلوان واقعی است همواره یار مظلوم و خصم ظالم مردم است.

شاهین ناصری یکی از زندانیان بوده که می‌گوید شاهد شکنجه های نوید بوده است. این حکومت جبار چرا باید جوانان وطن را شکنجه کند؟ اینها فکر می‌کنند اگر بیشتر بکشند سر حکومت می‌مانند. والله نمی‌مانند. 

مردم ایران نمی‌توانند بیش از این اینهمه جنایت را تحمل کنند. و نوید یکی از کسانی بود که واقعا در دلم خیلی نشست. من قهرمان زیادی دیدم مانند تختی و هوشنگ منتظرالظهور.

یک پهلوان و قهرمانی نظیر نوید می‌آید و صدای مردم ایران می‌شود. وقتی او مادری را می‌بیند که فرزندش را جلوی چشمش کشته‌اند، چه باید این پهلوان ملی بکند؟

جرم او، تنها جرم او، آری به تأکید تنها جرم او درافتادن با هیمنهٔ دیکتاتوری دینی بود. او این درافتادن را استمرار داد، در زندان نیز نشکست. با این‌که در زیر شکنجه‌های هولناک برای او اعتراف‌سازی کردند ولی در دادگاه به افشاگری پرداخت و سیستم آخوندی را به محاکمه کشید.

نوید با پایمردی ورق را چرخاند؛ طرح و برنامهٔ شکنجه‌گران و مرگ‌فرمایان را به هم زد. از این رو آوازهٔ مقاومت و نامش در شبکه‌های اجتماعی دست به دست و قلب به قلب چرخید و موجی عظیم از همدری و همبستگی برانگیخت.

روی خط ایران ـ تقدیم تندیس نوید شورشگر به مردم قهرمان ایران  ـ قسمت دوم

گفتگو با رضا اولیا هنرمند عضو شورای ملی مقاومت ایران

مطالب مرتبط

بررسی حقوقی فرمان خامنه‌ای در رابطه با ممنوعیت ورود واکسن ـ روی خط ایران ـ قسمت اول و دوم

برگزاری سالگرد نوید افکاری قهرمان بر سر مزارش«دایه دایه وقت جنگه»