مردگان آواره ـ آرامستانهای اشباع شده ـ قضاوت با شما

قضاوت با شما ـ مردگان آواره ـ آرامستانهای اشباع شده ـ ۲۱مرداد۱۴۰۰


مرگ های ناشی از کرونا در کشور بیداد می‌کند


محمدرضا محبوب‌فر کارشناس حوزه سلامت و بحرانهای محیطی در مطلبی که در روزنامه حکومتی آرمان ۱۷مرداد درج شده، در مورد دروغهای رژیم آخوندی برای ساختن واکسن داخلی و سایه مرگی که مردم و کشور را احاطه کرده گفته است: بیش از چهار ماه از روزشمار پروژه احداث بزرگترین کارخانه واکسن سازی منطقه در گروه دارویی برکت با ظرفیت تولید ماهانه ۱۲میلیون دُز واکسن کرونا می‌گذردمردگان آواره ـ آرامستانهای اشباع شده ـ قضاوت با شما

محبوب‌فر افزود: دنیا به‌دنبال تزریق دز سوم واکسن کرونا است. وضعیت فوق بحرانی کرونا در بیمارستانهای ایران آژیر مرگ‌های فله‌ای و دسته‌جمعی بیماران را به صدا درآورده است.

به‌عنوان نمونه در محوطه تعدادی از بیمارستانهای مرجع و اصلی تهران چادر و کانکس برپا شده است.

حتی ظرفیت چادرها نیز تکمیل شده و انبوه بیماران بر روی زمین و چمن دراز کشیده و منتظر خالی شدن تخت هستند.

نماز خانه بیمارستان های کشور تبدیل به درمانگاه کرونا شده است، راهروهای بیمارستانها هم تخت چیده شده است و حتی روی صندلی‌ها و روی زمین هم بیمار بستری کرده‌اند.

بسیاری از بیماران جدید نیاز فوری به بستری در ICU دارند اما حتی تخت ساده در چادرهایی برپا شده در محوطه بیمارستانها وجود ندارد و به همین دلیل بیماران جوان جان می‌دهند.

ظرفیت تخت بیمارستانها تکمیل شده و از شهرداریهای تهران و شهرهای دیگر کشور درخواست شده است تخت‌های بستری موقت در سوله‌های بحران ایجاد کنند.

در این شرایط ظرفیت آرامستانها در تعدادی از شهرها نیز اشباع شده است. «مردگان آواره» پدیده جدید این روزهای کشور است؛ در تهران نسبت به جانمایی و احداث آرامستانهای جدید برنامه‌ریزی شده است و در کرمان هم مسیر کوهنوردی به محل خاکسپاری تعداد انبوه جان‌باختگان کرونا تبدیل شده است.

در ایران یک کشتار بی‌سابقه به راه افتاده است. وضعیت کشور و بسیاری از نقاط شهری از جمله تهران و اصفهان و مشهد و کرمان از سیاه هم سیاه‌تر است...

مطالب مرتبط


اوباش سرکوبگر و غارتگر خامنه‌ای ـ قضاوت با شما

«مردگان آواره!» «سیاه‌تر از سیاه» - مروری بر رسانه‌ها