شروع مجدد قطعی برق در شهرهای مختلف میهن و بحران کرونا ـ وب نگار ـ یک قدم تا آزادی

نگاهی به شروع مجدد قطعی برق در شهرهای مختلف میهن و بحران کرونا در لابلای صفحات فضای مجازی ـ ۱۸مرداد۱۴۰۰


مجموعه گزارشات مردمی در شبکه‌های اجتماعی سخن از قطعی برق در بخشهای بزرگی از تهران و یا شهرهایی مانند رشت، کرج، گنبدکاووس، کازرون، ممسنی، کردکوی، شیراز، مشهد، ایلام و بوشهر را دارند.

بسیاری از کارشناسان ریشه این بحران را در چند مؤلفه ارزیابی کرده‌اند. نخست زیرساختهای فرسوده و استفاده از تکنولوژی بروز نشده که در بهترین حالت توان تولید کمتر از«یک‌سوم» از نیاز شهرها را دارند.شروع مجدد قطعی برق در شهرهای مختلف میهن و بحران کرونا ـ وب نگار ـ یک قدم تا آزادی

دیگر وجود هزاران مزارع رمز ارز که دیکتاتوری ولی‌فقیه برای به‌دست آوردن درآمدهای مالی، آنها را در اختیار کشورهای خارجی قرار داده و سومین عامل کمبود شدید آب سدها و رودخانه‌ها که عملاً تولید برق را متوقف کرده است. هم‌چنین باید به صادرات برق به کشورهای همجوار به‌ویژه عراق اشاره نمود، آن هم در زمانیکه مردم ایران خود با بحران بی‌برقی دست و پنجه نرم می‌کنند.

یک گزارش حکومتی ضمن اعتراف به ابعاد مخرب تولید رمز ارز از جمله نوشته است:«قابل توجه‌تر اما، طرح جدید مجلس در زمینه کسب درآمد ۵۰۰میلیون دلاری دولت از رمز ارزها است که نشان می‌دهد تازه داستان شروع شده و بعید نیست که این بحران در سال‌های آینده نیز ادامه داشته باشد».

ابعاد این وضعیت ضدانسانی و بحرانی بحدی است که مردم دردمند در بسیاری از شهرهای کشور از تاریکی استفاده کرده و با رفتن به پشت‌بام خانه‌ها علیه سران حکومت به‌ویژه شخص خامنه‌ای شعار سر داده‌اند.

شعار«مرگ بر دیکتاتور» و«مرگ بر خامنه‌ای» از سوی ایرانیان که ویدئوهای آن در شبکه‌های مجازی به‌وفور قابل دریافت می‌باشند، صد البته سررسید خیانت و جنایاتی است که دیکتاتوری مذهبی علیه مردم میهن‌مان انجام می‌دهد.

مطالب مرتبط


تجمعات اعتراضی هموطنان در شهرهای مختلف میهن ـ وب نگار ـ یک قدم تا آزادی

پاسخ مردم به خاموشیهای مکرر- مرگ بر خامنه‌ای