ویژه برنامه قیام تشنگان خوزستان بپاخاسته ـ روی خط ایران ـ قسمت سوم و چهارم

روی خط ایران ـ ویژه برنامه قیام تشنگان خوزستان بپاخاسته ـ قسمت سوم ـ ۳۰تیر۱۴۰۰


گفتگو با علی توسلی، مهندس حسین یعقوبی از آلمان، خسرو شکراللهی، هوشنگ روزبهانی از سوئد

مردم و جوانان شادگان در هفتمین شب اعتراضات، تجمع اعتراضی بزرگی برپا کردند. در مسجد سلیمان نیز، مردم دست به تظاهرات زدند و در قبال حمله و هجوم نیروهای انتظامی به ایستادگی پرداختند. مردم شعار می‌دادند «بختیاری با عرب اتحاد اتحاد».ویژه برنامه قیام تشنگان خوزستان بپاخاسته ـ روی خط ایران ـ قسمت سوم و چهارم

جوانان شیبان اهواز نیز به اعتراضات علیه بی‌آبی پیوسته و خیابان اصلی شهر را بستند. در اهواز منطقه زرگان جوانان شورشی بار دیگر تظاهرات کردند. در خور موسی نیز، مردم و جوانان به اعتراضات سراسری خوزستان علیه بی‌آبی پیوستند.

در ملاشیه مردم و جوانان شرق اهواز به‌دلیل بی‌آبی و در حمایت از دیگر شهرهای خوزستان به خیابان آمدند. اهالی روستای صلیحاویه از توابع دارخوین نیز پس از نماز عید قربان تظاهرات کردند.

جوانان شورشی جاده اصلی شیراز به اهواز را بستند و در بهبهان، در حمایت از قیام خوزستان دست به تجمع زدند و جاده را بستند. پل زیدون در بهبهان نیز با آتش زدن لاستیک مسدود شده است. جوانان روستای اسلام‌آباد علیا، جاده بهبهان- گچساران را مسدود کردند. هم‌چنین جوانان شورشی جاده بخش آلونی به لردگان را بستند.

در دزفول جوانان شورشی در اولین ساعات بامداد چهارشنبه، با بستن خیابان و روشن کردن آتش دست به اعتراض زدند. هم‌چنین جوانان شورشی خیابان منطقه مدرس و جاده‌ای در منطقه الف را با آتش بستند.

نیروی انتظامی با تیر‌اندازی هوایی و تعقیب معترضان سعی در دستگیری آنها داشت، اما جوانان شورشی به مقاومت برخاسته و یک موتور نیروی انتظامی را به غنیمت گرفتند. درگیری و تیر‌اندازی نیروهای انتظامی تا ساعت ۴صبح ادامه داشت. در حال حاضر جوانان شورشی خیابان مدرس را با ایجاد آتش بسته و تظاهرات کردند.

روی خط ایران ـ ویژه برنامه قیام تشنگان خوزستان بپاخاسته ـ قسمت چهارم


گفتگو با خسرو شکراللهی

https://vimeo.com/577929984

مطالب مرتبط


ویژه برنامه قیام تشنگان خوزستان بپاخاسته ـ روی خط ایران ـ قسمت اول و دوم

ویژه برنامه قیام تشنگان خوزستان بپاخاسته ـ روی خط ایران ـ قسمت سوم و چهارم

ویژه برنامه قیام تشنگان خوزستان بپاخاسته ـ روی خط ایران ـ قسمت اول و دوم

ویژه برنامه قیام تشنگان خوزستان بپاخاسته ـ روی خط ایران ـ قسمت سوم تا پنجم

هفتمین شب خیزش مردم خوزستان دردزفول، شادگان، رامشیر، شیبان اهواز، ماهشهر، خورموسی، مسجد سلیمان و تظاهرات مردم در یزدانشهر اصفهان، کرج در همبستگی با خوزستان