رویترز ـ فیسبوک نزدیک به ۲۰۰ حساب متعلق به هکرهای رژیم را به‌ دلیل جاسوسی سایبری از دور خارج کرد

 رویترز: این طرح عملیاتی و جاسوسی آنلاین درصدد بود در این شبکهٴ اجتماعی با قربانیان ارتباط برقرار کند و آنها را فریب دهد ـ۲۵تیر۱۴۰۰


خبرگزاری رویترز گزارش داد: فیس‌بوک روز پنجشنبه در بیانیه نوشت، نزدیک به ۲۰۰ حساب متعلق به گروهی از هکرها در ایران را به‌دلیل عملیات جاسوسی سایبری که عمدتاً پرسنل و شاغلین شرکتهای دفاعی و هوا فضا در آمریکا را هدف قرار می‌داده، از دور خارج کرده و مقامات قضایی را در جریان گذاشته است فیس‌بوک هم‌چنین گفت در حال اطلاع‌رسانی به تمامی افرادی است که هدف قرار گرفته‌اند.


بیانیه فیس‌بوک می‌افزاید: این حمله برنامه‌ریزی شده را می‌توان بخشی از یک طرح جاسوسی آنلاین و عملیاتی توصیف کرد که درصدد بود در این شبکهٴ اجتماعی با قربانیان هدف خود ارتباط برقرار کند و آنها را فریب دهد تا به این ترتیب اطلاعات حساس را از آنها کسب کند.


این هکرها از وبسایتهای جعلی نیز برای سرقت اطلاعات و ورود به سیستم پروفایل کاربران هم‌چنین دسترسی به حسابها و ایمیلهای شخصی و شرکتی آنها استفاده می‌کردند.


فیس‌بوک با اشاره به این‌که گروه هکری رژیم را از اواسط سال۲۰۲۰ تحت‌نظر داشته می‌افزاید: این هکرها با شخصیتهای دروغین ادعا می‌کردند که به‌عنوان مهماندار، پزشک یا خبرنگار مشغول فعالیت هستند و برخی دیگر خود را مسؤل استخدام یا کارکنان شرکتهای دفاعی یا هوا و فضا معرفی می‌کردند.مطالب مرتبط


تایمز مالی: هکرهای رژیم ایران در لندن خود را دانشگاهی جا زدند ـ در یک  نگاه

پورتسویگر: اهداف اصلی جاسوسی سایبری رژیم ایران مخالفان هستند