اخبار ایران و جهان از سیمای آزادی – سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶

اخبار ایران و جهان


صدر اخبار

1-کنگرة آمریکا: کنفرانس با حضورنمایندگان هر دو حزب دربارة گزینه‌های سیاسی برای برخورد با تهدیدات رژیم آخوندی و نقض حقوق بشر در ایران: حمایت از مقاومت مردم ایران برای آزادی

 

2- فراخوان نمایندگان کنگرة آمریکا به محاکمة سران رژیم آخوندی به‌خاطر قتل عام 30 هزار زندانی سیاسی در سال 67

 

3- اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت: مقاومت ایران اشغالگری سپاه پاسداران در کرکوک را قویاً محکوم می کند و خواستار اقدام فوری شورای امنیت است

 

۴- گزارشها و عکسها و فیلمهای منتشر شده ازحضور هادی عامری و ابو مهدی مهندس، دو مزدور نیروی قدس در حمله به کرکوک حکایت می کند. اسناد و گزارشهای مزدوری این دو تروریست از دهه ۷۰ توسط مقاومت ایران افشا شده است.

 

۵-مقاومت ایران ضمن اعلام همبستگی با مردم کردستان عراق به ویژه مردم دردمند و بی خانمان شده کرکوک،خواستاراجلاس فوق العاده شورای امنیت برای محکومیت و مقابله با تجاوز و اشغالگری رژیم آخوندی در کردستان عراق است.

 

۶-به گزارش تلویزیون العربیه،ایاد علاوی معاون رئیس جمهور عراق در گفتگویی با اسکای نیوز گفت: که نیروهای رژیم ایران در نبرد کرکوک شرکت داشته اند.

 

۷-بیانیه استرون استیونسون رئیس بنیاد اروپایی آزادی عراق : ما حضور گروه تروریستی حشد الشعبی تحت فرماندهی نیروی قدس و فرمانده آنها ، قاسم سلیمانی در عراق بخصوص در مناطقی که از نیروی داعش آزاد شده اند و همچنین در کردستان عراق  را قویا محکوم میکنیم.

 

۸-استرون استیونسون: ما از دولت امریکا می خواهیم فورا دخالت کند، به اجرا در آوردن استراتژی نوین امریکا درباره رژیم ایران و سپاه پاسداران، باید بلادرنگ در عراق و سوریه آغاز گردد.

 

۹- اظهارات دونالد ترامپ در جلسة کابینه در کاخ سفید: از تصمیمم دربارة توافق اتمی قویاً راضی هستم... مرحلة دوم شاید مثبت باشد و شاید به ختم کامل توافق بی انجامد.

ترامپ: مرحلة دوم شاید مثبت باشد و شاید هم بسیار منفی باشد. شاید به ختم کامل (توافق) بینجامد. این یک احتمال بسیار واقعی است؛ برخی می‌گویند چنین احتمالی بیشتر است. اما شاید هم بسیار مثبت بشود. خواهیم دید که چه خواهد شد.

 

۱۰- معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا: طی 10 ماه گذشته، 72 شرکت و نهاد رژیم ایران، چین، لبنان و اوکراین به خاطر ارتباط با سپاه پاسداران، برنامه موشکی (رژیم) ایران و نقض حقوق بشر مورد تحریم قرار گرفته‌اند.

 

۱۱- وحشت رژیم از عواقب اعلام استراتژی جدید آمریکا و لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران؛ رئیس قضاییة خامنه ای: رئیس جمهور آمریکا بخشی از نیروهای مسلح رسمی یک کشور را فاسد و تروریست می‌خواند

تلویزیون رژیم: به دنبال بهانه های واهی به بهانه سپاه به بهانه فعالیت حقوق بشر به بهانه های مختلفی ما را ببره در میدان جدیدی بنام برجام 2

-اون برجام دو یک چاه ویلی است که ما ازش بیرون نخواهیم آمد

 

۱۲- غیظ رژیم از مواضع سران کشورهای اروپا و تأکید آنها بر توقف برنامة موشکی و مداخلات منطقه‌یی؛ رسانه‌های رزیم : از حمایت اروپا ذوق‌زده نشویم! سه کشور فرانسه، بریتانیا و آلمان با هدف بازی کردن در زمین واشنگتن از نظام خواستند برنامه موشکی خود را متوقف کند و از میزان رفتار‌های ثبات‌زدای خود در منطقه بکاهد.

 

۱۳- ادامة تحصن و اعتراضات غارت‌شدگان مؤسسه‌های حکومتی در مقابل قضاییة رژیم در تهران، تجمع اعتراضی مردم غارت‌شده در مقابل بانک مرکزی رژیم

 

۱۴- حرکت‌های اعتراضی اقشار مختلف مردم به‌جان‌آمده علیه ستم و چپاول رژیم آخوندی در تهران، بندرعباس، آذربایجان غربی، دیر، بوکان و عسلویه