قضاوت با شما – مسکن حق دریغ شده از مردم ایران

مسکن حق دریغ شده از مردم ایران – قضاوت با شما


یک خانه ۴۰ متری بطور متوسط در تهران ۸۴۰ میلیون تومان است

بحران مسکن و فشاری که از این بابت بر درصد بالایی از مردم محروم وارد می‌آید، آن‌چنان است کهقضاوت با شما – مسکن حق دریغ شده از مردم ایران

مهره‌ها و رسانه‌های رژیم به‌ناگزیر به آن مستمراً اعتراف می‌کنند. واقعیت این است که اگر فردی از

قشر کارمند بخواهد خانه‌یی بخرد می‌بایست از تمام هزینه‌های ضروری و غیرضروری زندگی‌اش بگذرد،

و بدون این‌که ریالی از حقوق خود را خرج کند لازم است درآمد خود را دهها سال پس‌انداز

کرده تا بتواند خانه محقری تهیه کند. اجاره نشینی هم که بسیار پرهزینه است.

بنابراین حاشیه‌نشینی و ... . محصول چنین بحرانی است.

در زمینه فشار بار گرانی مسکن بر روی دوش مردم و عملکرد «تقریباً هیچ» دولت روحانی، روزنامه رسالت وابسته به باند فاشیستی مؤتلفه نوشت: «در طرح مسکن مهر قرار بود ۴میلیون و ۴۰۰هزار واحد مسکونی ساخته و در اختیار مردم قرار بگیرد اما در نهایت دولت یازدهم و دوازدهم نتوانستند این طرح را تکمیل کرده و نتیجه عدم تکمیل آن و ساخته نشدن حتی یک واحد مسکونی باعث ایجاد تورم شدید در این بخش از اقتصاد شد». (رسالت ۲۵تیر۹۹)

در سالهای اخیر دولت ضدمردمی نیز اقدام مؤثری برای ساختن خانه برای مردم نکرده آن‌چنان‌که اخیراً آخوند حسن روحانی ناگزیر به اعتراف شد: «در خصوص مسکن من به‌عنوان رئیس‌جمهور اعتراف می‌کنم یک عقب‌ماندگی در دولت یازدهم داشتیم زیرا برخی طرح‌های مسکن عملیاتی نشد». (خبرگزاری ایسنا ۱۸تیر۹۹)

سیاست ضدمردمی دولت در رابطه با مسکن و حمایتش از نهادهای حاکمیتی که سازنده مسکن هستند، باعث شد که قیمت مسکن سال به سال افزایش پیدا کند و تورم ۶۰۰درصدی پیدا کند. حاکمیت آخوندی حتی چندر غاز حق مسکنی که خودش تصویب کرده را نیز به کارگران نداده است.

مطالب مرتبط


قضاوت با شما – برگزاری مراسم محرم امسال فرستادن مردم به قربانگاه

مافیای مسکن در نهادهای حاکمیتی
لطفا به اشتراک بگذارید: