گرامی باد یاد خسرو گلسرخی و کرامت‌الله دانشیان-زهرا رجبی-روزها و یادها

۲۹ بهمن ۱۳۵۲  شهادت خسرو گلسرخی و کرامت‌الله دانشیان


خسرو گلسرخی و کرامت الله دانشیان، روشنفکران انقلابی و آزاده‌ای بودند که در حاکمیت اختناق شاه، سرفراز و تسلیم نا‌پذیر به دفاع از آرمانهای انقلابی توده‌ها پرداختند و  سرانجام  با خون خود بر شکست‌ناپذیری خلق و پیشتازان جان برکفشان گواهی دادند.

[caption id="attachment_210574" align="alignleft" width="356"]روزها و یادها- هفته اول اسفند                              شهادت خسرو گلسرخی و کرامت‌الله دانشیان                      [/caption]

شاعر انقلابی خسرو گلسرخی که در دوران زندان عمیقا تحت تاثیر مجاهدین و بخصوص مجاهد شهید کاظم ذوالانوار بود، استمرار تاریخی راه آرمان انقلابیون و مبارزات آزادیخواهانه را در بیدادگاهی شاه خائن چنین بیان نمود.

زندگی مولا، حسین نمودار زندگی اکنونی ماست که جان بر کف برای خلقهای محروم میهن خود در این دادگاه محاکمه می‌شویم. او در اقلیت بود و یزید، بارگاه، قشون، حکومت و قدرت داشت.

او ایستاد و شهید شد، هرچند که یزید گوشه‌یی از تاریخ را اشغال کرد ولی آن‌چه که در تداوم تاریخ تکرار شد، راه مولا حسین و پایداری او بود، نه حکومت یزید. آن‌چه را که خلقها تکرار کردند و می‌کنند، راه حسین مولا حسین است…»

سرانجام در سحرگاه بیست و نهم ۵۲ فرزند دلاور خلق خسرو گلسرخی و کرامت دانشیان که او هم با تائید مبارزه مسلحانه در همان دادگاه شاه را به محاکمه کشید با قلبی سرشار از عشق و ایمان به پیروزی در میدان چیتگر تهران تیرباران  شدند
 ۱-اسفند ۱۳۷۴ شهادت مجاهد خلق زهرا رجبی شهید بزرگ دفاع از حقوق پناهندگان


اول اسفند، یاد آور خاطره‌ی آتشین بنفشهایست که برای بهار آزادی ایران، در خون تپید.

مجاهد والامقام زهرا رجبی از اعضای شورای رهبری سازمان مجاهدین خلق ایران، و همچنین عضو شورای ملی مقاومت ایران، در راس هیاتی از جانب مقاومت برای رسیدگی به وضعیت ناگوار پناهندگان ایرانی به ترکیه سفر کرده بود.

[caption id="attachment_210575" align="alignleft" width="356"]شهادت مجاهد خلق زهرا رجبی از برجسته‌ترین زنان پیشتاز مجاهد خلق                      زهرا رجبی از برجسته‌ترین زنان پیشتاز مجاهد خلق                   [/caption]

وی در استانبول، همراه با مجاهد خلق علی مرادی مورد حمله دیپلمات-تروریستها و آدمکشان وزارت اطلاعات آخوندی قرار گرفته، و هر دو به شهادت رسیدند.

زهرا رجبی در سال ۱۳۳۶ در تهران متولد شده بود و از دانشجویان فعال دانشگاه ملی ایران در مبارزات ضد سلطنتی بود.

او از برجسته‌ترین زنان پیشتاز مجاهد خلق و از یاران نزدیک رئیس جمهور برگزیده مقاومت، مریم رجوی بود که مسؤلیتهای مهمی را در کشورهای مختلف برعهده داشت.

براثر افشاگریهای مقاومت، یکی از قاتلان وی در ترکیه دستگیر و بقیه نیز شناخته شدند.

دادگاه استانبول یکی از عوامل جنایتکار وزارت اطلاعات رژیم آخوندی را به‌جرم شرکت در ترور زهرا رجبی و علی مرادی، محاکمه و به ۳۳سال و ۴ ماه حبس محکوم کرد و معاون کنسولی رژیم آخوندی و سه کارمند دیگر سفارت رژیم خمینی به عنوان عنصر نامطلوب از ترکیه اخراج شدند.
۳-اسفند ۱۳۸۴انفجار حرم سامرا، جنایت هولناک رژیم آخوندی درعراق


در بامداد روز سوم اسفند۱۳۸۴ رژیم آخوندی مبادرت به انفجار حرمین سامرا نمود، بر اثر این انفجار، بخش بزرگی از گنبد مرقدهای امامان دهم و یازدهم شیعیان، امام علی النقی(ع) و امام حسن عسکری (ع) تخریب شد.

[caption id="attachment_210576" align="alignleft" width="356"]روزها و یادها- هفته اول اسفند                انفجار حرم سامرا جنایت هولناک رژیم آخوندی در عراق           [/caption]

مقاومت ایران این عملیات تروریستی را به شدت محکوم کرد و آن را کار مزدوران اطلاعاتی ولی فقیه ارتجاع دانست.

خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده‌ی مقاومت ایران گفت «فاجعه بمب گذاری و تهاجم تروریستی درحرم مطهر امام علی‌النقی و امام حسن‌عسکری، (ع) را به عموم مسلمانان و شیعیان و به ویژه به مردم عراق و هموطنانمان در ایران عمیقا تسلیت می‌گویم.

این فاجعه تلخ که بدون شک از سوی هر انسان آزاده یی در جهان به شدت محکوم است، تنها می تواند از سوی رژیم آخوندی که به ویژه در این ایام، درپی تفرقه اندازی در عراق است، مورد بهره برداری قرارگیرد. رژیمی که مردم عراق بهخوبی با روشهای جنایتکارانه و تفرقه اندازانه آن آشنا هستند.»