مشروح اخبار ایران و جهان

صدر اخبار

  • سیام ذیقعده سالروز شهادت نهمین پیشوای تشیع انقلابی امام محمد تقی علیه السلام

۲-مراسم بیست و نهمین سالگرد قتل عام۶۷ و گرامیداشت خاطره ۳۰هزار شهید سربه دار و سر افراز که به دست جلادان ولایت فقیه به شهادت رسیدند، جنبش دادخواهی بخش ضروری کارزار ملت ایران برای سرنگونی،سخنرانی مریم رجوی

۳-خانم مريم رجوي انتشار اسامي بيش از 5 هزار مجاهد شهيد در قتل عام زندانيان سياسي توسط جلادان ولايت فقيه در سال 1367 را در چاپ جديد كتاب جنايت عليه بشريت اعلام كرد.

۴-رئيس جمهور برگزيده مقاومت از هموطنان و شبكه مقاومت در داخل كشور بخاطر ارسال اسامي جديدو منتشر نشده از شهيدان قتل عام تقدير و اعلام كرد : واحد تحقيق شهدا، به تازگی اسامی صدها شهید قتل عام را به دست آورده و امروز اسامي 426 شهيد ديگر كه بررسي مشخصات آنها کامل شده است، اعلام می شود.

به‌یمن فعالیت‌های ارزنده یکساله شبکه مقاومت در داخل ایران ما  امروز مدارک و شواهد بسیاری در دست داریم. از جمله:

شمار زیادی از اسامی شهیدان، اسامی 11۳تن از اعضای «هیأت مرگ» در تهران و سایر استانها كه اكثريت قريب به اتفاق آنها هم‌چنان در مناصب كليدي اين رژيم قرار دارند. هم چنین، اسامی و مشخصات 213 تن از مجریان فرامین مرگ در در 35 شهرستان و شمار زیادی مزار جمعی شهیدان که تا به‌حال پنهان بوده است.

واحد تحقیق شهدا در سازمان مجاهدین خلق ایران، به تازگی اسامی صدها شهید قتل عام را از داخل کشور به دست آورده است یکایک نام‌های به دست آمده مورد تحقیق و بررسی کافی قرار گرفته و پرونده آنها کامل شده است. بر این اساس امروز اسامی ۴۲۶ تن از مجاهدان قتل‌عام‌شده که تا کنون منتشر نشده، اعلام می شود.

هم چنین چاپ جدید کتاب جنایت علیه بشریت به زبان انگلیسی شامل اسامی و مشخصات بيش از 5000 شهید مجاهد خلق منتشر شده است. این کتاب شامل صدها قطعه عکسهای شهیدان و تصاویر مزارهایشان است

۵-خانم رجوي در اجتماع مجاهدين بمناسبت سالگرد قتل عام زندانيان سياسي در اشرف شماره 3 در آلباني، با ابراز خوشوقتي از انتقال زندانيان سياسي شاه و شيخ از ليبرتي، خاطرنشان كرد هم اكنون در جمع حاضر 920 تن از مجاهداني حضور دارند كه در زندانهاي شاه و شيخ بوده اند. حدود 90 درصد از اين تعداد در رژيم خميني دستگير و شكنجه و زنداني شده اند و به گواهي پروفسور درشويتز، متمركزترين گروه شاهدان جنايتهاي رژيم حاكم بر ايران در دنيا هستند:

اجتماع شما، یک اجتماع فوق‌العاده است: در میان شما بيش از 920 نفر سالها در زندانهاي شاه و شيخ بوده اند. حدود 10 درصد در زمان شاه و حدود 90 درصد در زمان شيخ در زندان‌های همین رژیم بوده‌اید. از پنج تا 10 سال و حتی 12 ، 13 یا 15 سال و حتي 17 سال كه مسعود در سال 88 گفت اسامي و مشخصات همة زندانيان را آن زمان كه در اشرف بوديد براي همه ارگانهاي بين المللي فرستاده شده بود.

به‌یکایک شما درود درود درود!

 

6- همبستگي با زندانيان سیاسی اعتصابی درگوهر دشت

7-نگراني رژيم از چشم‌انداز تحولات و خطر تغيير و «براندازي» نظام آخوندي و غیظ رژیم از دیدار هیات سناتورهای آمریکا با رئيس جمهور برگزیده مقاومت.

8-اظهارات خامنه ای و پاسدار قاسم سلیمانی درباره مخالفتهای درونی رژیم برسر تلفات فزاینده پاسداران درسوریه،

۹-هلاكت 5 تن ديگر از عوامل اعزامي خامنه‌اي در جريان شراكت در كشتار مردم سوريه

۱۰- حركت‌هاي اعتراضي اقشار مختلف مردم  به ستوه آمده عليه ستم و چپاول رژيم آخوندي در تهران، شادگان، خرم‌آباد، نورآباد فارس، اهواز، بندرعباس، سفيد دشت چهار محال و بختياري، ايلام، زيباشهر زنجان، گلپايگان و اروميه،

۱۱- رژيم آخوندي در صدر فهرست خطرناك‌ترين حكومت‌ها در جرايم پولشويي و حمايت از تروريسم؛ گزارش سالانة مؤسسة بازل

مشروح اخبار ایران و جهان از سیمای آزادی – دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶

مشروح اخبار |