سروته یک کرباس – آخوند محمدعلی موحدی کرمانی

آخوند محمدعلی موحدی کرمانی

سیستم بازنشستگی در کشور های مختلف فرق می کند. در بعضی کشورها سن بازنشستگی اعلام می کنند. مثلا ۶۰ یا ۶۵سالگی. در بعضی کشورا هم سابقة فرد در آن شغل مهم است. مثلا ۳۰ یا ۳۵ سال یا کم و بیش. اما یک شغلی است در ایران ما، که اصلا بازنشستگی ندارد. چه شغلی؟  آخوند شدن. البته بخاطر این است که آخوندا کلا استهلاک ندارند! نه فکر می کنند. نه کار می کنند! هیچی و هیچی! الان حدود ۴۰ سال از حکومتشان میگذرد. نه بازنشست میشوند! نه میمیرند! نه میکشند کنار! آقا چه میشود کرد؟! مردنشان که با خداست اما اقلا نمیشود یک آپشن بازنشستگی هم برایشان بگذارند؟! والا به خدا…

میخواهیم یکی دیگر از آخوندهای نظام را بشناسیم. موجودی به نام محمد علی موحدی کرمانی.

محمد علی موحدی کرمانی در سال ۱۳۱۰ در کرمان متولد شده است. در شکل گیری انقلاب ضد سلطنتی نامی از او شنیده نمی شود اما با اوج گرفتن موج انقلاب و پیروزی آن بر سر سفرة‌ حاضر و آماده نازل می شود.  او از موسسین ارگان حکومتی جامعة‌روحانیت مبارز تهران بوده و از ابتدای تأسیس آن تا کنون به عنوان یکی از اعضای شورای مرکزی آن فعالیت داشته و از سال ۹۳ نیز پس از مرگ مهدوی کنی دبیر کل آن است. وی همچنین در حزب جمهوری به عنوان عضو شورای مرکزی و عضو داوری این حزب حضور داشته. علاوه بر اینها از ۲۸ بهمن ۱۳۷۰ تا ۲ بهمن ۱۳۸۴ نمایندة‌ ولی فقیه در سپاه پاسداران بوده است. وی برای ۵ دورة‌پیاپی یعنی دوره های اول تا پنجم از ۷ خرداد ۵۹ تا ۶ خرداد ۷۹ عضو مجلس قانونگذاری ارتجاع و عضو تمامی ۵ دورة‌ مجلس خبرگان نظام بوده است. او همچنین از ۱۲ مهر ۶۸ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده و هم اکنون رئیس موقت این مجلس نیز می باشد. او از سال ۹۱ با حکم خامنه ای امام جمعه موقت تهران نیز هست.

یکی از موضوعاتی که موحدی کرمانی در نمایش های جمعه روی آن انگشت میگذارد مسئلة‌حجاب اجباری است.

بدحجابی آخوند ساخته با امنیت نظام ولایت بستگی دارد. حالا چرا؟! خیلی واضح است. نظام ولایت یک نظام زن ستیز به تمام معناست که کمترین حق اجتماعی یعنی حق آزادی پوشش را از نیمی از جامعه سلب کرده. اگر کسی این اهرم سرکوب نظام ولایت را زیر سوال ببرد کل حاکمیت آن زیر سوال رفته. این حرف دیدگاه های ارتجاعی این آخوند را نشان میدهد. البته این حرفها مال ۴ سال پیش بود یک نمونه هم مال امسال.

باز هم موضوع حجاب برای نظام ولایت یک موضوع سیاسی است که مستقیم به سرنگونی نظام راه می برد. شاید در سطح این موضوع خنده دار به نظر برسد که ای بابا! یک روسری یک ذره اینور اونور دیگر چی است؟! اما آخوندها آخر داستان را می خوانند و همینطور که این آخوند حکومتی اعتراف کرده موضوع زنان و اصلی ترین موضوع روزشان یعنی آزادی های اجتماعی و به ویژه حجاب اجباری راه به سرنگونی این نظام میبرد.

اگر دقت کرده باشید این وسط از نیروی سرکوبگر انتظامی خواست که بر اساس قانون نظام با قاطعیت برخورد کنند. خب این کار همیشگی موحدی کرمانی است. تقدیر از سرکوبگران و تشویق آنها به سرکوب بیشتر.

معلوم نیست این یارو با خودش چند چنده. بالا خره برخورد کنند و اصلا…. اصلا این چه ربطی به اختلاط دارد؟! … همین امام دجالشان که مگسو بیرون می کرد یک قلم حکم اعدام سی هزار زندانی سیاسی را در سال ۶۷ داد. حالا این دایناسور دارد به آن هیولا رفرانس میدهد.

تروریسم هم خودش موضوعی است که این شیخک دجال مثل نقل و نبات در نمایش های جمعة نظام و بطور خیلی علنی از آن حمایت می کند. تروریسم منطقه ای از این واضح تر؟!

اینهم از دخالت در فلسطین که رژیم خیلی نانش را میخورد. اما منظورش از این توافق همان برجام است دلواپسی ها از همان موقع شروع شد که حالا و به خصوص بعد تحریمای اخیر اوج دوباره ای گرفته.

اما اوج تسلط موحدی کرمانی در توصیه هایش به ترامپ، رییس جمهور آمریکا است. یک چیزی میگویم یک چیزی می شنوید. در مایه های چمپینز لیگ!

آقای ترامپ شما با شعار خدمت به مردم آمریکا و احیای کشورتان، ترمیم خرابیهای به جا مونده از حکومتهای قبلی نجات مردم آمریکا از فقر و گرسنگی و فلاکت و دخالت نکردن در سایر کشورها و مبارزه با تروریسم به کاخ سفید قدم نهاده اید. بکوشید به وعده هاتون عمل کنید. مبادا خناث ها عزم شما را تغییر دهند. بدانید عمل به این وعده ها در متن دین مقدس اسلام است. … البته در تشخیص تروریسم اشتباه نکنید آنان که در مقام دفاع از جان و ناموس و کشور خود هستند تروریست نیستند شما وارث کشوری فقیر گرسنه هستید

ایشان فقط بیت عظما و بیت سایر سران نظام را دیده! اصلا کسی در ایران زیر خط فقر نیست!…اما گدایی را دیدید؟! میگوید در تشخیص تروریسم اشتباه نکنید! … ترجمه اش این میشود که آقا به این سپاه ما کاری نداشته باشید. البته رییس جمهور آمریکا هم کاری نداشت. فقط یک امضا انداخت پای برگة تحریم ها.

تلاشمان این بود که چند نمونة‌مختلف از اظهار نظرهای این خرمهرة‌نظام در زمینه های داخلی و منطقه ای و بین المللی را برایتان نقل کنیم که با اندیشه های ارتجاعی این آخوند بیشتر آشنا شوید. در هر صورت تمامی این جانوران نظام سر و ته یک کرباسند. کرباسی چروکیده با تار و پودی نخ نما.

Category: فردای ما