بیانیه دانشجویان پرستاری و دلایل اعتراضشان نسبت به طرح تربیت پرستار

بیانیه دانشجویان پرستاری

تجمع گسترده دانشجویان پرستاري نسبت به طرح تربيت پرستار گفتيم، جمعي ازدانشجویان اين رشته در بيانيه اي دلايل اعتراضشان به اين طرح را توضيح دادند. در بخشهايي از اين بيانيه آمده:

واضح است که اقدام وزارت بهداشت نه تنها مشکل‌گشای خلأ ایجاد شده نمی‌باشد بلکه باعث پیدایش معضلاتی نظیر آنچه در ذیل به آن اشاره شده، می‌شود:

  1. مهاجرت پرستاران متخصص

۲.دلسردی پرستاران از ادامه ی فعالیتشان در بیمارستان‌ها

۳.بیشتر شدن خلأ کمبود پرستاران در بیمارستان‌ها

و

لذا روشن است  که با تزریق نیروی ناکارآمد و غیرمتخصص به بیمارستان‌ها “سلامت جامعه” با خطر بسیار جدی مواجه خواهد شد.

اين دانشجویان در ادامه تاكيد كردند كه به اعتراضاتشان نسبت به اين اقدام نادرست كه سلامت مردم را به خاطر سودجويي يك عده به خطر مياندازد ادامه ميدهند.

بايد دانشجو باشيد و دوره دانشجويي و همه سختي ها و فشارهایش به خصوص سال آخر و موقع پايان نامه نويسي را تجربه كرده باشيد تا بدانيد پايان نامه چه اهميتي براي دانشجو دارد. آن هم در نظام آموزشي حكومت آخوندها كه همه چيز را بر پايه مدرك و نمره و پارتي و مقاله و پايان نامه هاي كيلويي مي سنجند. حالا تصور كنيد كه با چنين صحنه اي رو به رو شوید.

اين پايان نامه هايي كه ديديد چطور بار ماشين زده شده بودند و پرتاب ميكردند و با پا روی آن ميرفتند، پايان نامه هاي دانشجوهاي دانشكده فيزيك دانشگاه اصفهان و حاصل ماه ها زحمت دانشجویی است . در تعطيلات تابستان و روزهايي كه دانشجوها و اساتيد در دانشگاه نيستند، اين پايان نامه ها به بهانه كمبود فضاي نگهداري به جاي نامعلومي منتقل ميشوند! اينهم نحوه برخورد با علم و دانش در حكومت جهل و سركوب!

با اوج گرفتن جنبش دادخواهي هم با فعاليتهاي جوانهاي داخل ايران و هم با توجه به فعاليتهاي بين المللي اي كه انجام گرفته، آخوندها سخت به وحشت افتادند و ميدانند چه سرنوشتي در انتظارشان است. بخاطر همين هم طي همين چند روز اخير رسانه هاي مختلف رژيم شروع كردند به دادو هوار و آه و ناله

خبرگزاري بسيج رژيم اعتراف كرده : سازمان مجاهدین خلق ایران بیشترین فعالیت تبلیغاتی و نظامی را علیه جمهوری اسلامی ایران سازماندهی کرده است.

بعد هم با اشاره به شعار « نه شياد ، نه جلاد » كه در دوره نمايش انتخابات رژيم گسترش پيدا كرد اضافه كرده: «موضوع لاینحل این‌که برخی از جریانهای داخلی در شرایط فعلی با چه منطقی به حمایت از عملکرد [مجاهدین] پرداخته و با زیر سؤال بردن حوادث دهه شصت سعی در عوض کردن جای شهید و جلاد دارند».

خود جلادان قبل ازهر كس ميدانند كه چه جنايت هايي مرتكب شدند و هر چقدر كه اين كارزار جهاني پيش ميرود خطر را به خودشان نزديك تر مي بينند. در اين شرايط تك تك ما هستيم كه ميتوانيم با گسترش فعاليتهایمان پيروزي اين نبرد را نزديك تر كنيم. با افشاي رژيم، با جمع آوري اطلاعات و عكس و اسم شهداي قتل عام و با فعاليتهاي مختلف در حمايت از اين كارزار بزرگ. قطعا كه شما جوانهاي داخل ايران هم يكي از اصلي ترين نقش ها را داريد. پس درود بر همه شما كه هر جا هستيد و به هر نحوي كه ميتوانيد به اين كارزار پیوستید .      .

.

Category: فردای ما